Post

Tradycje ślubne wyjaśnione...

Jeśli jesteś w środku planowania ślubu, to jest gwarantowane, że powiedziano Ci o niektórych tradycji i przesądów, które zostały przekazane przez rodzinę, że szczęśliwa para musi zintegrować w ich wielki dzień. Ale co one wszystkie oznaczają?

Wyjaśniliśmy tutaj kilka najczęstszych z nich, ale jak w przypadku wszystkich rzeczy związanych z dniem ślubu, wybierzcie to, co uważacie za stosowne i pasujące do Waszego własnego stylu - dzień ślubu powinien być wyjątkowy jak Wy, włóżcie w niego swój własny spin...

"Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego"
To pochodzi ze starej wiktoriańskiej rymowanki, ze starym jest związek z rodziną panny młodej (często kawałek rodzinnej biżuterii, nowy reprezentuje szczęście i sukces w nowym życiu panny młodej. Suknia ślubna jest najczęściej nowym elementem, ewentualnie buty panny młodej, a coś pożyczonego przypomina, że rodzina i przyjaciele będą tam dla panny młodej, gdy potrzebna jest pomoc. Coś niebieskiego reprezentuje wierność i lojalność.

"Srebrna szóstka w twoim bucie"
Panna młoda mająca srebrną szóstkę pensa umieszczoną w bucie przez swojego ojca była uważana za przynoszącą nowej parze bogactwo i szczęście podczas ich wspólnego życia.

wesele

Panna Młoda stoi po lewej stronie swojego Pana Młodego
Tradycyjnie, panna młoda stoi po lewej stronie pana młodego dla ochrony! Pan młody lewą ręką będzie wolny, aby trzymać swoją narzeczoną, jak on będzie władać jego miecz w prawej ręce powinien ktoś przyjść do przodu, aby ukraść swoją żonę być - co najwyraźniej często się dzieje, a zwykle złodziej, o którym mowa będzie członkiem rodziny panny młodej!!!

Rzucanie bukietu?
Wbrew temu co nam się wmawia, tradycyjnie bukiet nie był niesiony do ołtarza, aby ładnie wyglądać, ale aby zamaskować zapach ciała panny młodej!!! I często składał się z ziół i czosnku... Tradycyjne rzucanie łodygami wróciło do XIV-wiecznej Francji, gdzie pan młody rzucał podwiązkę panny młodej w tłum, ale szybko okazało się, że jest to bardziej cywilizowana alternatywa rzucania bukietem i uważano, że ten, kto złapie bukiet, będzie następny do poślubienia.

Rozdawanie prezentów?
Najczęściej pięć migdałów oznaczających pięć życzeń zdrowia, bogactwa, szczęścia, płodności i długowieczności było dawanych każdemu gościowi weselnemu, obecnie jednak większość par zostawia mały upominek w postaci czekolady lub alkoholu przy ustawieniu miejsc dla każdego gościa.

Rzucanie konfetti?
Rzucanie konfetti w stronę nowożeńców ma zachęcać do płodności, tradycyjnie używano ryżu, ale Wiktorianie zaczęli używać zamiast niego rozdrobnionego papieru. Obecnie dostępne jest konfetti biodegradowalne, które staje się coraz bardziej popularne, ponieważ pary zwracają uwagę na zrównoważony rozwój podczas planowania ślubu.

Przenoszenie Panny Młodej przez próg?
Wywodzi się to z czasów, kiedy uważano, że nowa panna młoda może nosić złe duchy na podeszwach swoich stóp, więc jej pan młody niosący ją przez próg przegoni je!

Pamiętajcie, że nie musicie uwzględniać wszystkich (ani żadnej!) z tych tradycji, po prostu wybierzcie te, które lubicie i zróbcie je dobrze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz