Post

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny są odpowiedzialnym krokiem. Kluczowym elementem jest tu oczywiście pierścionek zaręczynowy. Wiele osób uważa, że jego koszt jest wprost proporcjonalny do miłości potencjalnego pana młodego, dla innych o wiele ważniejsze jest to, czy kochanek kreatywnie podszedł do wyboru biżuterii. Ile zatem powinien kosztować zaręczynowy pierścionek?

Cena pierścionka

Wcześniej uważano, że koszt pierścionka zaręczynowego powinien być równy średniej pensji potencjalnego pana młodego. Jednak ostatnio młodzi starają się zaimponować ukochanej nie ceną, ale oryginalnością dekoracji. Co więcej, w niestabilnej sytuacji ekonomicznej większość mężczyzn nie stać na wyjątkowo drogie pierścionki zaręczynowe. Jako symbol siły i ciągłości więzi małżeńskich, któremu nadaje się pewne magiczne znaczenie, pierścionki muszą być piękne i trwałe. Dlatego wykonywane są z metali szlachetnych. Dziś w sprzedaży pierścionki są dostępne w różnych modelach: od zwykłych klasycznych po ozdobione platynowymi i diamentowymi wstawkami. Koszt jest bezpośrednio zależny od tych funkcji, dlatego musisz z wyprzedzeniem zaplanować swój budżet.

Cena obrączki: jakie czynniki na nią wpływają

Cena pierścionka zależy od wielu czynników. Ważny jest materiał, z jakiego wykonany jest pierścionek. Uważa się, że najdroższa biżuteria jest wykonana z platyny. Koszt złotych pierścionków zależy od próbki metalu. 375 to opcja budżetowa, 585 jest najbardziej rozpowszechniona, a 750 to próba rzadka, prawie tak droga, jak platyna.

Do dekoracji wykorzystywane są zarówno inne metale, jak i kamienie szlachetne lub półszlachetne. Kreatywność jubilerów nie zna granic, a koszt kamienia i metalu co oczywiste wyznacza cenę pierścionka.

Waga to parametr, który ma olbrzymi wpływ na cenę. Przy wyborze klasycznej biżuterii koszt i waga są proporcjonalnie skorelowane. Jednak kiedy pojawiają się elementy dekoracyjne, zasada ta przestaje obowiązywać. Obecność diamentu, szlifu brylantowego lub unikalnego wzoru w pierścionku doprowadzi do wzrostu jego ceny. Marka ma również pewien wpływ na cenę. Produkty wytwarzane w renomowanych pracowniach jubilerskich są drogie. Jeśli twój budżet jest ograniczony, skorzystaj z usług mniej znanego mistrza jubilerskiego

pierścionek zaręczynowy z diamentem

Główny diament

Niezależnie od tego, czy diament jest certyfikowany, czy nie, jest jedyny, czy też jest to duży kamień otoczony małymi - diament zawsze ma swoją cenę. A ten koszt ciągle się zmienia. Zależy to od ceny rynkowej (w stosunku do wielkości podaży i rzadkości kamienia) oraz kursu walutowego.

Koszt metalu

Koszt metali szlachetnych stale rośnie i maleje. Koszt metalu (podstawy pierścienia) ma duży wpływ na cenę gotowego produktu. Na koszt metalu jubilerskiego wpływa jego dostępność, rzadkość, koszty wydobycia, a także stan światowej gospodarki. Rozmiar pierścionka wpływa na wagę metalu użytego do jego wykonania. Na wagę metalu ma również wpływ rodzaj wybranego metalu.

Koszty pracy

Od samego początku do końca procesu wykonanie pierścionka wiąże się z pracą jubilera. Czynnik ten dość wyraźnie wpływa na kształtowanie ostatecznej ceny produktu. Różne rodzaje prac przy produkcji pierścionka wymagają wysokich kwalifikacji i doświadczenia, które należy zdobyć. Nie ma jednej maszyny dla wszystkich, która po prostu „produkuje” gotowe pierścienie. Biżuteria to efekt ciężkiej pracy, wyćwiczonych umiejętności i dbałości o szczegóły.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz