Post

Kształt kolczyków a kształt twarzy

Kolczyki mogą dodać nam uroku i urody lub też wyglądać niekorzystnie. Ważne jest bowiem aby kolczyk pasował do kształtu twarzy. Twarz każdej kobiety jest wyjątkowa i ma swój niepowtarzalny urok, ale kolczyki mogą podkreślić dodatkowo jej atuty.

Dla okrągłej twarzy

U właścicielek okrągłej twarzy charakterystyczne są szerokie kości policzkowe, linie podbródka i czoła są zaokrąglone, a szerokość twarzy praktycznie nie różni się od jej długości. Przy wyborze biżuterii zadaniem jest tutaj lekkie rozciągnięcie twarzy. Jest to szczególnie ważne, jeśli kobieta ma pełną twarz i krótką szyję. W takim razie należy unikać dużych i zbyt jasnych kolczyków. Wskazane są:

• owalne kolczyki bez wkładek,

• modele w kształcie kropli,

• wyraźne geometryczne kontury w kolczykach częściowo zrekompensują nadmierną krągłość.

Jakie kolczyki pasują do kwadratowej twarzy

Właścicielki twarzy kwadratowym kształcie, mają szeroką twarz, gdzie linia selekcji jest dość wyraźna. Zapomnij o krzykliwych i dużych kolczykach. W celu zmiękczenia i nieznacznego wydłużenia owalu twarzy warto przyjrzeć się bliżej następującym opcjom:

• jasne miniaturowe kolczyki, które odciągną uwagę od kwadratowego podbródka,

• ażurowe wydłużone kolczyki, które dodadzą wdzięku i wizualnie zmiękczą kontur,

• długie kolczyki pomogą lekko rozciągnąć kształt twarzy, przybliżając ją do referencyjnego owalu.

Jak dobrać kolczyki do prostokątnej twarzy

Cechy twarzy w kształcie prostokąta są podobne do kwadratu, tylko sama twarz jest bardziej wydłużona. W takim przypadku kątowość należy nieco wygładzić. A także lekko wizualnie skróć twarz. Można to osiągnąć, wybierając odpowiednie modele kolczyków:

• trójkątne kolczyki z czubkiem do góry, pomogą nadać policzkom trochę objętości i skrócić nieco twarz,

• sztyfty z jasną inkrustacją lub perełkami sprawią, że rysy będą bardziej miękkie i delikatniejsze, przenoszące ostrość z wyraźnego podbródka,

• kolczyki wiszące, w szczególności o ciekawym zakrzywionym kształcie, doskonale sprawdzają się również dla tego typu twarzy.

kobieta o owalnym kształcie twarzy z kolczykami

Wybór kolczyków do owalnego kształtu twarzy

Owalny kształt twarzy jest uznawany za standardowy. Tu będą pasować wszystkie rodzaje kolczyków: sztyfty, wiszące kolczyki, łańcuszki, pierścionki, wisiorki, żyrandole, duże kolczyki itp. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy masz owalną, wydłużoną twarz. W takim przypadku lepiej skupić się na tych kolczykach, które wizualnie rozszerzą wysokie kości policzkowe. Zwróć uwagę na obszerne, ale krótkie kolczyki, sztyfty i kształt łezki. I unikaj wydłużonych kolczyków.

Trójkątna pełna twarz

Panie o tym typie twarzy mają zwykle szersze czoło, średnie kości policzkowe i zwężający się, spiczasty podbródek. W takim przypadku wystarczy lekko poszerzyć brodę. Sprawdzają się tu:

• kolczyki kółka,

• kolczyki wiszące (modele, które rozszerzają się w dół),

• kolczyki do dołu, które wyścielają podbródek i kości policzkowe,

• kolczyki żyrandolowe, okrągłe kolczyki i wisiorki

Twarz w kształcie rombu

Tutaj szczególnie wyraźnie wyróżniają się szerokie kości policzkowe. A zadaniem kolczyków jest ich zmniejszenie, wygładzenie ostrych rysów. W takim przypadku sztyfty i wydłużone kolczyki łańcuszkowe należy odłożyć na bok. Małe owalne lub okrągłe modele są zaś idealne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz