Post

Wymiana pierścionków zaręczynowych: Kiedy zakup nowej biżuterii ślubnej jest uzasadniony i co zrobić z przesądami i tabu tradycji

 • Główne omeny
 • Przesądy kontra zdrowy rozsądek
 • Co robić, gdy...
  • ...pierścionek zaręczynowy stał się mały
  • ...obrączka stała się duża.
  • ...pierścionek zaręczynowy został uszkodzony lub zgubiony
  • ...obrączka musi zostać wymieniona.
 • Kiedy należy wymienić obrączkę?

Czy obrączki ślubne można wymienić na nowe?? To dziwne pytanie. W końcu o jakim zastępstwie można mówić, jeśli przed ołtarzem zakłada się dekorację ślubną, a procesowi temu towarzyszą słowa "...w smutku i zdrowiu, w chorobie i radości" - i tak dalej. W świadomości większości ludzi ceremonia ślubna i wszystko co z nią związane jest czymś intymnym i nienaruszalnym. Dlatego też wiele osób widzi tylko jeden powód do wymiany obrączki: rozwód. Ale nasze życie nie jest czarno-białe. Zdarzają się sytuacje, które wymagają elastycznego rozwiązania. Osoba nosząca pierścionek mogła go zgubić, schudnąć, przytyć lub nagle zauważyć u siebie reakcję alergiczną na złoto. Co robić w takim przypadku? Nie spieszcie się z udzielaniem porad, ponieważ do tego macie redakcję Gold.ua. Znaleźliśmy już odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania - i jesteśmy gotowi podzielić się z Tobą tymi informacjami.

Główne znaki

Odpowiedź na pytanie, może zmienić obrączkę po ślubieto należy szukać w folklorze. Mądrość ludowa nigdy nie zawiodła i nigdy nie pozostawiła pytającego bez odpowiedzi. Istnieją jednak przypadki, kiedy omeny przeczą zdrowemu rozsądkowi i o tym porozmawiamy później. Tymczasem poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych przesądów związanych z obrączkami, którymi kierujemy się podejmując decyzję o ślubnej biżuterii.

 1. Para obrączek ślubnych powinna być zakupiona przez mężczyznę. Jeśli pan młody przerzuci odpowiedzialność na kogoś innego lub pójdzie na zakupy z panną młodą, nie będzie już głową rodziny.
 2. Para obrączek ślubnych musi być zakupiona w tym samym czasie. Ważne jest, aby zakup był jeden - jeden czek. I dlatego musi być wykonany w jednym miejscu. Nasi przodkowie nie mieli pojęcia, że ich potomkowie będą mieli setki biżuterii butikach i sklepach internetowych. Nie mogli sobie nawet wyobrazić, że pierścionki zaręczynowe można kupić w różnych punktach sprzedaży tylko dlatego, że on woli jedną markę, a ona woli inną. Stąd, ogólnie rzecz biorąc, przesąd: tylko w tym samym dniu i w tym samym miejscu, w przeciwnym razie nie można uniknąć kłótni i kłopotów dla młodej rodziny. Nie na darmo mówi się, że mąż i żona są jednym szatanem.
 3. Nigdy, pod żadnym pozorem nie należy dzielić się obrączką w celu dopasowania. Nawet jeśli prośba została wystosowana przez najlepszego przyjaciela lub bliskiego krewnego. Nasi przodkowie wierzyli, że przymierzając pierścionek, obca osoba odbiera los nowożeńcom.
 4. Po zakupie obrączek ślubnych, a przed ich założeniem na palce Pary Młodej, ozdoby powinny być przechowywane w jednym miejscu. Przenoszenie ich jest zabronione. Zmiana miejsca przechowywania obrączek przed ślubem jest podobno wyraźnym znakiem, że małżeństwo będzie krótkotrwałe. Zgodnie z powszechnym przekonaniem, nowożeńcy będą przenosić się z miejsca na miejsce, a ich uczucia w końcu zostaną zrujnowane przez mieszkanie. .
 5. Jeśli mąż i żona rozstali się po ślubie (takie jest życie, zdarza się), nie powinno się trzymać w domu obrączek, które straciły swoją suwerenność. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie biżuterii do lombardu i sprzedanie jej za odpowiednią sumę pieniędzy. Nasi przodkowie nie radzili topić takich pierścionków. Według nich nieszczęśliwe złoto weselne przybierze po prostu inną formę, ale jego istota i energia pozostaną takie same - co nie wróży nic dobrego.

W rozdziale tym warto również wspomnieć o wierzeniach, które zabraniają dzieciom przymierzania obrączek ślubnych swoich rodziców. Powód jest ten sam: zaburzenie energetyczne, które pojawia się po przymierzeniu i które, według popularnej teorii, może powodować niezgodę w związku prawowitych małżonków. Istnieje jednak pewna analogia omenDostać w prezencie obrączki ślubne mamy i taty po świętowaniu ich złotej rocznicy ślubu (50 lat małżeństwa) oznacza dużo szczęścia. Uważa się, że taka biżuteria zapewni łatwe i szczęśliwe życie małżeńskie jej posiadaczowi i jego wybrance. Dotyczy to jednak tylko biżuterii ślubnej, która z czasem okazała się "skuteczna".

Przesądy kontra zdrowy rozsądek

A teraz przejdźmy do pytania, czy dobrze jest zmienić pierścionek zaręczynowyodpowie zdrowy rozsądek. Szanujemy mądrość naszych przodków, ale od czasu powstania i ukształtowania się folkloru wiele w naszej rzeczywistości się zmieniło. Życie współczesnego człowieka różni się od życia jego przodków. Dlatego głupotą jest ślepo wierzyć w przesądy. Zawsze trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i przynajmniej analizować. To jest to, co sugerujemy zrobić. Tak, że następnym razem, gdy napotkasz straszny omen, będziesz przeszkolony i będziesz wiedział dokładnie, co robić.

 • Przesąd: Aby zdjąć obrączkę - stracić szczęście małżeńskie.
  • Zdrowy rozsądek: Ale w takim razie, co z zaleceniami lekarzy, którzy nalegają na regularny odpoczynek skóry? Lekarze twierdzą, że biżuterię (nawet tę przeznaczoną do codziennego noszenia) należy od czasu do czasu zdejmować, uwalniając ciało od metalowych więzów i dając mu odpocząć. Profesjonalni jubilerzy również wspierają lekarzy. Kierują się oni jednak nie tyle zdrowiem osoby noszącej biżuterię, co "zdrowiem" samej biżuterii. Mówi się, że ciągłe noszenie biżuterii, w tym sen, może prowadzić do deformacji złotych i srebrnych dodatków. A jeśli użytkownik chce przedłużyć żywotność swojej ulubionej biżuterii, powinien ją od czasu do czasu zdejmować. Sprzątanie, chodzenie na siłownię lub basen, praca w ogrodzie i inne czynności to powody, dla których warto zdjąć obrączkę i pozwolić jej i swojej skórze odpocząć.
 • Przesąd: Pierścionek zaręczynowy jest zabroniony, aby skręcić wokół palca - do rozwodu.
  • Zdrowy rozsądek: Przekręcenie obrączki wokół osi palca jest nie tylko możliwe, ale czasami wręcz konieczne i bardzo przydatne. Z medycznego punktu widzenia, działanie to pobudza krążenie krwi. Dodatkowo, skręcanie pierścienia może być osobistym sposobem medytacji dla konkretnej osoby. Niektórzy liczą wyimaginowane owce, inni przechodzą przez koraliki w dłoniach, a jeszcze inni kręcą pierścionkiem na palcu w celu uspokojenia i normalizacji stanu emocjonalnego. Co w tym złego? Według lekarzy, nic. Jeśli jednak przekręcimy pierścionek z powodu dyskomfortu, takie działanie może zostać zinterpretowane jako potwierdzenie złego wyboru biżuterii. Być może kupiłeś model z niewygodnym dopasowaniem. Co o tym sądzisz, myślisz, że możesz być w stanie kupić inny pierścionek zaręczynowy w takim przypadku? Wniosek nasuwa się sam i powinien być pozytywny wbrew przesądom i omenom. Najwygodniejsze modele pierścionków zaręczynowych nazywane są comfort fit. W katalogu online największego ukraińskiego sklepu internetowego z biżuterią Gold.ua są one reprezentowane w najszerszym zakresie. Jeśli więc Twoja biżuteria ślubna wymaga wymiany, wiesz gdzie jej szukać.
 • Przesąd: Obrączka, która spadła podczas ceremonii zaślubin lub wesela to kłopoty w życiu rodzinnym.
  • Zdrowy rozsądek: Ale różne rzeczy się zdarzają, zwłaszcza w najbardziej ekscytujących momentach naszego życia. Dlaczego ręce panny młodej lub pana młodego mają drżeć ze szczęścia i radości tak, że muszą zrezygnować ze swojej miłości? Cóż, to głupie, nie zgodzisz się! I całkowicie niesprawiedliwe. Jubilerzy jednak podzielają ten omen, ale tylko częściowo. Oczywiście, żaden zdrowy na umyśle człowiek uwierzyłby, że spadający element biżuterii może doprowadzić do rozwodu. Specjaliści apelują jednak o ostrożne podejście do obrączek, zwłaszcza jeśli są one inkrustowane kamieniami szlachetnymi. Czasami nawet diament może nie przetrwać upadku. Tak więc w momencie, gdy włożysz pierścionek na palec ukochanej osoby, powinieneś być bardziej uważny i ostrożny niż zwykle.
 • Przesąd: Zmiana obrączki to jak zmiana ukochanej osoby. To jest być może główna odpowiedź ludzi na to pytanie, czy obrączki ślubne można wymieniać na inne obrączki.... Ludzie mówią: "Możesz, jeśli chcesz zmienić swój pierścień... mąż lub żonę", co oznacza, że nie możesz.
  • Zdrowy rozsądek: ten przesąd skupia w sobie maksymalną ilość kontrowersji. I tu jest najważniejsza sprawa: czy warto przez całe życie odczuwać dyskomfort i cierpienie w imię wiary w omeny? Jesteśmy pewni, że tak nie jest. I nie ma znaczenia, czy jest to pierścionek, który czujesz się nieswojo, czy osoba, przy której czujesz się zdruzgotany i nieszczęśliwy.

Przy okazji, być może zauważyli państwo kobiety należące do romskiej grupy etnicznej. Bardzo często noszą swoje obrączki nie na palcu, ale na łańcuszku, który zawieszają na szyi. Czy wiesz, jaki jest tego powód? Ponieważ kobiety romskie wychodzą za mąż w młodym wieku. Czas mija, a ślubna ozdoba noszona na palcu panny staje się za mała dla dorosłej Cyganki. Tradycja zabrania zmiany obrączki ślubnej. Cyganki muszą więc wykazać się kreatywnością, starając się nie naruszyć mądrych nakazów przodków. Problem polega na tym, że jeśli przestrzega się jednej tradycji, to bezmyślnie narusza się drugą. Na pytanie, czy możesz kupić nowy pierścionek zaręczynowy.Przesąd mówi, że nie. Ale nie pozwalają też zdjąć obrączki z ręki. Każdy, kto podejmuje ważne decyzje w oparciu o przesądy, a nie zdrowy rozsądek, skazany jest na wpadnięcie w pułapkę sprzeczności.

Co należy zrobić, jeśli.

Sytuacji, w których pojawia się pytanie o wymianę pierścionka zaręczynowego na nowy może być wiele. Postaraliśmy się zamodelować dla Państwa najbardziej powszechne z nich i zaproponować skuteczne rozwiązania, które zapewnią Państwu komfort. W końcu zgódź się, że przesądy to nie powód, by zadowalać się obniżoną jakością życia. Jeśli myślisz inaczej, dalsza część tego artykułu zdecydowanie nie jest dla Ciebie.

...pierścionek zaręczynowy stał się mały.

Może się to zdarzyć, jeśli użytkownik biżuterii przytył, czyli jeśli jego masa ciała znacznie wzrosła. Pierścień może stać się mały z powodu obrzęku. Z kolei obrzęki mogą mieć charakter sezonowy. Na przykład, wystąpić z powodu alergii podczas kwitnienia roślin. Albo w lecie - z powodu upałów i faktu, że organizm z powodu choroby nerek zatrzymuje płyny. Opuchlizna to popularny problem wśród przyszłych mam, które poznają tę nieprzyjemną dolegliwość w okresie noszenia dziecka. A pierścień może stać się mały, jeśli jesteś sportowcem (lub sportsmenką), który pracuje nad budową masy mięśniowej i stosuje specjalną dietę.

Jak widać, może być wiele powodów, dla których pierścionek zaręczynowy staje się ciasny, powodując dyskomfort. I wszystkie one są bardzo różne. Musisz działać w oparciu o swoją konkretną sytuację:

 • Jeśli przytyłeś i zdajesz sobie sprawę, że jest mało prawdopodobne, aby powrócić do swojej "ślubnej" wagi, to ma sens, aby wziąć pierścionek do jubilera i poprosić go o walcowanie biżuterii (czyli zwiększenie jej wewnętrznej średnicy);
 • Jeśli problem jest sezonowy, należy zdjąć pierścionek na jakiś czas, aby nie szkodził, a gdy problem zniknie, można przywrócić biżuterię na właściwe miejsce (dotyczy to również kobiet w ciąży, które w czasie ciąży puchną i tyją, ale bardzo szybko po przyjściu dziecka na świat wracają do formy sprzed ciąży).

Zdarza się, że w odpowiedzi na prośbę o zwinięcie pierścionka, osoby noszące biżuterię słyszą od jubilerów, że nie ma takiej możliwości. Profesjonaliści nie oszukują i nie próbują Cię oszukać. Fantazyjne obrączki, jak również inkrustowane kamieniami akcesoria ślubne naprawdę nie mogą być powiększone w średnicy. Powód jest prosty: ryzyko naruszenia integralności biżuterii jest zbyt wysokie i nieuzasadnione. Wszelkie tego typu manipulacje przy biżuterii są zabronione.

Jest to, nawiasem mówiąc, jeden z najsilniejszych argumentów na rzecz klasycznego pierścionka zaręczynowego z płaskim lub półokrągłym przekroju. Biżuteria, którą planujesz nosić się przez większość swojego życia, powinien być wszechstronny pod każdym względem. A dokładniej: nie jest nikomu nic winien i Tobie też nie powinien, ale byłoby miło, gdyby Twój pierścionek zaręczynowy był wykonany według uniwersalnego wzoru. W ten sposób można uniknąć wielu hipotetycznych problemów związanych z noszeniem biżuterii w przyszłości.

Jeśli nie jest możliwe rozwinięcie akcesorium, istnieje możliwość wymiany pierścionka zaręczynowegoI nikt nie ma prawa Ci tego zabronić. W końcu to Państwa komfort i wygoda są najważniejsze. Konieczność przestrzegania nielogicznych tradycji nie jest nawet blisko nich.

...obrączka zrobiła się za duża.

Zdarza się to rzadziej, ale też czasami. Po tym wszystkim, jeśli człowiek może przybrać na wadze w ciągu życia, dlaczego nie może schudnąć? Również w takich przypadkach warto udać się do jubilera i poprosić specjalistę o zmniejszenie średnicy biżuterii ślubnej. Z klasycznymi modelami pierścionków zaręczynowych, ta sztuczka działa po prostu dobrze. Jeśli pierścień jest gładki i ma tradycyjny płaski lub półokrągły przekrój, nie powinno być problemu.

Jeśli Twój dodatek ślubny ma innowacyjny design lub jest bogato zdobiony kamieniami, ryzykujesz, że usłyszysz od jubilera pewną odmowę. W tym przypadku, jedyną opcją byłoby przetopienie kawałka. . dla klejnotu o mniejszej średnicy. Będziesz musiał zapłacić dużo za pracę, zwłaszcza jeśli projekt pierścienia jest fantazja i skomplikowane. Ale w końcu otrzymasz biżuterię, która będzie pasować do Ciebie i dodatkowy kawałek złota, którego rzemieślnik nie potrzebował. Ach, tak: jeśli pierścień nie tylko stał się duży, ale także przestał Ci się podobać, a Ty jesteś absolutnie obojętny na przesądy, nie krępuj się kupić nowego. O ile, oczywiście, twój ukochany nie ma nic przeciwko temu.

...pierścionek zaręczynowy został uszkodzony lub zgubiony.

Uszkodzony? A może się zgubił? Ponieważ w pierwszym wariancie możliwe jest przywrócenie lub przynajmniej przetopienie na inny lub na kopię. Ale w drugim przypadku, odpowiedź na pytanie brzmi, czy można kupić drugi pierścionek zaręczynowystaje się całkowicie jasne: musisz, bo po prostu nie masz innego wyboru.

Pierścień swojej wybranki, która z powodu swojej straty została bez pary, również nie jest zalecany do noszenia. Biżuterię ślubną powinniście kupować jako para. To znaczy, podczas odnawiania pierścienia dla siebie, należy również odnowić go dla osoby, którą kochasz. A z dekoracją, która ostatecznie pozostała z biznesu, można zrobić w następujący sposób:

 1. udać się do lombardu za niewielką gratyfikację finansową;
 2. Zabierz go do jubilera na przetopienie, aby dodać go do swojej kolekcji i uzyskać nowy element biżuterii, taki jak kolczyki lub wisiorek, w zależności od Twoich preferencji;
 3. Oddanie pierścionka do kościoła lub organizacji charytatywnej w nadziei, że akcesorium, które nie jest już przydatne może być ratunkiem dla kogoś innego.

Przy okazji, możesz zrobić to samo z przedmiotem, który powoduje u Ciebie dyskomfort psychiczny (nie tylko fizyczny). Niektórzy, oglądając swoje zdjęcia ślubne, podkrążają oczy i głośno się zastanawiają: "Jak mogłam kupić taką sukienkę i tak potwornie wystylizować włosy?", "Dlaczego posłuchałam mamy i założyłam ten błyszczący garnitur?", "Dlaczego użyłam żelu do stylizacji, skoro wystarczyło rozczesać moją krótką fryzurę?". Naprawdę nie ma w tym nic złego. To normalne i organiczne, że zmieniamy nasze gusta i nastawienie. Tak więc to, co podobało nam się kilkadziesiąt lat temu, dziś może być dla nas kategorycznie nie do przyjęcia.

Dokładnie tak samo jest z pierścionkami zaręczynowymi. Jeśli w wieku 25 lat chciałeś coś krzykliwego, masywnego i przyciągającego wzrok, są szanse, że do czasu, gdy będziesz miał 40 lat, będziesz chciał zastąpić krzykliwy kawałek ślubu arystokratycznym pasjansem. A może nawet wcześniej.

...obrączka wymaga wymiany.

BiżuteriaObrączka, którą założyliście na ślub nie może być traktowana lekko. Można się długo spierać o energię obrączki ślubnej i kościelnej. Jest to kwestia wiary i tylko wiary. Ale faktem jest, że każda biżuteria ślubna ma potężną energię, a szczególnie ta, która stała się symbol waszych wzajemnych ślubów przed obliczem Wszechmogącego.

Można wymienić obrączkę czy nie? Myślimy, że warto zapytać swojego doradcę duchowego, do którego masz zaufanie i którego rad słuchasz. Ale oprócz tego chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę na fakt, że tam, gdzie jest miejsce na wiarę w Boga, nie powinno być miejsca na przesądy, ponieważ są one sprzeczne. Zabobony poprzedzają chrześcijaństwo i pozostają symbolem pogańskiej przeszłości naszych przodków. Więc przy podejmowaniu decyzji, gdzie i i jak wymienić pierścienieDecydując się na to, gdzie wymienić obrączki, należy przede wszystkim podjąć decyzję o własnym postrzeganiu świata.

Kiedy należy wymieniać obrączki ślubne?

A są sytuacje, kiedy tradycja nie tylko pozwala, ale wręcz zaleca wymianę dodatków ślubnych na świeże, jako prezent dla Was i Waszego ukochanego. Złoto ślub - jest okazją, kiedy jest to zarówno konieczne, jak i obrączki ślubne mogą być wymieniane.Wasze obrączki ślubne powinny być wymieniane i oznacza to nowy kamień milowy w waszym wspólnym życiu.

50 rocznica ślubu to ważna data, której nie doczekuje wiele par. Jest to więc doskonała okazja, aby sprawić sobie i małżonkowi cenny, symboliczny prezent. Niech nowe obrączki, które kupicie w miejsce starych pięćdziesiątych, oświetlą Wasze małżeńskie szczęście w nowy sposób, zabezpieczą Was ze sobą i staną się ucieleśnieniem Waszej nowej i świeżej miłości.

I szczerze mówiąc, nie musisz czekać do swojego złotego wesela, aby zaktualizować "cenną garderobę" swoich palców serdecznych. Jesteśmy wolnymi ludźmi. A taki stan umysłu oznacza również wolność od stereotypów. Teraz wiesz już na pewno o sytuacjach z pierścionka zaręczynowego zmieniającą się sytuację.I możecie być całkowicie pewni, że od słowa "w ogóle" nie ma żadnych przeszkód na waszej drodze. Biżuteria jest przecież odzwierciedleniem naszego wnętrza, które nie jest wartością stałą. Zmieniamy się, uczymy się nowych rzeczy, łamiemy stereotypy, szablony i modernizujemy się w ludzki sposób. W związku z tym, biżuteria, którą nosimy na co dzień, musi robić to samo z nami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz