Post

Jak nosić spinkę do krawata

Współczesna moda wymaga dość szerokiej gamy biżuterii odpowiedniej dla mężczyzn w różnych sytuacjach. Od stu lat jednym z najważniejszych elementów męskiego wizerunku biznesowego jest spinka do krawata. Kiedy zastąpił on spinkę do krawata, okazał się być poręcznym urządzeniem i dobrze utrzymywał krawat na miejscu, zapobiegając jego zsuwaniu się, trzepotaniu lub zwisaniu w dół, gdy ciało było zgięte.

Gdzie jest odpowiednia spinka do krawata?

Trudno wyobrazić sobie użycie tego dodatku bez samego krawata, co oznacza, że spinka do krawata będzie stanowiła detal w stylizacji głównie biznesowej. Spinka do krawata jest również integralną częścią munduru paradnego wojska i policjantów w niektórych krajach. Ten element jest często polecany do noszenia przez kelnerów, personel medyczny i wielu innych profesjonalistów - tak, aby krawat nie przeszkadzał w pracy.

Wzory

Mimo pozornej prostoty tego akcesorium, istnieje kilka rodzajów spinek do krawatów: gładkie, płaskie z obu stron - nie uszkodzą delikatnego materiału krawata lub koszuli, ale mogą się zsuwać podczas noszenia; spinka z kółkiem - zapewni pewne zapięcie w wybranym miejscu, mocując się na guziku; spinka do ubrań z naciętą dolną stroną - gwarantuje pewne mocowanie, nadaje się do krawatów z grubego materiału. Jeśli chodzi o materiały, wybór jest wszechstronny. Na metalowej podstawie spinki można umieścić różne napisy i loga, emaliowane inkrustacje i inne elementy dekoracyjne, np. dostępna jest spinka z diamentami. Akcesoria wykonane z metali szlachetnych (złoto, srebro) z pewnością będą wyglądać solidnie.

Cechy zużycia

Eksperci w dziedzinie stylu zalecają przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które pomogą uniknąć ewentualnych błędów podczas używania spinki do krawata:

  1. Za idealny punkt mocowania uważa się miejsce pomiędzy trzecim a czwartym guzikiem koszuli.
  2. Zasadą jest, że spinka powinna zajmować około ¾ krawata, należy unikać łączenia długiej spinki z wąskim krawatem.
  3. Upewnij się, że spinka trzyma się zarówno krawata jak i brzegu koszuli; upewnij się również, że produkt pozostaje prostopadły do brzegu krawata.
  4. Uwaga: spinka do krawata nie jest konieczna, jeśli noszą Państwo kamizelkę lub inne ubranie, które zabezpiecza krawat.

Wybór spinki do krawata

Wybierając spinkę do krawata, należy wziąć pod uwagę wszystkie elementy stylizacji i upewnić się, że dodatek pasuje do naszego stylu. Zwróć uwagę na kolor metalu, z którego wykonany jest dodatek - powinien on pasować do koloru innych metalowych elementów (biżuteria, zegarki, sprzączki do pasków). Spinka zaprojektowana w tym samym stylu co spinki do mankietów jest doskonałym wyborem. Jeśli wolisz kawałek z różnymi ozdobami (emalia, grawerowanie lub kamienie), ważne będzie, aby wziąć pod uwagę harmonię z kolorem garnituru i wzoru krawata. Warto również pamiętać o tym, na jaką okazję sięgamy po kołek do wieszania ubrań. Do codziennego użytku w biurze wybierz surowe, zwięzłe modele, natomiast na uroczyste okazje odpowiedni będzie bardziej strojny klips.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz