Post

Jak nosić broszki: gdzie je umieszczać, do czego przypinać i z czym łączyć

I tak też się dzieje: wczoraj był to dodatek retro, postrzegany jako nic innego jak pozdrowienia od prababci, a dziś - lider modowych list przebojów i najpopularniejsza biżuteria sezonu. Życie jest nieprzewidywalne, a życie biżuterii jest jednym z nich. Zapewne domyślacie się już, że nasz dzisiejszy wykład będzie poświęcony broszkom. Postaramy się znaleźć najbardziej tradycyjne odpowiedzi na to pytanie, jak nosić broszkęPostaramy się znaleźć jak najwięcej tradycyjnych odpowiedzi na pytanie o noszenie broszki i zaproponować Ci przynajmniej kilka nietrywialnych opcji, które pozwolą Ci wyróżnić się z tłumu i być uznanym za trendsettera, przynajmniej w Twojej okolicy.

Przez długi czas uważano, że broszka jest bardzo specyficznym, wymagającym, przestarzałym dodatkiem. Ogólnie rzecz biorąc, oczywiście bez znaczenia. Wiemy jednak, że moda jest cykliczna, że wszystko co nowe jest dobrze zapomniane, a trendy powracają właśnie wtedy, gdy nikt już nie pamięta ich dotychczasowej historii. I to jest to, co dzieje się z wieloma biżuteria Zdarza się to w wielu wyrobach jubilerskich, nie licząc tych, które należą do kategorii ponadczasowych (o nich właśnie opublikowaliśmy bardzo ciekawy artykuł). artykuł). A broszki, z tego punktu widzenia, są jak każde inne, tzn. bez wyjątku. Ale w 2019 roku życie broszek (a wraz z nim życie fashionistek) zmieniło się diametralnie: biżuteria mobilna, która pozwala w każdej chwili zmienić własne położenie, przeskakując z jednego elementu garderoby na drugi, znów stała się popularna.

Oczywiście, o nowej modzie na noszenie broszek dowiedzieliśmy się po raz pierwszy dzięki pokazom w Paryżu, Londynie i Mediolanie. Ale ciekawe jest to, że w Europie Wschodniej trend ten pojawił się znacznie szybciej niż na Zachodzie. Dobitnym tego przykładem są Włoszki, które jeszcze kilka sezonów temu uważały, że klapa marynarki to zła odpowiedź na pytanie, jak nosić broszkiNajbardziej dobitnym tego przykładem są Włoszki, które jeszcze kilka sezonów temu uważały, że klapy marynarki to zła odpowiedź na pytanie o noszenie broszek i że ten dodatek można nosić wszędzie, tylko nie na płaszczach, stułach i marynarkach. Mówią, że to zbyt staroświeckie. Jednak po przyjrzeniu się realizacji i interpretacji tego trendu w Europie Wschodniej, fashionistki na Zachodzie natychmiast zmieniły zdanie.

Trudno odpowiedzieć, dlaczego nowa fala noszenia broszek zakorzeniła się najpierw na Wschodzie. Znawcy mody uważają jednak, że jest to spowodowane dużą liczbą kobiet z igłami mieszkających w krajach Europy Wschodniej. Nie każdego stać na broszkę do biżuterii, a oferta biżuterii ręcznie robionej w naszym kraju i krajach ościennych jest znacznie szersza niż na markowym Zachodzie. Okazuje się więc, że moda podyktowana przez Paryż i Londyn zakorzeniła się na ulicach Kijowa, Wilna, Mińska i Tallina.

Moda na noszenie broszek: jak to się zaczęło?

Nazwa modne wyposażenie dodatkowe jest pochodzenia francuskiego. Słowo broche oznacza "długą igłę" i odnosi się do sposobu, w jaki biżuteria jest przymocowana do odzież (i nie tylko). Ogólnie rzecz biorąc, broszka w formie, jaką znamy dzisiaj, jest wynikiem ewolucji akcesoriów, które były używane jako element mocujący w garderobie. Konwencjonalnie nowoczesna broszka pojawiła się w XVII wieku. A wcześniej jego poprzednicy istnieli i byli aktywnie wykorzystywani:

 • agrafa (podobna do ozdobnej klamry, używanej do spinania ubrań);
 • kość strzałkowa (akcesorium, które pojawiło się po agraffie, ale różniło się zasadniczo od swojego poprzednika: agraffa była używana do wiązania odzieży, podczas gdy fibula była używana wyłącznie do odzieży, takiej jak płaszcze, peleryny itp.)

Za twórczynię mody na broszki uważa się Madame de Sevigne, ulubienicę króla Ludwika XIII. Dlatego też jeden z klasycznych modeli biżuterii nosi dziś dumnie jej imię. Co dokładnie wymyśliła ta piękność? Stworzyła cały język, w którym porozumiewała się szlachta: broszka przypięta do klapy oznaczała jedno, a broszka na kołnierzu - coś zupełnie innego. W ten sposób królowie i królowe mogli porozumiewać się ze swoimi faworytami bez słów, sygnalizując im, czy randka odbędzie się dzisiaj, czy też spotkanie trzeba będzie na jakiś czas odłożyć. Ponieważ Madame de Sevigne wymyśliła sekretny język francuskiej arystokracji dworskiej, potomkowie uwiecznili ulubienicę Ludwika XIII, nadając jej imię broszce w formie drogocennej kokardy, wykonanej ze srebra lub złota i wysadzanej klejnotami.

 

Pierwszą, która w XXI wieku pojawiła się na wybiegu z broszką była niezrównana Coco. Upierała się przy opinii, że broszka jest pełnoprawnym i w 100% samodzielnym elementem biżuterii. I dlatego jest to jedyna prawdziwa odpowiedź na to pytanie, jak nosić broszkę"Na samej szacie". Coco Chanel uważała, że uzupełnianie broszek innymi ozdobami to absolutne bluźnierstwo, mauvais ton i niesmak. Czasy się jednak zmieniają, a wraz z nimi przewartościowują się poglądy na temat mody.

Dziś najróżniejsze broszki są dopuszczalne do noszenia. Mało tego: projektanci i styliści nalegają na szalone kombinacje z innymi elementami biżuterii. Jeśli jesteś na tyle odważny, by to zrobić, oczywiście. Ale jeśli chcesz wyglądać très chic (po francusku "bardzo elegancko") i nadal pozostać w klasycznych granicach wyznaczonych przez wielką Coco, po prostu uzupełnij swój strój broszką Chanel - i nie używaj niczego innego w tym stylu.

Sposoby na włączenie broszki do swojej garderoby

Zacznijmy od myśli przewodniej naszego tekstu, aby w żaden sposób nie zgubiła się ona gdzieś między wierszami i dziesiątkami rekomendacji. Broszki można nosić do wszystkiego i można je łączyć z każdym elementem garderoby: najważniejsze jest to, że w wybranej kombinacji powinnaś czuć się jak gwiazda lub przynajmniej gwiazdka. Ale z reguły osoby, które do niedawna nie miały w swojej biżuterii żadnej broszki, nie zaczynają znajomości od biżuterianosząc broszkę od stóp do głów. I słusznie. Styliści w Gold.ua. również doradzić, aby rozpocząć z podstawowych wariantów broszki i kombinacji odzieży i stopniowo do pompy umiejętności, ucząc się nosić "długie igły" w najbardziej nieoczekiwany sposób.

Tak więc, każda broszka (czy to absolutnie vintage, czy ultranowoczesna) jest łączona z takimi elementami garderoby jak kaszmirowy sweter, dżinsowy over-size, kamizelka, klasyczna biała koszula, męska marynarka z rozcięciem. Mamy specjalnie wymienione te elementy, tak abyś wiedział, co nosić broszkę z po raz pierwszy będzie lepiej i łatwiej. Wielkość akcesorium w tym przypadku nie ma znaczenia. Podobnie jak jego lokalizacja. Jednak dla prostego postrzegania Twojego wizerunku, polecamy przypięcie ozdoby do klapy. Jedynym warunkiem, który musi zostać spełniony jest to, aby wybrany element garderoby nie posiadał żadnych ozdób. Jeśli krój ubrania jest zbyt skomplikowany, z wieloma elementami dekoracyjnymi, broszka nie będzie pasowała do stroju i będzie się czuła nie na miejscu: jak mówi przysłowie, ani do tego, ani do tamtego.

Łączenie z bluzkami i koszulami

 

Zazwyczaj takie elementy odzieży jak bluzki i koszule są wykonane z dość lekkich tkanin. Niektóre bluzki są wręcz nieważkie. Aby nie zepsuć rzeczy, ale do realizacji własnych pragnień, aby nosić broszkę, eksperci zalecają stosowanie gęstych części odzieży jako miejsce do mocowania akcesorium. Na przykład kołnierz, jeśli to jest to, co to jest. Lub miejsce na szyi, gdzie zwykle znajduje się górny guzik.

Łączenie z płaszczami

 

Płaszcze są obecnie najbardziej preferowanym elementem ubioru do noszenia broszek. A w tym przypadku akcesorium nie ma określonej lokalizacji i nie może być. Styliści aktywnie sugerują użycie na płaszczu nie jednej, ale kilku różnych broszek, które są połączone jednym stylem. Jeśli płaszcz ma szorstki, męski styl, ważne jest, aby użyć romantycznych ozdób, aby grać na kontraście. Podobnie jest z kolorem: jeśli płaszcz jest ciemny lub wyblakły, broszka powinna być jak najjaśniejsza i jak największa. Jeśli nie masz dużych broszek, stwórz dużą kompozycję z kilku małych elementów. I pamiętaj: broszki na płaszczach wyglądają doskonale nawet na plecach. Istnieje wiele możliwości, gdy takie akcesoria są używane jako alternatywa dla haftu. I każdy z nich jest piękny na swój sposób.

Łączenie z sukienkami

 

Klasyczną zasadą jest łączenie broszki z sukienkatak jak na kurtkaKlasyczną zasadą jest umieszczenie broszki na sukience po lewej stronie marynarki. Ale nowoczesne zasady bardzo różnią się od tych klasycznych i nalegają: główną zasadą jest to, że nie ma żadnych zasad. Przekonaj się więc sama: jeśli jesteś damą w klasycznym tego słowa znaczeniu, lewa strona jest twoja, ale jeśli nie, to już zależy od ciebie. Oto kilka zaleceń, które pomogą Ci zdecydować, jaka jest odpowiedź na Twoje pytanie, gdzie nosić broszkę na sukienkę:

 • Jeśli sukienka ma asymetryczny dekoltJeśli sukienka ma asymetryczny dekolt, dodatek powinien być umieszczony na mniejszej części sukienki;
 • jeśli sukienka ma ramiączka Jeśli sukienka ma ramiączka zamiast rękawów, lepiej będzie przypiąć broszkę do ramiączka;
 • jeśli sukienka ma niski dekolt, okrągły dekolt lub dekolt w łódkęJeśli sukienka ma dekolt typu plunging, klasyczny okrągły dekolt lub dekolt w łódkę, zalecamy dołączenie kilku broszek asymetrycznie względem siebie.

Jeśli masz wystarczająco dużo biżuterii tego typu w swoim arsenale, możesz nawet użyć ich do imitacji naszyjnika. Ale taki wariant jest bardziej istotny dla wieczoru.

Kombinacja z akcesoriami

 

Wbrew powszechnej opinii, broszki można wspaniale łączyć nie tylko z ubraniami, ale także z pasującymi do nich dodatkami, które dodadzą naszym strojom odrobinę radości i osobowości. Broszki mogą być również używane z torbyi z obuwieMożna je stosować do torebek i butów, a także do turbanów i kopertówek. Można je stosować zarówno na rękawiczkach, jak i na czapkach zimowych, co pozwala na przekształcenie tych ostatnich z ciepłej i nudnej rzeczy w oryginalny przedmiot, który sprawia, że osoba nosząca go wyróżnia się na nudnym zimowym tle miasta. Ponadto, mając broszkę i długi sznur pereł, możesz przekształcić ten ostatni w oryginalny element biżuterii, odpowiednio go składając i przyczepiając do ubrania w odpowiednim miejscu za pomocą broszki.

8 miejsc na broszkę

Skrzynia jest najbardziej tradycyjną i najbardziej banalną lokalizacją ze wszystkich. Ale jest też najbardziej popularny. Nic dziwnego, gdyż to właśnie tam broszka po raz pierwszy znalazła się na kobiecym ciele. Najczęstszym błędem w przypadku pojedynczej broszki jest przypinanie jej zbyt blisko górnej części klatki piersiowej. Jeśli używasz pojedynczego elementu biżuterii, umieść go bliżej ramienia. Jeśli ubranie, które masz na sobie posiada klapę, użyj jej jako podstawy dla broszki, umieszczając ją ściśle pośrodku. Jeśli nie masz klap, ale masz kieszeń na piersi, zrób to samo: te elementy stroju w tym przypadku są wymienne.

Obroża

Z pozoru, no cóż, absolutnie nic specjalnego: zwykła biała lniana koszula w stylu oversize. Ale gdy tylko dodasz broszkę na kołnierzu, staje się ona niezwykle stylowym elementem garderoby, który nie ma sobie równych. W tym przypadku wszelkie zabawy z umiejscowieniem są dopuszczalne, ponieważ umiejscowienie na obroży zależy od jakości samej obroży. Lepiej jest umieścić broszkę tam, gdzie jest najciaśniej. A jeśli kołnierz jest zwieńczony jedwabną kokardą, dodatek może być przymocowany albo do podstawy elementu dekoracyjnego, albo na prawo lub lewo od niego.

Ramię

 

Broszka na ramieniu jest dość rzadka. I raczej nie dlatego, że lokalizacja jest "taka sobie", ale dlatego, że do noszenia na ramieniu potrzebne jest specjalne akcesorium. Z reguły takie broszki wyposażone są w ruchome elementy i wygięte w taki sposób, aby jak najbardziej organicznie układały się na ramieniu kobiety, powtarzając krzywizny ciała. Jeśli nie udało Ci się znaleźć takiego produktu, możesz odważnie ozdobić ramię kilkoma małymi broszkami o tej samej tematyce lub w tym samym stylu. Na przykład, "usiądź" na tym miejscu cenną ważkę, muchę i skarabeusza. Otrzymasz idealną kombinację entomologiczną.

Powrót

Dziwna lokalizacja, prawda? I dość niespodziewanie. Ale jeśli przypomnisz sobie, jak dziennikarze hojnie obsypują komplementami celebrytów, którzy chodzą po czerwonym dywanie z naszyjnikiem na plecach, od razu chcesz być na ich miejscu. Broszka przymocowana do pleców jest kluczem do realizacji tego pragnienia.

Szef

Powyżej pisaliśmy już o tym, że broszki idealnie komponują się z nakryciami głowy. Może to być panama, pleciony kapelusz lub kaszmirowa czapka jesienna. Broszki świetnie prezentują się na daszkach, czapkach zimowych, beretach i turbanach. Jeśli odpowiednio dobierzesz biżuterię, banalne nakrycie głowy stanie się elementem numer jeden w Twojej garderobie.

Talia

Jeśli nas zapytacie, jak nosić broszki w dobrym stylu.Odpowiedź jest prosta i zwięzła: w talii. Obecnie jest to jeden z najodważniejszych i najbardziej popularnych sposobów noszenia biżuterii. Może być używany do symulowania klamry paska. Ale można również zrobić bez naśladowania: broszka zabezpieczone z boku talii, w połączeniu z sukienką lub bluzki płynącej wygląda mind-blowing. Stylowy strój błyskawicznie zmienia się w bogatą i wyrafinowaną suknię wieczorową, godną wystawnego przyjęcia.

Rękaw

 

Innym sposobem na połączenie broszki z elementami garderoby jest umieszczenie jej na mankiecie koszuli lub na rękawie. W tym przypadku masz dwie opcje:

 1. usuń guzik z mankietu i zastąp go broszką;
 2. Jeśli na rękawach nie ma guzików, wystarczy przypiąć dodatki do tkaniny symetrycznie względem siebie.

W rzeczywistości są one imitacją męskich spinek do mankietów, które, jak wszyscy wiemy, czynią z faceta prawdziwego dżentelmena. A jednocześnie są uważane za jedne z najbardziej stylowych dodatków w męskiej garderobie.

Hemline

Na tegorocznym pokazie w Mediolanie Włosi pokazali światu nowy trend: doczepiali broszki do brzegów sukienek, spódnic i sukienek letnich. W niektórych wersjach broszka służyła jako utrwalacz plis, a w innych przytrzymywała poskręcane brzegi ubrań. Chociaż ten sposób noszenia nie jest jeszcze zbyt popularny. Ale jeśli zaczniesz z niego korzystać już teraz, po pewnym czasie staniesz się trendsetterem w swojej okolicy: prędzej czy później mediolańska moda dotrze do Ciebie i do mnie.

Moda 2020: jakie broszki podyktuje

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jaką marką jesteś przyzwyczajony się kierować. Jeśli Louis Vuitton jest Twoim ulubionym, poszukaj broszek w kształcie kwiatów. Sądząc po tegorocznych kreacjach domu mody na wybiegu, klapy marynarek i kołnierzyki koszul w najbliższym sezonie lub dwóch zamienią się w kwietniki, a przynajmniej w ozdobione klejnotami palisady.

 

Broszki z motywami zwierzęcymi są nie mniej popularne: nie tylko flora, jak to się mówi. Akcesoria w postaci zwierząt, ptaków, owadów i morskich stworzeń produkuje wiele domów jubilerskich i modowych, nie wspominając o ukraińskich lokalnych markach, które zawsze wsłuchują się w światowe trendy, ale proponują ich własną interpretację.

Innym popularnym trendem jest połączenie romantycznych broszek z ponadczasowymi dodatkami dla mężczyzn. Na przykład spinki do mankietów lub spinki do krawata. Ważne jest jednak, aby wybrać jedną rzecz, aby nie przesadzić. Nie neguje to jednak znaczenia minimalistycznych broszek i geometrii biżuterii, które można zaliczyć do biżuterii ponadczasowej, odpowiedniej w każdych okolicznościach i niezależnie od okresu czasu.

Popularne błędy

Pomimo tego, że w świecie mody dominuje eklektyzm i permisywizm, błędy w noszeniu broszek nadal nie są wykluczone. Są one dość arbitralne. A jednak uważamy, że warto o nich wiedzieć, a jeszcze lepiej - zawsze mieć je na uwadze. Tym bardziej nie na darmo mówi się: co wiesz, nie noś na ramionach. A więc zaczynamy!

 1. Jeśli broszka jest wielobarwna, jej kolorystyka musi odbijać się echem od ubrań, które wybrałaś jako bazę swojego stroju. Gra kontrastami jest możliwa, a nawet konieczna. Ale tylko wtedy, gdy ubrania są monochromatyczne, a nie z nadrukami.
 2. Jeśli ubrania są monochromatyczne, a dobrana pod nie broszka jest również w tym samym kolorze, ważne jest, aby biżuteria i garderoba nie zlewały się ze sobą. Jeśli kolory elementów biżuterii są takie same, nie będziesz w stanie osiągnąć efektu estetycznego takiego połączenia: główna funkcja broszki zostanie zniweczona.
 3. Tkaniny z nadrukami to prawdziwa pułapka dla trendsetterki. Wybór broszki do takich materiałów powinien być wykonany szczególnie starannie, ponieważ ryzyko niepowodzenia jest zbyt wysokie.
 4. Oversize windbreaker, dres i obcisły top to kilka innych bardzo skutecznych pułapek, w które codziennie wpadają ci, którzy uważają się za modowych guru, a w rzeczywistości nimi nie są. Tylko doświadczeni profesjonaliści potrafią stworzyć prawdziwie stylowe połączenie tych elementów garderoby z ultra modną biżuterią. W końcu top to nie kurtka.nie kurtka с koszula. Trzeba się z tym obchodzić ostrożnie i z rozmysłem.

Porady tematyczne

Nigdy nie jest łatwo uczyć się nowych rzeczy, a droga do sukcesu - nawet jeśli jest to kwestia stylu - jest zawsze ciernista. Mamy nadzieję, że porady stylistów z największego w kraju sklepu internetowego z biżuterią pomogą Ci zaprzyjaźnić się z broszkami i spersonalizować swoje codzienne stroje i wyjścia.

 • Dbałość o design. Styl projektowania broszek, który możesz ocenić przed zakupem, jest wyznacznikiem jasności: jeśli broszka przyciąga wzrok, Ty również będziesz błyszczeć jak w świetle reflektorów, kiedy będziesz nosić biżuterię. Jeśli projekt jest niedopowiedziany i zwięzły, kawałek będzie tylko lekkim akcentem, prawie niezauważalnym dodatkiem.
 • Trzeźwa ocena materiału. Kup broszkę i natychmiast przymierz ją w myślach. A potem odpowiedz sobie na pytanie: czy tkanina, z której uszyte są te ubrania będzie w stanie udźwignąć ciężar ozdoby, którą kupujesz? Jeśli podejrzewasz, że materiał nie wytrzyma, najlepiej wybierz inny kawałek. W przeciwnym razie ryzykujesz, że przy pierwszym założeniu nowej broszki, zrujnuje ona Twoją ulubioną sukienkę lub bluzkę. Szkoda.
 • Gra kontrastów. Pisaliśmy już wyżej, że broszka powinna wyglądać jasno. Jeśli zlewa się z tkaniny, efekt ten nie wyjdzie. więc przy wyborze szpilek i broszek ma sens grać na kontraście i wybrać produkt o innym kolorze niż strój.
 • Pasujące kolory. Nikt jeszcze nie unieważnił podstawowych zasad kolorystyki. A więc czytaj i pamiętaj: jasna broszka (zwłaszcza wielobarwna) to idealny partner dla sukienki z czarnego lub ciemnego materiału. To samo można powiedzieć o srebrnych elementach, które są inkrustowane dżetami: świetnie wyglądają na ciemnym tle, a gorzej na innych. W związku z tym zalecamy, abyś poszedł za swoimi kombinacjami. Jeśli chcesz się wyróżnić - od teraz znasz warunki.
 • Komplet broszek. Tutaj wszystko jest dokładnie tak samo, jak w przypadku szpilek: jeśli jesteś przyciągnięty do konkretnego tematu (na przykład geometryczne lub kwiatowe), można bezpiecznie zbierać z broszek różnych marek swój własny zestaw. Przypnij go do klapy lub na ramię, aby opowiedzieć swoją własną historię z biżuterią.
 • Pamiętaj o proporcjach. Jeśli dziewczyna jest posiadaczką zgrabnej figury, to broszka, użyta do stworzenia stroju, powinna być podobna: ażurowa, ozdobna, zwarta, kobieca. Jeśli masz większą figurę, możesz sobie pozwolić na większe dekoracje: jaśniejsze, większe, bardziej spektakularne.

I wreszcie, pragnienie eksperymentowania. Najlepsze pomysły i rozwiązania rodzą się w głowach tych, którzy nie boją się spróbować czegoś nowego. Jeśli więc zdarzyło Ci się mieć kilka retro broszek w szkatułce po mamie lub babci, nie lekceważ ich. Lepiej jest przymierzyć różne warianty i spróbować połączyć je z własną, nowoczesną biżuterią. Jesteśmy pewni, że będziesz w stanie na nowo odkryć 1000 i 1 sposób na noszenie starych akcesoriów i tchnąć nowe życie w swoje retro kawałki.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz