Post

Najczęściej wybierane obrączki ślubne: TRENDY 2022.

Co jak co, ale obrączki ślubne Kraków to bardzo szeroka oferta. Ich wybór na rynku jest naprawdę spory. Producenci biżuterii doskonale wiedzą, jak ważnym symbolem dla przyszłych małżonków są właśnie obrączki. W związku z powyższym nie oszczędzają finezji, kreatywności oraz romantyzmu przy tymże elemencie biżuterii. To do Pary Młodej należy decyzja, czy postawią na obrączki ślubne Kraków tradycyjne, a może jednak pójdą w nowoczesność.

Klasyczne obrączki ślubne, czyli jakie?

Gdy wybieramy obrączki ślubne Kraków, to możemy dostać mocnych zawrotów głowy. Mogłoby się wydawać, że nie ma niczego bardziej oczywistego oraz prostego, a jednak trendy oraz moda także tutaj dotarły. Spośród bardzo wielu modeli wykonanych z żółtego, czy też białego złota, wyróżniają się z pewnością te, które są wzbogacone prawdziwymi diamentami. Nie brakuje wersji, które są wykonane z tytanu. Czy w takim właśnie sąsiedztwie obrączki ślubne Kraków klasyczne oraz proste jeszcze mają rację bytu? Jak najbardziej tak.

Gdy wybieramy obrączki, to musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwsza z nich to na pewno materiał, z którego jest wykonany. Klasyczne obrączki ślubne Kraków powinny być wykonane z żółtego złota. Jednak równie chętnie sięgamy po biały kruszec, a nawet i po tytan. To, na co się zdecydujemy, jest już kwestia upodobań indywidualnych. Przez wiele, wiele lat ludzie nie mieli takiego dużego wyboru. Teraz można odejść nieco od tego klasycznego schematu.

Jeśli się zdecydujemy na klasyczne żółte złoto, to możemy na pewno zaszaleć w kwestii samego kształtu naszych obrączek. Mogą one być płaskie, fazowane płaskie, owalne oraz półokrągłe. Warto u jubilera przymierzyć wszelakie opcje, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy przekonamy się, która z nich będzie leżała na palcach. Ostatnia decyzja do podjęcia to stopień zmatowienia złota.

Obrączki ślubne znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Siudek na stronie siudek.com.pl

Obrączki ślubne Kraków

Najczęściej wybierane obrączki ślubne w 2022 roku?

Obecnie wybiera się nie tylko żółte złoto. Szczególnie dużą popularnością obecnie cieszy się białe złoto. Jest to na ogół stop złota z niklem, cynkiem, a czasami ze srebrem lub też palladem. Spotkamy także stopy bez niklu uczulającego. Dzięki temu złoto białe przypomina bardzo drogocenną platynę. Dodatkowo jest rodowane, a więc pokryte warstwą rodu, która im nadaje przepiękny połysk. Białe złoto jest na pewno twardsze od żółtego złota, dlatego obrączki ślubne Kraków z niego wykonane będą wyglądały przepięknie i to naprawdę długi czas. Inna alternatywa, która także w obecnych czasach cieszy się sporą popularnością to złoto różowe. Swój kolor zawdzięcza miedzi. To złoto jest modne obecnie nie tylko przez kobiety, ale także przez mężczyzn.

Kiedyś obrączki ślubne musiały być takie same dla Pana Młodego i Pani Młodej. Jednak obecnie od tego się odchodzi. Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się obrączki o dwóch różnych wzorkach dla niej oraz dla niego. Najczęściej obrączka dla Panny Młodej posiada ozdoby dodatkowe, na przykład jest inkrustowana malutkimi brylantami albo też posiada żłobienia dekoracyjne. Dzięki temu właśnie jest o wiele bardziej dekoracyjna od obrączki ślubnej dla Pana Młodego. Obrączki są jednak wykonane z takich samych surowców, a więc i tak są do siebie bardzo pomocne.

Najczęściej obrączki ślubne Kraków wykonuje się ze złota. Jest to wytrzymały, ale jednocześnie także podatny na przeróżne uszkodzenia kruszeć, dlatego z czasem obrączka zyskać może wiele przeróżnych rys. Aby móc to ryzyko zminimalizować, warto wybierać obrączki mające niższą próbę, a więc zawierające mniej złota. Wówczas będą one odporne znaczniej na wszelkie zewnętrzne czynniki.

Próba złota, która jest najbardziej popularna to 585. Oznacza to, że w danym stopie jest dokładnie 58,5 procent złota. Takowe obrączki posłużą nam na długie, długie lata. Tańsze, a do tego znacznie bardziej wytrzymałe są te o próbie 333. Jak można się łatwo domyślić, mają one w składzie 33,3 procent złota.

Poza złotem bardzo popularne są także obrączki zrobione z całkiem innych materiałów. Możemy tutaj wymienić obrączki ślubne Kraków srebrne oraz nieco droższe modele platynowe, oraz tytanowe. Obrączki wykonane ze srebra można mięć już w cenie stu złotych za parę. Jednak są one bardzo mało wytrzymałe i mogą się szybko porysować. Bardzo trwałe oraz wytrzymałe za to są obrączki platynowe, oraz tytanowe. Aktualne trendy można podziwiać w różnych katalogach z obrączkami ślubnymi.

Bardzo dużo zależy od gustu Pary Młodej, ale także od ich budżetu. Im bardziej jest ograniczony, tym mają mniejsze pole do popisu. Nie oznacza to wcale, że na obrączki musimy wydać miliony.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz