Post

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy

Wybór odpowiedniego i idealnego pierścionka zaręczynowego nie jest prosty. Jednak pamiętając o trzech zasadach możemy poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Rozmiar

Aby dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka, należy przede wszystkim pamiętać, że rozmiar palca zmienia się w zależności od pogody (lato / zima, gorąco / zimno, wilgotno / sucho) oraz pory dnia. Dlatego pomiar na przykład zimnych palców nie daje dokładnych wyników, ponieważ palce stają się węższe w takim przypadku. Niemożliwe jest prawidłowe określenie rozmiaru palca po wzięciu prysznica, uprawianiu sportu, noszeniu ciężkich toreb czy wypiciu dużej ilości płynów. Pierwszą rzeczą, na którą należy się przygotować, jest to, że rozmiar pierścionka wskazany na przywieszce może różnić się od rozmiaru rzeczywistego. Rozmiar może się różnić w obu kierunkach, a różnica może wynosić do 0,4 mm. Im tańsze pierścionki, tym większe prawdopodobieństwo, że napotkasz niewłaściwy rozmiar.

Wymiary w dużym stopniu zależą od wewnętrznego profilu pierścienia. Zdecydowana większość obrączek ma płaski profil wewnętrzny. Z kolei pierścionki z zachodniej Europy mają głównie wypukły, zaokrąglony kształt, zwany „comfort fit”. Dzięki takiemu kształtowi profilu, pierścienie nawet dużej szerokości leżą znacznie wygodniej, nie wrzynają się w skórę, gdy palce stają się opuchnięte, a co najważniejsze, jeśli dłonie z wiekiem powiększają się, to takie pierścienie można wypolerować do pożądanego kształtu rozmiar, co jest szczególnie ważne w przypadku pierścionków z brylantami, których nie można powiększyć w inny sposób.

Na długich, cienkich palcach (14,0-15,7) dobrze wyglądają wąskie pierścienie o szerokości 2,5-3,5 mm lub szerokie 8-10 mm. Na długich, grubych palcach (zaczynając od rozmiaru 17,5) świetnie będą wyglądać szerokie pierścienie o szerokości 7-8mm. W przypadku krótkich, wąskich i krótkich grubych palców obowiązuje tylko jedna zasada - wąskie pierścienie o szerokości 2,5-3,5 mm.

Wybierz styl

Wybór stylu pierścionka zaręczynowego może być najtrudniejszą częścią zakupu pierścionka zaręczynowego. Zastanów jaki typ biżuterii nosi twoja wybranka. To powinno dać ci kilka wskazówek, czy woleć będzie pierścionek, który jest klasyczny, nowoczesny, inspirowany naturą, efektowny, czy też kombinację tych elementów.

złoty pierścionek zaręczynowy z diamentami

Kamienie i ich znaczenie

Musisz bardzo uważnie dobierać biżuterię, szczególnie w przypadku kamieni, ponieważ każdy z nich ma swoją energię i symbolikę. Wielu ekspertów twierdzi, że wybrany kamień może nie tylko wiele powiedzieć o charakterze osoby, ale także mieć wpływ na o małżeństwo. Porozmawiajmy o najpopularniejszych kamieniach w obrączkach. Kamienie można z grubsza podzielić na trzy rodzaje:

• Cenne - diament, szmaragd, rubin, perła, szafir;

• Ozdobne - agat, malachit, awenturyn, koral, jaspis, karneol i inne;

• Półszlachetne - akwamaryn, beryl, turkus, chryzopraz, kryształ górski, cyrkon i inne.

Diament to jeden z najtrwalszych kamieni. Sam diament jest symbolem czystości, nienaruszalności i stałości. Starożytni Grecy wierzyli, że diamenty są łzami bogów, podczas gdy Rzymianie uważali je za upadłe gwiazdy. Włosi jako pierwsi ozdobili obrączki ślubne diamentami. Początkowo były to sygnety z herbem rodowym, które arystokraci przedstawiali swoim wybranym jako znak, że zostali adoptowani do rodziny. Pierścionki z rubinem przyciągają wzrok a sam kamień uważany za symbol natury i płodności oraz zapewnia spokój. Z kolei uważa się, że szmaragd jest idealnym kamieniem dla cierpliwych i zrównoważonych par. W tłumaczeniu nazwa „szafir” oznacza „ukochany przez Saturna”. Ten kamień w kolorze ciemnoniebieskim lub różowym jest symbolem lojalności i dobroci. Jednak ostatecznie wszystko zależy tu znowu od tego, jaki rodzaj biżuterii lubi twoja wybranka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz