Post

Jak wybrać obrączki ślubne?

Wybór pierścionków na ślub to ekscytujący, wzruszający i odpowiedzialny moment. W końcu nie jest to zwykła biżuteria jak wisiorek czy kolczyki. Obrączki ślubne są znaczącym symbolem i są noszone przez cały czas.

Jakie tradycje kojarzą się z obrączkami ślubnymi

Zwyczaj wymiany obrączek sięga czasów starożytnych. Pochodzi ze starożytnego Egiptu. W pismach Plutarcha jest wzmianka o tym, że starożytni anatomowie odkryli „specjalny nerw, który biegnie od palca najbliżej małego palca do serca”. Rzymianie nazywali to „żyłą miłości” („vena amoris”). A dwa pierścienie noszone przez małżonków symbolizowały łańcuch, który łączy dwa serca. Z tymi atrybutami związane są inne znaki i tradycje. Szlachetny metal symbolizuje szlachetność związków, nieskończoność błędnego koła - nieskończoność związków, gładkość powierzchni - gładkość w życiu rodzinnym.

Koszt i materiał

Przede wszystkim określ swój budżet. Musisz wybrać taką biżuterię, która będzie dobrze wyglądać przez wiele lat. Dlatego nie warto oszczędzać. Jednak zaciąganie długów w celu wzięcia najdroższego pierścienia w sklepie jest również niepożądane. Przyszli małżonkowie powinni omówić ze sobą akceptowalny koszt zakupu obrączek.

Materiał

Tradycyjnym materiałem na pierścionki jest żółte lub czerwone złoto. Jednak dziś zarówno materiał, jak i jego próbka mogą być różne. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na cechy techniczne - srebro jest materiałem bardziej miękkim i często trzeba je czyścić. Jeśli mówimy o złocie, należy pamiętać, że próba złota powyżej 750 jest mniej podatna na upływ czasu, ale próba 585 jest odporniejsza na uszkodzenia. Ponieważ pierścionek będzie noszony z inną biżuterią, należy zadbać o jego wszechstronność. Najbardziej praktyczna jest wersja łączona z kilkoma odcieniami metalu. Konieczne jest również uwzględnienie możliwości uczulenia na stopy złota lub srebra, w tym przypadku lepiej wybrać platynę, hipoalergiczny materiał.

złote obrączki

Wybieramy rozmiar

Pierścionek powinien odpowiadać obwodowi palca, to znaczy powinien być swobodnie noszony, nie ściskać palca ani się nie zsuwać. Wskazane jest, aby przed zakupem przymierzyć obrączki. Należy pamiętać, że:

• przy określaniu rozmiaru istnieją małe tolerancje (do + -0,4 mm). Im tańszy pierścień, tym większa może być ta tolerancja;

• w ciągu dnia grubość palców może się zmieniać - zwiększać się po kąpieli lub prysznicu, ciężkiej pracy, jeśli pijesz dużo płynu;

Obrączki o tej samej średnicy i różnych szerokościach są inaczej wyczuwalne na palcu. Dlatego konieczne jest zmierzenie modelu. Zaleca się dobór szerokości w zależności od kształtu i długości palców. Podczas przymierzania węższy model powinien ciężej przechodzić przez staw, aby nie zsuwał się po palcu.

O ile wcześniej prawie wszystkie obrączki ślubne miały płaską wewnętrzną i wypukłą powierzchnię zewnętrzną, to dziś mogą mieć bardzo różne przekroje - od okrągłego do prostokątnego. Coraz większą popularnością cieszą się pierścionki z sekcją „comfort fit” - zaokrąglone zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Są wygodne w noszeniu, nie wrzynają się w skórę, nawet gdy dłonie są opuchnięte.

Wybór projektu

Nowoczesne pierścionki można podzielić na dwa rodzaje - klasyczne (gładkie) i designerskie. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, ale jeśli lubisz produkty z grawerem, dodatkowymi wstawkami, kamieniami szlachetnymi, szlifem diamentowym, wybierz obrączki designerskie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz