Obrączki z diamentem czy bez?
Jeszcze nie tak dawno nikt nie stawał przed wyborem, jakie mają być obrączki. Wszyscy kupowali takie same obrączki o standardowym wzorze. Niektórzy kontynuują tę tradycję do dziś. Jednak przyszli małżonkowie coraz częściej wolą kupować pierścionek zaręczynowy o ciekawszym i bardziej zawiłym wzorze, który zawiera wstawki z kamieniami. Diamenty częściej niż inne pojawiają się w obrączkach ślubnych, ponieważ są uważane za symbol silnej miłości i zjednoczenia.
Kształt
Kształt diamentu jest punktem, od którego musisz zacząć wybór. Żaden kształt nie jest lepszy od drugiego - zależy to od twoich osobistych preferencji (lub twojego partnera). Okrągłe brylanty to najpopularniejszy diamentowy kształt pierścionków zaręczynowych, który daje najwięcej blasku. Inni wolą bardziej unikalny kształt, taki jak Cushion Cut lub Oval. Wybierz kształt, aby zawęzić wyszukiwanie i porównać diamenty.
Dla mężczyzn
Wielu mężczyzn wybierając obrączki myśli wyłącznie o tym jaki model spodoba się ich wybrankom. Tymczasem obrączka inaczej niż pierścionek zaręczynowy będzie noszona przed was dwoje. Dlatego powinniście wspólnie decydować o tym, jaka obrączka będzie dla was optymalna. Co więcej, obrączki nie muszą już wyglądać identycznie. Czasy, kiedy obrączki były wykonane z tego samego metalu i miały identyczny kamień – minęły bezpowrotnie.
Jaki kamień wybrać do obrączki?
Kiedy już wiemy, jaki ma mieć kształt obrączka ślubna, musimy zdecydować czy ma ona być opatrzona kamieniem, czy też wolimy proste kształty. Jeżeli zdecydujemy się na obrączkę z kamieniem to sklepy z biżuterią oferują nam olbrzymi wybór. Najczęściej pary młode wybierają dziś obrączki ozdobione diamentami, rubinami oraz szafirami. Jednak popularna jest też tania cyrkonia. Wszystkie produkty, które są ozdobione diamentem, cechują się jednak największą trwałością i odpornością na uszkodzenia i zniszczenia, wynikające z codziennego ich używania. Dlatego diamenty tak bardzo wskazane są, jeśli chodzi o wybór obrączki, które mają być symbolem trwałości waszego małżeństwa.
Dlaczego diament?
Diamenty są najcenniejszym i najtrwalszym ze wszystkich kamieni szlachetnych, a ich nazwa pochodzi od starożytnego greckiego słowa αδάμας (adámas) oznaczającego „niezniszczalny”. Przez wieki ich niezwykłe piękno, wewnętrzny ogień i wyjątkowe cechy fizyczne sprawiały, że były cenione ponad wszystkie inne klejnoty. Uważa się, że powstały od jednego do trzech miliardów lat temu. Dlatego diamenty są jedną z najstarszych substancji znanych człowiekowi. Biorąc pod uwagę ich wielki wiek i pochodzenie, są one bardzo interesujące dla naukowców, którzy uważają, że diamenty mogą nam wiele powiedzieć o Ziemi. Oprócz tego, że są cenione za urzekające piękno i twardość, uważano je nawet za posiadające magiczne właściwości - we wczesnych Indiach samo spojrzenie na diament uważano za wzmocnienie. Ponieważ obecnie działa tylko około 30 kopalni diamentów na dużą skalę, nie jest zaskakujące, że diamenty należą do najcenniejszych kamieni szlachetnych. Oprócz tego, że są najtwardszą substancją znaną człowiekowi, diamenty mają również niezrównaną przewodność cieplną (100 razy lepszą niż miedź) i obojętność.
Komentarze (0)