Post

Wybór i noszenie biżuterii z kolorowymi kamieniami: 10 bezcennych wskazówek od brytyjskiej jubilerki Kiki McDonough i garść rekomendacji od ekspertów

Jeśli uważnie śledzicie losy brytyjskiej rodziny królewskiej, zapewne wiecie, że Kate Middleton, księżna Cambridge, uwielbia markę biżuterii Kiki McDonough. Brytyjczycy biżuteria Wydaje się, że brytyjski projektant już dawno temu i na stałe zauroczył żonę księcia Williama i uczynił z niej swoją własną religię: teraz nie tylko Kiki, ale i Kate uwielbia wielobarwną biżuterię słynnego projektanta i jest zakochana po uszy w wielobarwnych kombinacjach kamieni półszlachetnych używanych przez panią McDonough.

A kogo, jak nie mistrza kalejdoskopowej biżuterii, można poprosić o radę, jak wybrać i nosić biżuteria z kamieniami kolorowymi? Jesteśmy pewni, że Kiki McDonough może doradzić nie tylko tym, którzy niedawno rozpoczęli romans z kolorowymi dodatkami, ale także tym miłośnikom kamieni, którym wydaje się, że wiedzą co nieco o ich noszeniu.

Wskazówka 1: Odcień skóry i kolor włosów to dwa główne kryteria przy wyborze kombinacji kolorowych kryształów.

Twoim zadaniem jest dobranie kamieni tak, aby podkreślały Twój wygląd. Mówiąc prościej, poprawia wygląd poprzez wzmocnienie kolorytu skóry, nadanie jej blasku, wzmocnienie koloru włosów i nadanie im blasku. odcień skóry, rozjaśnić oczy i nadać włosom blask. Jedynym sposobem, aby to osiągnąć, jest dobór odpowiednich kombinacji kolorów. Najłatwiej w tym przypadku będą mieli ci, którzy swego czasu uczęszczali do szkoły plastycznej i byli blisko sztuk wizualnych. Wiedzą na pewno, że blondynka o żółtawym odcieniu skóry będzie błyszczeć jak gwiazda, jeśli ozdobi się kombinacją minerałów, wśród których dominuje niebieski topaz. A rudowłosa o bladej cerze w jednej chwili odmieni się dzięki biżuterii z ametystem.

Wskazówka 2: Odłóż swoje kamienie szlachetne na bok

Każdy z nas ma swoje ulubione naturalne minerały. Niektórzy uwielbiają jaspis. Ktoś jest gotów spędzić całe życie na oglądaniu bursztynu. A ktoś nie jest przyzwyczajony do być roztrwonione na małe rzeczy i pewnie wierzy, że prawdziwa dama powinna nosić tylko diamenty. Trudno powiedzieć, która z tych klisz jest bardziej szkodliwa dla reputacji kobiety. Ale przy wyborze złota biżuteria z kolorowymi kamieniamiPowinieneś przynajmniej na chwilę zapomnieć o własnych preferencjach. Możesz wejść do sklepu z pełnym przekonaniem, że będziesz kupować akcesoria inkrustowane onyksem. Ale po porównaniu kilku różnych elementów biżuterii i zbliżeniu ich do własnej twarzy, stanie się całkowicie jasne, że onyks nie jest twoją rzeczą w tym sezonie, a ty będziesz optować za bardzo nieoczekiwaną kombinacją minerałów, o której nawet nie pomyślałaś na początku.

 

Kiki McDonough namawia, by nie ulegać stereotypom i kliszom. W celu dokonania właściwego Przymierz kilka sztuk kalejdoskopowej biżuterii i rozpoznaj swoje ulubione nie przez teorię, ale przez praktykę.

Wskazówka 3: Wiek nie ma znaczenia

Jak to bywa w naszym społeczeństwie, im kobieta jest starsza, tym bardziej chce być niewidoczna w tłumie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdy kobieta kończyła czterdzieści lat, zakładała na głowę chustę - i wtapiała się w szare masy. Cóż, czasy się zmieniają, a ukraińskie kobiety zaczynają wreszcie wierzyć w prawdę, że "po czterdziestce życie dopiero się zaczyna" - powiedziała bohaterka oscarowego filmu "Moskwa nie wierzy łzom". Nie ma znaczenia, ile masz lat: osiemnaście, trzydzieści trzy czy sześćdziesiąt osiem. Liczy się tylko to, jak stary czujesz się w środku. Masz prawo być żywy, jeśli naprawdę tego chcesz. A skorupiaste zasady odziedziczone z przeszłości nie są dla nas posłuszeństwem. Ulubiona projektantka biżuterii księżnej Cambridge jest pewna siebie: "Kolor nie ma wieku". Możesz więc swobodnie wybrać dowolną kombinację minerałów zawartych w biżuterii, nie zawstydzając nikogo ani nie obawiając się oceny społecznej.

Wskazówka 4: Kupuj u zaufanych sprzedawców

Kolorowa biżuteriaWielobarwne kryształy, a dokładniej wielokolorowe kryształy, mają wiele do zaoferowania. I dobrze jest, planując zakup minerałów do kalejdoskopu, zwrócić się do doświadczonego dealera, który specjalizuje się w sprzedaży właśnie kolorowych kryształów, a nie, powiedzmy, diamentów. Z reguły firmy specjalizujące się w sprzedaży diamentów nie są w stanie zapewnić nabywcy kolorowych kryształów wyczerpujących konsultacji i profesjonalnie odpowiedzieć na wszystkie pytania, które pojawiają się w głowie klienta. Istnieją przecież kamienie, które są zbyt miękkie i dlatego nie powinny być inkrustowane w pierścionku ze względu na wysokie ryzyko uszkodzenia w codziennym użytkowaniu. Takich niuansów jest mnóstwo. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć specjalistę, który nie sprowadzi Cię na manowce i udzieli Ci precyzyjnych odpowiedzi na wszelkie pytania związane z kamieniami kolorowymi.

Wskazówka 5: Kupuj najdroższe kamienie, na jakie Cię stać

To kolejna złota zasada brytyjskiej jubilerki Kiki McDonough, którą zaleca stosować każdemu, niezależnie od sytuacji finansowej. Nie chodzi o to, aby znaleźć się nad głową i wydać więcej niż przewidziałeś w budżecie, ale o to, aby uzyskać maksimum możliwości dla Twojej sytuacji. Dobry projektant będzie zdecydowanie doradzić, aby studiować właściwości kamieni, które lubisz przed dokonaniem zakupu, tak, że będzie w stanie zrozumieć, nawet na pierwszy rzut oka, jakość kamienia jesteś oferowane. Oczywiście, im piękniejszy jest minerał, tym wyższa będzie jego jakość, i odwrotnie. Oczywiście, im lepsza jakość zakupu, tym szczęśliwszy i bardziej przyjemny będzie to zakup.

 

Rada 6: Nie myśl o niedopasowaniu ubrań do biżuterii

Choć większość stylistów zachęca nas do odwrotnego postępowania. Prawda jest taka, iść po biżuteria kolorowa z twoimi ubraniami to niewdzięczne zadanie. Jest raczej dokładnie odwrotnie. Przedmioty inkrustowane rozsypanymi kolorowymi kryształami są same w sobie dominantami obrazu, głównymi nutami stroju, od których zaczyna się i kończy Twój look. Wszystkie inne ubrania są tylko tłem. A im bardziej dyskretny jest ten element, tym bardziej arystokratyczny i stylowy będzie Twój wygląd jako całość. Ogólnie rzecz biorąc, należy stwierdzić, że Kolorowe dodatki z minerałów są idealne na sezon jesienno-zimowy. W tym okresie najczęściej nosimy ciemne, monochromatyczne ubrania, które są wygodne i ciepłe, ale wyjątkowo mało wyraziste. A biżuteria tego typu potrafi nie tylko rozcieńczyć ten nudny bal, ale także zamienić każdy nudny jesienno-zimowy strój w prawdziwe kolorowe arcydzieło, pełne uroku i nastroju na przekór krajobrazowi za oknem.

Wskazówka 7: Upewnij się, że element może być zmieniony lub przekształcony w razie potrzeby

Dotyczy to zwłaszcza biżuterii, którą odziedziczyliśmy. Akcesoria po babci i prababci, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie i w końcu wpadły w Twoje troskliwe ręce, mogą wyglądać naprawdę okazale. Ale jako eksponat muzealny, a nie jako nowoczesna biżuteria. O ile nie jest to antyk lub zabytek z pewnej epoki, który lepiej trzymać pod kuloodpornym szkłem lub w skrytce depozytowej, nie bój się myśli o przekształceniu dzieła w bardziej nowoczesne. Szczególnie jeśli zawiera zachwycające kolorowe minerały. Jeśli chcesz, możesz zanieść odziedziczoną biżuterię do jubilera, wziąć cenny Jeśli chcesz, możesz wyjąć swoje kamienie szlachetne lub półszlachetne i stworzyć zupełnie nowy i stylowy element biżuterii na podstawie własnego projektu, dając swoim kamieniom nowe życie i dając sobie nowy element biżuterii.

Rada 8: Jeśli boisz się kolorowych kamieni, zacznij od kolczyków.

Kolorowe minerały to prawdziwe wyzwanie dla dziewczynki. Zwłaszcza jeśli nie uważa się za ultra modną i jest przyzwyczajona do tego, by wyglądać jak wszyscy, nie wyróżniając się z tłumu i nie rzucając się w oczy innym. Trzeba przyznać, że nie każdy jest gotowy na noszenie wielokolorowych kamieni. Są tacy, którzy uważają je za zbyt krzykliwe i niezgodne z jego własną osobą. I są też tacy, którzy bardzo chcą cieszyć się własnym odbiciem w lustrze połączonym z kalejdoskopem kamieni, ale trochę się boją i nie czują wewnętrznej gotowości do podjęcia tego odważnego kroku.

 

Kiki McDonough radzi, by w takiej sytuacji zaczynać od małych rzeczy. Na przykład z kolczykami. Kolczyki mogą być tak małe i tak tradycyjne. Ale wielokolorowe kamienie, z których wykonane są te kolczyki, w jednej chwili odmienią Twój wygląd - a Ty zobaczysz, jak ciężko dla Ciebie pracują. Zaczynając od kolczyków, będziesz stopniowo budować swoje umiejętności i poczujesz wewnętrzną gotowość do przejścia na bardziej krzykliwe i większe akcesoria.

Wskazówka 9: Nie trać nerwów, łącząc elementy biżuterii ze sobą na próżno

Z tą zasadą brytyjskiego projektanta i jubilera zapewne nie zgodziliby się również niektórzy styliści. Ale to już ich sprawa. Naszym zadaniem jest wysłuchanie profesjonalisty, który specjalizuje się w kryształach kolorowych i przyjęcie do wiadomości informacji przez niego podawanych. A to, jak każdy z nas go używa, nie jest aż tak ważne. Ale wracając do Kiki i jej przekonań na temat łączenia biżuterii na dłoniach z biżuterią na twarzy. I to nawet jeśli chodzi o ślubny look. Brytyjska artystka, ulubienica księżnej Cambridge, wyjaśnia swoje stanowisko w bardzo prosty sposób: "Nasze ręce bardzo rzadko dotykają naszej twarzy, kiedy W miejscach publicznych nasze ręce bardzo rzadko dotykają twarzy, dlatego pierścionki, którymi ozdabiamy nasze palce, rzadko pasują do kolczyków, które wkładamy do uszu. Dlatego, jak twierdzi McDonough, nie należy odmawiać sobie przyjemności noszenia jednocześnie naszyjnika z kolorowym kryształem i pierścionka z minerałem o innym, kontrastującym odcieniu. Takie eksperymenty można przeprowadzać bezpiecznie: projektant i jubiler gwarantuje, że każdy z pierwszych będzie udany.

Wskazówka 10: Dopasuj kolor metalowej bazy swojej biżuterii do odcienia swojej skóry.

Brytyjska jubilerka już na wstępie swojego wystąpienia zdradziła, że kolorowe minerały należy dobierać do odcienia skóry. Postanowiła jednak zakończyć go informacją o zgodności między metalem a odcieniem skóry. Prawdopodobnie po to, aby skupić uwagę czytelników na tej wskazówce.

 

Według Kiki McDonough, im starsza kobieta, tym cieplejszy jest kolor złotej podstawy biżuterii. Młodsze panie mogą bezpiecznie wybierz białe złoto jako oprawa dla różnokolorowych kryształów. Ale panie w wieku post-balzacowym skłaniają się ku żółtemu, klasycznemu kolorowi złota.

W jednym z najbardziej sensacyjnych kolekcja. Zainspirowana kosmosem i gwiazdami, ulubienica brytyjskiego jubilera Kate Middleton zrobiła dokładnie to samo: użyła 18 karatowego białego i żółtego złota jako podstawy metalowej. Jako podstawy użyła 18-karatowego białego i żółtego złota, które inkrustowała lawendowymi ametystami, topazami, kwarcem cytrynowym i diamentami.

4 zasady doboru biżuterii dla pani 45+

Jak to się mówi, młodość dobrze wygląda na każdym. Z wyjątkiem biżuterii, do której dziewczynki i młode kobiety muszą dorosnąć. Masywna biżuteria i duże diamenty. W pozostałych przypadkach nie ma żadnych ograniczeń. Z kobietami, które obchodziły swoje półwieczne urodziny (brzmi zbyt wiele, rozumiemy! Ale proszę pamiętać, że w wieku 40 lat życie dopiero się zaczyna i nie należy się ani na chwilę rozluźniać), wszystko jest trochę bardziej skomplikowane. Dla nich jest nieco więcej wskazówek. Choć i oni, powiedzmy sobie szczerze, są prochem i popiołem. Nikt nie może dyktować Ci, co masz nosić w dzisiejszych czasach. Weź lateks, skórę lub mini, tak długo, jak czujesz się komfortowo i spojrzeć w lustro i są zadowoleni. Ale dołączywszy do klubu prawdziwych dam, bądź uprzejmy i słuchaj ogólnie przyjętych norm i zasad. Przynajmniej jednym uchem.

 

Wytyczne, które wymienimy poniżej, dotyczą przede wszystkim biżuteria z kolorowymi kamieniamiA także o bardziej tradycyjnych dodatkach do biżuterii. Ogólnie rzecz biorąc, są one uniwersalne. Zasady te mogą wydawać się nieco skorupiaste jak na nasze czasy i w niektórych miejscach stwardniałe. Jesteśmy jednak pewni, że każdy z Was znajdzie w nich choć małe, ale ziarno prawdy, które śmiało może wykorzystać w praktyce.

  1. Zdobienia muszą być odpowiednie. Zarówno w odniesieniu do ubrań, z którymi ją zestawisz, jak i w odniesieniu do sytuacji, w której zamierzasz się w niej pojawić. Przecież to oczywiste, że masywny diamentowy naszyjnik pod dresem to przeznaczenie krzykliwej Lady Gagi, ale na pewno nie jest to opcja na wyjście po awokado czy na zebranie rodziców. Oczywiście, że przesadzamy, ale tylko po to, by doprowadzić sytuację do absurdu i maksymalnie ją zobrazować. Wszystko co bogate, krzykliwe, masywne, przyciągające wzrok jest na wyjście. Wszystko co powściągliwe, skromne, tradycyjne jest do codziennego użytku. Jedynym wyjątkiem od reguły stosowności jest biżuteria, która wygląda luksusowo, ale nie jest krzykliwa. Na przykład, diamentowe kolczyki lub diamentowy naszyjnik inkrustowany małymi, jednorodnymi kamieniami.
  2. Biżuteria kostiumowa musi być droga. Młodości można wybaczyć wszystko, nawet tanią biżuterię. Kiedy zauważysz te kolczyki na dziewczynie w wieku dwudziestu pięciu lat, nikt nie będzie przeliczał ich kosztu na obraz. Ludzie wokół niej raczej zauważą, że nawet tak tania rzecz zdobi młodą damę i sprawia, że jej wizerunek wygląda zwiewnie i całościowo. Nie spodziewajcie się jednak podobnej reakcji w przypadku, gdy dorosła kobieta spróbuje ozdobić się tanią bijouterią. W wieku 45+ biżuteria demi-fine musi być wyłącznie designerska, a więc dość droga (w porównaniu z biżuterią ze stacji metra) i wysokiej jakości. W szafie szanującej się damy nie powinno być plastiku i taniego szkła. Takie drobiazgi mogą być odpowiednie tylko dla wizerunku dziecka. I tu jest niszowa bijouterie, produkowana przez lokalne ukraińskie marki, może być godnym dodatkiem do wizerunku starszej pani. Co powiesz na pierścionek zrobiony z naturalny drewno inkrustowane dużym lapis lazuli? Taka biżuteria w połączeniu z jeansami i lekką lnianą koszulą sprawi, że od razu będziesz wyglądać o dziesięć i pół roku młodziej. Podobnie "pracuje" w stroju dodatek z żywicy jubilerskiej lub ceramiki łączonej ze srebrem lub złotem.
  3. Zabór ma swoje miejsce. A jednak wiele osób, nawet po przekroczeniu pięćdziesiątego roku życia, nadal boi się kompletów biżuterii. Rzecz w tym, że słowo "garniture" pozostało, ale zmieniła się jego treść semantyczna. Nowoczesny komplet to nie komplet biżuterii po babci: kolczyki, pierścionek i wisiorek, wykonane w tym samym stylu. Może to być zestaw diametralnie różnych akcesoriów z wielobarwnymi minerałami, które zestawione w tandemie lub trio tworzą dodatkowe znaczenie dla obrazu. W rzeczywistości, to jest dokładnie to, co brytyjski projektant i jubiler Kiki McDonough powiedział: połączyć to, co czujesz się komfortowo, co sprawia, że jesteś pewny siebie, i nie bój się, że ktoś powie ci, że twój pierścionek nie harmonizuje z kolczykami lub wisiorkiem. I niech Cię nie przeraża słowo "zestaw": jego nowe znaczenie nie będzie Cię ograniczać. Raczej uwalnia Cię od ograniczeń jednego akcesorium i dosłownie rozluźnia ręce.
  4. Duże musi iść w parze z małym. Jeśli rozejrzysz się wokół, prawdopodobnie zobaczysz na ulicach swojego miasta panie w wieku, które wydają się ubierać dobrze, a biżuteria w obrazie używane masywne, ale nadal wyglądają śmiesznie z jakiegoś powodu. Bądź pewna: powodem nie są masywne dodatki, ale to, że panie te zlekceważyły zasadę łączenia dużego z małym. Kiedy styliści mówią, że kobieta 50+, w przeciwieństwie do młodej dziewczyny, może bezpiecznie nosić dużą biżuterię, nie mają na myśli Że wszystkie akcesoria biorące udział w obrazie powinny być duże. Na jedno duże akcesorium powinny przypadać dwa miniaturowe akcesoria. I tylko w takim przypadku obraz będzie zrównoważony i zbalansowany, organiczny i zweryfikowany do najmniejszego szczegółu.

 

Tak więc, jeszcze raz, żeby to utkwiło wam w pamięci. produkt - jeden, i kilka mniejszych, aby uzupełnić główny element akcentujący.

Badanie kolorytu skóry

I na koniec, abyś mogła bezwzględnie zastosować w życiu wszystkie powyższe wskazówki i zalecenia dotyczące wyboru biżuterii kalejdoskopowej, proponujemy Ci wykonanie testu, który pomoże Ci określić odcień Twojej skóry. Ta wiedza sprawi, że wybór Twoich akcesoriów będzie o wiele łatwiejszy i stanie się Twoim osobistym sekretem, aby bezbłędnie zidentyfikować właściwy kamień dla Ciebie.

  1. Weź kartkę białego papieru, którego zwykle używamy do drukowania dokumentów na drukarce.
  2. Umieść papier wokół twarzy i dekoltu.
  3. Spójrz na siebie w lustrze i spróbuj określić, jaki odcień pojawia się na twojej twarzy, gdy jest ona umieszczona obok białej kartki papieru.

Tak naprawdę nie ma zbyt wielu opcji. A dokładnie trzy. Jeśli wydaje Ci się, że Twoja twarz staje się niebieskawa lub różowawa, masz lodowatą cerę. Jeśli Twoja skóra jest oliwkowa lub złota, gdy znajdujesz się obok papieru, to znaczy, że jest ciepła. A jeśli żadna z powyższych opcji nie dotyczy Ciebie, prawdopodobnie masz neutralny odcień skóry. Jak widać, jest to dość proste.

Wyniki tego testu możesz połączyć z testem pomocniczym, który pomoże Ci określić kolor Twoich żył. Wystarczy odwrócić rękę i spojrzeć na własny nadgarstek. Żyły powinny być w centrum Twojej uwagi. Powiedz mi, jakiego są koloru? Oliwkowy czy zielony? Oznacza to, że masz ciepły ton. Niebieski czy fioletowy? Wtedy jest fajnie. Jeśli wahasz się przed odpowiedzią na to pytanie i wydaje Ci się, że w Twoich żyłach mieszają się wszystkie powyższe kolory, Twoja skóra jest neutralna.

 

Ci, którzy mają porcelanową skórę i chłodną, antyczną cerę przypominającą lalkę, znajdą odpowiednie czerwone, niebieskie i jasnoniebieskie klejnoty. Warto również zwrócić uwagę na kamienie szlachetne o różowawym odcieniu oraz minerały naturalnie zabarwione na fioletowo. Do ulubionych należą ametysty, akwamaryny, granaty, rubiny i turmaliny. Jeśli chodzi o metal, sytuacja wygląda następująco: żółte złoto jest niepożądane dla posiadaczy skóry o zimnej tonacji. Nie oznacza to jednak, że należy ograniczyć się wyłącznie do srebra i platyny. W końcu jest też białe złoto i rose gold. Więc nie odmawiaj sobie niczego.

Kobiety o ciepłym odcieniu skóry są szczególnie promienne i atrakcyjne, gdy w ich wyglądzie pojawiają się kryształy w kolorze miodu, złota i miedzi. Biżuterii z takimi kamieniami jest pełno na stronie - największy supermarket z biżuterią i wartościowymi prezentami. Turmaliny, słoneczne ametysty, oliwiny i szmaragdy to zdecydowanie Twoje minerały na 100%. To samo można powiedzieć o klasycznym żółtym złocie, które bardzo dobrze do Ciebie pasuje. Dla kobiet o czarnych włosach jest jeszcze jedna istotna zaleta: mogą one bezpiecznie wybrać białe złoto jako bazę metalu, dzięki czemu przyciemnią swój odcień skóry i postawią na kontrast.

Wreszcie, dziewczyny o neutralnych odcieniach skóry mogą wybrać dowolny metal szlachetny. Ale nie można tego samego powiedzieć o kamieniach półszlachetnych. Diamenty, tak, ale są odpowiednie dla wszystkich. Jeśli chodzi o inne kryształy, aby dokładnie określić te najbardziej odpowiednie, trzeba będzie przyjrzeć się innym kryteriom. Na przykład kolor oczu i włosów, ponieważ odcień skóry nie jest wskaźnikiem.

Dowiedz się więcej na: http://zreczynowybrylant.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz