Post

Premiera córki: świetny artykuł o tym, jak wybrać pierwsze kolczyki dla dziecka

 • Od góry do dołu: 5 kluczowych zaleceń
 • Kłuć czy nie kłuć, a jeśli kłuć, to kiedy kłuć?
  • Do jednego roku
  • Od jednego do trzech lat
  • Od pięciu do ośmiu lat
  • Po ośmiu latach
 • 5 Odpowiednie style kolczyków dla dziewczęcych uszu
 • Jak wybrać pożądany prezent dla dziecka

Tak się składa, że wybór religii dla własnych pociech i decyzja o przekłuciu uszu najczęściej należy do rodziców. Istnieją dziesiątki dobrych powodów, dla których nie powinniśmy naruszać prawa naszych dzieci do wyboru. Ale kontrargumenty, prawdę mówiąc, nie są odległe: istnieje wiele usprawiedliwień dla takich działań rodzicielskich. Nie będziemy dzisiaj łamać fundamentów, ponieważ to na was spoczywa odpowiedzialność za wasze dzieci. Ale chętnie podamy pomocną dłoń. Jeśli zdecydowałaś się na przekłucie uszu swojemu dziecku, chętnie udzielimy Ci naszych eksperckich porad na temat najlepszego wieku na wykonanie zabiegu oraz pomożemy Ci wybrać następujące kolczyki kolczyki dla dziewczynki - Te pierwsze i te najlepsze.

Krótki przegląd: 5 najważniejszych wskazówek

Pierwszy kolczyki dla małych dziewczynek powinna być złota. Powiedz mi, jak często słyszysz tę maksymę? Jesteśmy pewni, że słyszysz to praktycznie za każdym razem. Ale uwaga: to tylko teza, a nie aksjomat. Więc nie traktuj tego jako wymóg lub ostateczną prawdę. W rzeczywistości wybór należy do Ciebie. I jeśli podejdziesz do tego wyboru świadomie i przemyślanie, to na pewno poradzisz sobie z nim na "pięć plus".

Tak więc, wybór metalu do pierwszy na pierwsze kolczyki dla dziewczynki. Po pierwsze, w każdym przypadku, po przekłuciu, Twój maluch będzie nosił biżuterię ze stali medycznej. Jest to niedrogi, ale wysokiej jakości i hipoalergiczny stop, z którego wykonane są "podstawowe" akcesoria. W specjalnym pistolecie umieszcza się szpilki ze stali chirurgicznej, które (dzięki ostrym krawędziom szpilek) przebijają płatki uszu. Kiedy otwory po przekłuciu całkowicie się zagoją i rany zagoją, pierwsze kolczyki, które dostajesz jako bonus od kosmetyczki, możesz wymienić na droższe i bardziej reprezentacyjne. Albo do tych, które podobają Ci się bardziej pod względem designu. Mogą być wykonane ze srebra próby 925 lub rodowane, ze złota - czerwonego, białego lub żółtego (to ostatnie uważane jest za najbardziej pożądane), z platyny lub srebra ze złoceniami. Wybór zależy od preferencji rodziców i możliwości finansowych rodziny.

Poniżej zwracamy uwagę na kilka podstawowych tez, które w mniejszym lub większym stopniu odpowiedzą na to pytanie, Jak wybrać kolczyki dla młodej córki. Każda z tych tez może być przez Ciebie uargumentowana. Ale o wiele bardziej konstruktywne jest nie kłócić się, ale analizować dostępne informacje i wyciągać własne wnioski.

 1. Ostateczny test. Przy wyborze metalu na kolczyki dla dzieci, eksperci zalecają wybór produktów wysokiej jakości. Twój przewodnik w tej sprawie będzie znakiem rozpoznawczym. Jeśli mówimy o srebrze, szukaj akcesoriów z oznaczeniem 925. Jeśli chodzi o złoto, nie należy patrzeć poniżej 585. Prawdę powiedziawszy, nie potrzebujesz wyższego hallmarku, ponieważ im więcej złota w stopie, tym bardziej jest on plastyczny. Bardziej plastyczne - nie jest najlepszy wybór dla dzieci, które są mobilne.
 2. Srebro i złoto na równych prawach. Przez długi czas uważano, że złoto Kolczyki mogą być założone natychmiast po zabiegu przekłucia płatka ucha. А srebroSrebrne kolczyki możesz nosić dopiero po zagojeniu się rany. W rzeczywistości, przez lata nie było żadnych naukowych dowodów na poparcie tej teorii. Dlatego zalecenia ekspertów są następujące: po pierwsze, stop medyczny, który nie może być wyjęty z uszu przez co najmniej dwa miesiące, a następnie trzeba działać w zależności od sytuacji. Jeśli po dwóch miesiącach dziury będą miały czas się zagoić, ubierz je w srebrne lub złote dodatki. Pod względem użyteczności i hipoalergiczności, te metale szlachetne są na równi.
 3. Waga kawałka nie powinna przekraczać 2 gramów. Ważne jest, aby biżuteria włożona do ucha dziecka nie ważyła więcej niż dwa gramy. W przeciwnym razie oderwie się od płata i za kilka lat zobaczysz rozdętą dziurę w miejscu, gdzie było czyste przekłucie. Należy jednak pamiętać, że im młodsza jest dziewczynka, tym waga kolczyka powinna bardziej odbiegać od wyznaczonego maksimum. Kolczyki muszą rosnąć wraz z małą księżniczką. Tak, jest to trochę kosztowne, ale to właściwa rzecz do zrobienia.
 4. Gładka powierzchnia. Można również dodać do tego bezpieczny wzór. A jest tak: wiele elementów biżuterii, stworzonych przez naszych lub zagranicznych jubilerów, wygląda olśniewająco, ale jest zupełnie nieodpowiednia dla małych dziewczynek. Niektóre z nich mają rogi, inne niepewne rysy, jeszcze inne elementy dekoracyjne, które nieustannie czepiają się ich ubrań i wplątują w nie włosy dzień w dzień. Wymieniliśmy właśnie listę cech, których kolczyki dla dzieci nie powinny posiadać. Biżuteria dla małych księżniczek powinna być przede wszystkim bezpieczna i wygodna. Obie te cechy znajdują się na szczycie listy wymagań stawianych pierwszym dziewczęcym akcesoriom. Dlatego przed zakupem należy przejechać dłonią po biżuterii, badając zarówno jej powierzchnię, jak i kontury. Jeśli gdzieś się skaleczy, uszczypnie lub zadrapie, nie kupuj go; poszukaj innej alternatywy.
 5. Solidne zapięcie. Powinieneś być w stanie łatwo go zapiąć i odpiąć bez większego wysiłku. Twoje dziecko nie powinno robić ani jednego, ani drugiego. Przynajmniej w wieku dziecięcym do piątego lub szóstego roku życia. To jest ważne. W tym artykule zwrócimy szczególną uwagę na mechanizmy blokujące kolczyków dla dzieci i szczegółowo opiszemy, na które zapięcia warto zwrócić uwagę i dlaczego. Na razie wystarczy znać kryterium niezawodności. W przeciwnym razie ryzykujesz, że szybko stracisz zakupione akcesoria. Niemowlęta nie są w stanie śledzić cennej biżuterii, którą posiadają, i nie są gotowe poświęcić aktywności na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa swojej biżuterii.

Design jest ostatnią rzeczą, o której myślisz i pierwszą, na którą zwróci uwagę Twój maluch. Pamiętaj, że nawet jeśli wybierzesz kolczyki, które są bezpieczne, pewne i wygodne, ale ich design nie przypadnie do gustu małej księżniczce, może ona odmówić ich noszenia. Opieraj swój wybór na preferencjach własnego dziecka. Jest to bardzo ważne, ponieważ to nie ty musisz nosić biżuterię, tylko on. I nie musimy Ci chyba mówić, jakim bólem jest zakładanie rzeczy i dodatków, które Ci się nie podobają.

Kłuć czy nie kłuć, a jeśli kłuć, to kiedy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, w jakim wieku najlepiej przebić uszy dziewczynieTo nie działa. Bo cóż, dziewczyna musi sama podjąć decyzję, żeby w dorosłym życiu nie żałować tego, co się zrobiło. Ale w tym przypadku będzie musiała poczekać, aż osiągnie pełnoletność. W 99% przypadków rodzice (często matki) sami określają najlepszy wiek dla swojej córki do przekłucia uszu, opierając się na własnych wyobrażeniach o tym procesie. Nakreślmy pokrótce zakres wiekowy z jego nieodłącznymi zaletami i wadami. Wierzymy, że w ten sposób określenie najlepszego czasu na przekłucie uszu maluszka będzie o wiele łatwiejsze.

Ogólnie rzecz biorąc, najbezpieczniejszy czas na piercing jest między trzy i 11 lat. Ale jeśli nacisk kładziony jest na świadomość, to ramy będą musiały się nieco zawęzić: według większości ekspertów, dziecko jest gotowe świadomie przejść do procedury w wieku pięciu lat i starszych. Przekłuwanie uszu przed ukończeniem trzeciego roku życia nie jest zalecane, ponieważ w tym wieku tkanka chrzęstna aktywnie się rozwija, a wraz z nią rosną narządy słuchu. Po 11 roku życia istnieje duże ryzyko wystąpienia asymetrii w przekłuwaniu uszu, dlatego późne przekłucie jest tak samo niepożądane jak przedwczesne. Ale od każdej reguły są wyjątki. Każda sytuacja jest inna. Dlatego nie należy traktować nakreślonych ram czasowych jako czegoś nienaruszalnego, czego należy ściśle przestrzegać. Tezy te, jak i wszystkie inne, są jedynie zaleceniami - ni mniej, ni więcej. Decyzja należy do Ciebie.

Do jednego roku

Na pytanie, Jak wcześnie powinno się przekłuwać uszy dziewczynce?30% młodych matek z przekonaniem odpowiada: "Do ukończenia pierwszego roku życia". Nie tylko to mówią, ale także to robią. Motywacja jest dość prosta: pokazać innym, że rodzina wzbogaciła się o małą księżniczkę, a nie o księcia. Ubranka dla noworodka rzadko są zakładane z powodu dyskomfortu. A śpioszki i body sprawiają, że w tak młodym wieku trudno odróżnić chłopca od dziewczynki.

 • Zalety. Wiek poniżej roku nie oznacza świadomości: kiedy Ty i Twoje dziecko przyjdziecie na zabieg, maluch nie zdąży nawet zorientować się, co się dzieje, bo w jego płatkach będą już lśniły małe kolczyki. Najprawdopodobniej nie będzie łez: z powodu nieświadomości dziecko nie będzie się bało, a wy, odpowiednio, nie będziecie się nadmiernie martwić.
 • Wady. Niestety, ryzyko urazu po przekłuciu w tak młodym wieku wzrasta. Dziecko nie jest jeszcze w stanie kontrolować swoich poczynań, a złapanie płata może być dla niego traumatycznym przeżyciem.

Aby procedura piercingu była jak najmniej szkodliwa, zaplanuj ją na ciepłą porę roku. Nie noszenie nakryć głowy zminimalizuje ryzyko urazów i ułatwi pielęgnację uszu Twojej córki.

Od jednego do trzech lat

W tym wieku dzieci zaczynają już reagować na błyszczącą biżuterię, więc Twój maluch będzie mógł sam wybrać dla siebie jedną z propozycji biżuterii. Czy jest to w pełni świadomy wybór? Trudno. Ale będzie to dość symboliczne.

 • Zalety. W wieku poniżej trzech lat rodzicom i dziecku łatwo jest rozmawiać o bólu związanym z przekłuwaniem uszu. Istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko będzie płakać. Możesz jednak łatwo ją uspokoić, dając jej ulubiony smakołyk lub oferując nową zabawkę. Twoja mała księżniczka szybko zauważy pozytywną zmianę w swoim nastroju, a cały ból zniknie.
 • Wady. Przekłuwanie uszu musi być leczone trzy razy dziennie. Z góry uprzedzamy: dziecku raczej nie przypadnie do gustu. Dlatego nieuniknione są niegrzeczne nastroje. Procedury opieki nad zaniedbaniem kategorycznie nie polecam, więc umiejętność radzenia sobie z emocjami spowodowanymi nastrojami dzieci, jesteś w tym okresie jest przydatna.

Wiele kosmetyczek, gdy poprosiliśmy je o odpowiedź na pytanie, jak wybrać kolczyki dla dzieckaostrzegł nas, że między 1 a 3 rokiem życia dziewczynki są krnąbrne. Dlatego nierzadko zdarza się, że rodzice odbierają od kosmetyczki dziewczynkę z jednym kolczykiem w uchu. Ale może to jest dla najlepszych: dwie procedury są łzy i nerwy podzielone na dwie porcje. Dla niektórych może to być nawet łatwiejsze.

Wiek od pięciu do ośmiu lat

Wiek ten jest uważany za najlepszy wiek dla zabiegów kosmetycznych, których celem jest umieszczenie kolczyków w uszach dziecka. Powód jest prosty: świadomość. Po pierwsze, dziewczynka jest już w stanie sama zdecydować, czy chce, czy nie, a po drugie, może sama wybrać biżuterię, która jej się podoba (a Ty będziesz korygować jej wybór tylko w razie potrzeby). Po trzecie, w tym wieku Twoja córka jest w stanie sama zadbać o swoje rany: przemywaj je i lecz wodą utlenioną. Niech to będzie jej obszar odpowiedzialności. A to znacznie ułatwi ci zadanie.

 • Zalety. U dziewczynek tkanka chrzęstna jest zazwyczaj w pełni ukształtowana w połowie tego okresu. W związku z tym przekłuwanie w tym przedziale czasowym nie grozi małej księżniczce asymetrią.
 • Wady. W tym wieku dziecko jest w stanie rozpoznać przyczynę bólu, więc jeśli dziewczynka się zdenerwuje, uspokojenie jej może nie być łatwe. Jest to przypadek, w którym świadomość jest zarówno plusem, jak i minusem, w zależności od tego, jak na to spojrzeć.

Należy pamiętać, że pierwsze kolczyki, które trafiają do ucha po wystrzeleniu pistoletu kosmetycznego nie powinny być zdejmowane przez okres dłuższy niż 60 dni. Reszta zależy od sytuacji, gdyż u jednych dzieci skóra regeneruje się szybciej, a u innych wolniej.

Po ośmiu latach

Gdy Twoja córka skończy osiem lat, nie spodziewaj się nawet, że będziesz podejmować decyzje dotyczące jej życia bez jej udziału. Po pierwsze, to brak szacunku dla własnego dziecka. A po drugie, takie rodzicielstwo może spowodować poważną walkę między matką a córką. Jeśli więc idziesz do kosmetyczki, to tylko na prośbę dziecka, a nie z powodu swoich osobistych zachcianek.

 • Zalety. Kolczyki dla małych księżniczekWybrany w świadomym wieku, właściciel jest absolutnie pewien, że będzie nosił z wielką przyjemnością.
 • Wady. Jeśli córka uprawia sport na poziomie zawodowym, istnieje, choć niewielkie, ale jednak ryzyko powstania blizn keloidowych. Dlatego, jeśli to możliwe, należy przełożyć zabieg na późniejszy termin.

Jak widać, każdy wiek ma swoje plusy i minusy. Ale zawsze jest jakiś wybór. I zawsze jest to sprawa indywidualna. Dlatego nie szukajcie w tym artykule indywidualnych odpowiedzi, wszystkie są uniwersalne. Ale jeden z nich z pewnością będzie najlepiej pasował do Twojej sytuacji.

5 najbardziej odpowiednich rodzajów zapięć dla dziewczęcych kolczyków

Wiek został ustalony. С materiał kolczyków zostało ustalone. Teraz czas pomyśleć o zapięciu. I prawdę mówiąc, zapięcie, które częściowo lub całkowicie definiuje rodzaj biżuterii, jest jednym z głównych kryteriów wyboru kolczyków dla dziewczynki. Jeśli nie wiesz, jakie zapięcie wybrać dla kolczyków swojej córkii nie chcesz się zbytnio zagłębiać w temat, nie szukaj dalej niż miniaturowy pierścienie do kolczyków .Jeśli chodzi o drobne kolczyki, są one najbardziej popularne, ponieważ swobodnie obracają się w uchu i nigdy się nie zaczepiają dzięki wygodnej konstrukcji. Kolczyki Kongo (bo tak nazywa się dany typ biżuterii) mogą różnić się jedynie średnicą (dla dzieci lepiej wybrać wybierz Biżuteria kongo może różnić się jedynie średnicą (dla dzieci lepiej wybrać najmniejszą średnicę pierścionka) lub rodzajem zapięcia. Kolczyki Kongo zazwyczaj posiadają albo angielskie zapięcie, które jest uważane za bezpieczniejsze dla niemowląt, albo sztyft, który jest wkładany do wnętrza kolczyka i w ten sposób zabezpiecza element biżuterii w uchu. Drugi typ Kongo jest bardziej zalecany dla dziewczynek już w wieku trzech lat.

Nie jest to jednak jedyna dostępna opcja: jeśli pierścienie w uszach dziecka nie przypadły Ci do gustu, istnieją inne możliwości.

Kokardki lub goździki

Są to dwa z bardziej zwięzłych typów kolczyków. Pierwsze kolczyki dla Twojej córeczkimają tendencję do wybierania z tego typu kolczyków. Powodów tego jest kilka. Po pierwsze, konstrukcja biżuterii jest tak prosta, jak to tylko możliwe, co oznacza, że produkt nie będzie przylegał do ubrania czy włosów. Po drugie, zamek jest bezpieczny. Oznacza to, że dziecko nie będzie w stanie rozpiąć guzika, a w konsekwencji - zgubić go. Poussettes to kolczyki, które posiadają zamknięcie na wkręt. Jeśli odpowiednio dobierzemy długość sztyftu, tak aby nie wystawał zbytnio, mała księżniczka nie będzie nawet czuła kolczyków w uszach. Jeśli jednak długość pręcika będzie znacznie większa niż grubość płata, dziecku prawdopodobnie będzie bardzo niewygodnie spać w takich akcesoriach. Ryzyko urazu skóry podczas noszenia niewłaściwie dobranych pousse'ów jest zbyt duże.

Goździki są również świetną opcją dla księżniczek. Zamek śrubowy zainstalowany na poussets jest uważany za wielokrotnie bezpieczniejszy. Ale metalowa zatyczka, która zapina kolczyk w kształcie goździka, jest również mało prawdopodobna do odpięcia przez samo dziecko. Pussettes, z reguły, są droższe ze względu na skomplikowany mechanizm zamykający oraz ich wagę: metalowa śruba, którą należy wkręcić na zapięcie w pussette i metalowa płytka, która służy jako zapięcie w kolczyku na sztyfcie, ważą różnie. Cena biżuterii jest więc również różna. Ale pomimo tych różnic, kolczyki goździkowe mogą być również bezpiecznie uważane za pierwsze biżuteria dla twojej córki.

Kolczyki z zapięciem francuskim

Zgodnie z danymi statystycznymi zawartymi na stronie Gold.ua., klienci wybierający złote kolczyki dla dziewczynkiKto nie ma jeszcze roku, najczęściej zatrzymuje się na akcesoriach z francuskim zapięciem. To proste: jest uważany za najbezpieczniejszy dla niemowląt i dzieci poniżej trzeciego roku życia. Takie kolczyki są równie łatwe w zakładaniu jak i zdejmowaniu. A leczenie nie zagojonych ran na uszach jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze, gdy nosi się taką biżuterię. W kolczykach z zapięciem francuskim jest tylko jedna wada: wystarczy jeden niezręczny ruch, aby odpiąć ozdobę. Dla dorosłych jest to plus, ponieważ ta cecha akcesorium upraszcza pielęgnację dziecięcych uszu. Ale dla dziecka jest to raczej wada, bo łapiąc rękę z klejnotem, może ją rozpiąć. Nie należy się jednak przejmować tym, że półroczne dziecko zgubi złoty kolczyk. Tak czy inaczej, poza kołyską, łóżeczkiem czy leżaczkiem dziecko raczej nie będzie raczkowało. Tak więc strata (nawet jeśli się zdarzy) będzie łatwa do odnalezienia.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Najwięcej Pierwsze kolczyki niemowląt Pierwsze kolczyki dla dzieci zdecydowanie nie powinny być kolczykami "angielskimi": sztyft w takich kolczykach ma poszarpany kształt, który może spowodować uraz niezagojonej rany w płatku ucha. Ale jak tylko kolczyk Twojego dziecka zostanie całkowicie wyleczony i nie będzie już stanowił źródła dyskomfortu, kolczyki angielskie natychmiast zmienią swój status z biżuterii un-grata na najbardziej pożądaną i najwygodniejszą.

Nacięcie na sztyft, które jeszcze niedawno mogło być źródłem dyskomfortu dla płatka, teraz zagwarantuje bezpieczeństwo Twojej biżuterii. biżuteria Dziewczynka nie będzie w stanie sama odpiąć kolczyka. A co za tym idzie, prawdopodobieństwo utraty biżuterii jest znikome. Jedyną rzeczą, na którą chciałabym zwrócić Twoją uwagę, jest niestosowność wyboru brytyjskich kolczyków z ozdobnymi lub dużymi dekoracjami. Coś, za czym oszalałaby dojrzała dziewczyna, dziecku raczej nie przypadnie do gustu. Dziewczynka może wyglądać w takich kolczykach jak lalka. Ważne jest jednak nie to, jak bardzo pasuje do niej biżuteria, ale to, na ile ta biżuteria jest odpowiednia do jej wieku. A biorąc pod uwagę aktywność i mobilność małych dziewczynek, postaw na zwięzłość i minimalistyczny design.

Kolczyki szarpane

Ostatnim z pięciu najbardziej popularnych wśród małych księżniczek rodzajów zapięć są kolczyki broszki, w których, jeśli dobrze zrozumiemy, nie ma w ogóle zapięcia. Taka biżuteria ma tendencję do posiadania długiej metalowej krawędzi, reprezentowanej przez pionowy pas metalu szlachetnego. Z jego pomocą kolczyk zostaje przeciągnięty przez otwór w płatku ucha i dzięki przedniej ozdobie zostaje w nim zamocowany. Czasami brokaty wypadają z otworu, ale tylko częściowo. Można je więc w odpowiednim czasie "włożyć" ponownie. Dodatkowo, dzięki ruchomej konstrukcji, akcesoria te nie ulegają deformacji podczas snu.

Dorosłe dziewczyny mogą nosić bardziej podłużne wersje broszek. Jednak dla dziewczynek lepiej jest kupić kolczyki, których długość nie przekracza 4 cm. Jest to maksymalna długość biżuterii opisywanego typu, z którą niemowlęta będą czuły się komfortowo.

Jak wybrać pożądany prezent dla dziecka

O, jakie kolczyki są najlepsze dla dziecka z funkcjonalnego punktu widzenia, opowiedzieliśmy Państwu szczegółowo. Pozostaje tylko wybrać odpowiedni projekt. A tutaj wszystko zależy od Twoich osobistych wyobrażeń na temat piękna i stylu. Ostrzegamy: to, co dla Ciebie wygląda pięknie, niekoniecznie spodoba się młodszemu pokoleniu. Proponujemy więc odłożyć na bok własne ambicje i zadać sobie pytanie, co najbardziej lubi osoba, dla której aktywnie poszukujemy cennego prezentu.

 • Księżniczka w wieku przedszkolnym lub szkoły podstawowej z pewnością docenią kolczyki wykonane w formie postaci z kreskówek lub bajek, a także biżuterię wykonaną w formie znanych symboli: gwiazdek, motyli, floretów, serc i tak dalej. Młodej modnisi z pewnością spodoba się jej odbicie w lustrze z kolczykami z kokardkami oraz kolczykami w kształcie misiów lub króliczków. Aby uniknąć błędu w obliczeniach, zapytaj ją, które postacie z kreskówek są jej ulubionymi i postaraj się zadowolić solenizantkę.
 • Nastoletnia dziewczyna - jest jeszcze bardziej wymagającą osobą. O ile łatwo jest zaskoczyć ucznia szkoły podstawowej czy przedszkola, o tyle trudniej jest zadowolić nastolatka. Zazwyczaj przedstawicielki płci pięknej, będąc w wieku przejściowym, lgną do wszystkiego, co modne - czegoś, co może je wyróżnić spośród innych rówieśników. Wybierz więc parę kolczyków lub kolczyki, które można nosić jako parę, albo biżuterię, która naśladuje dodatki gwiazd i bohaterów młodzieżowych, od Nadii Dorofeevej po Billy Eilish.

Każdy nowy element biżuterii podarowany dziewczynce to cegiełka w fundamencie, na którym później będzie budować swoją wizję piękna i pielęgnować własne poczucie stylu. Więc pierwsze kolczyki dla dziecka nie powinny być wybierane wyłącznie z pozycji komfortu lub wyłącznie na podstawie projektu. Biżuteria powinna symbolizować równowagę pomiędzy komfortem, pięknem i stylem, i tylko wtedy można ją nazwać idealną.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz