Post

Przygotowania do mikołajek: pomysły na prezenty biżuteryjne dla dzieci i dorosłych pod poduszką

 • Pochodzenie święta
 • Hołd dla tradycji: co podarować dzieciom
 • Tylko dla dzieci?
 • Świeże spojrzenie na prezenty dla dzieci i dorosłych: 4 argumenty przemawiające za biżuterią jako prezentem
 • Instrukcje dla "Mikołaja": opcje win-win prezentów biżuteryjnych dla bliskich

Już niedługo rozpocznie się niezwykły czas - obchody Nowego Roku. Jest to wyjątkowy czas, kiedy chce się wierzyć w Miracle Wszystkie dzieci i dorośli. Ale magia zaczyna się na długo przed biciem dzwonów. Rozpoczyna się cykl ferii zimowych Dzień Świętego Mikołaja..

Rok po roku в noc w dniu 19. dobry dziadek Mikołaj chodzi lekko - tak, że nikt go nie słyszy! - i zostawia prezenty dla dzieci... A potem dzieci dorastają i same stają się "Mikołajami" dla swoich dzieci. I to nie tylko dla dzieci, bo chcemy naładować wszystkich bliskich świątecznym nastrojem. Czy już zaopatrzyłeś się w prezenty dla swoich bliskich? Gold.ua oferuje przypomnienie historii i tradycji magicznego wakacjeAle aby znaleźć prezent dla nowego wyglądu.

Pochodzenie święta

Wiele osób uważa, że św. Mikołaj jest postacią fikcyjną, tak jak np. ojciec bożego narodzenia czy święty Mikołaj. Tak nie jest. 19 grudnia prawosławni czczą Mikołaja Cudotwórcę, biskupa, który opiekował się ubogimi, potrafił zapanować nad burzą i uzdrawiał chorych, za co po śmierci został wyniesiony do rangi świętego.

Zgodnie z tradycją urodził się w zamożnej rodzinie. Jego rodzice od dzieciństwa wpajali synowi cnoty i chrześcijańskie przykazania. Od dawna błagali Boga o dziecko i chcieli wychować długo oczekiwanego chłopca na godnego człowieka. Nadzieje pary spełniły się z nawiązką. Rodzice nie doczekali się jednak dorosłości syna: zmarli przedwcześnie.

Mikołajowi pozostawiono przyzwoity spadek, ale uważał, że to niesprawiedliwe, że on ma pieniądze, a wokół niego cierpią biedni ludzie. Postanowił pomagać biednym: nocą mieszczanie znajdowali pod drzwiami lub na parapecie worki z monetami, lekarstwami, prowiantem lub ciepłą odzieżą. Jeśli dobroczyńca wiedział, że dziecko wychowuje się w domu ubogich dzieckoJeśli dobroczyńca wiedział, że dziecko wychowuje się w ubogim domu, na parapecie znajdował między innymi ważną zabawkę lub słodycze. Młody człowiek zawsze spędzał dużo czasu w kościele. Został księdzem, a później biskupem, rozdając cały swój majątek potrzebującym.

Ponieważ Mikołaj za życia bardzo lubił dzieci, po jego śmierci uznano go za patrona najmłodszych. Jest on również patronem studentów, żeglarzy, podróżników i kupców. Każdy potrzebujący może zwrócić się do niego o pomoc - święty ma dość miłosierdzia i dobroci dla każdego.

Hołd dla tradycji: co podarować dzieciom w prezencie

Od najdawniejszych czasów wierzono, że w dniu św. Mikołaja wszystkie posłuszne dzieci otrzymują prezenty. Na Ukrainie dzieci znajdują prezenty pod poduszką, a w Europie - w bucie lub skarpecie.

Dobre zachowanie jest zgłaszane św. Mikołajowi przez anioły. Uważa się, że anioły towarzyszą świętemu w jego świąteczną noc, dbając o to, by żadne dobrze wychowane dziecko nie pozostało bez niespodzianki. Jeśli dziecko źle się zachowuje, rano znajduje pod poduszką gałązkę lub węgiel drzewny. To służy tyranowi jako lekcja: po takiej prezentacji zachowanie dziecka na pewno się poprawi. Chociaż zazwyczaj dzieci czekają na życzliwego dziadka, więc zapomnij o psikusach na długo przed świętami i, oczywiście, znajdź miłą niespodziankę pod poduszką.

Co kupić na dzień św.? W to magiczne święto jest zwyczajem podać adres słodycze. Od wieków dzieci otrzymywały smaczny prezent: po wizycie świętego niemowlęta i starsze dzieci zawsze znajdowały pod poduszką piernikowego ludzika zwanego "Mikołajczykiem". Wypiekały je gospodynie domowe. Główny bohater świąt - św. Mikołaj - został namalowany na nim lukrem. Często piernik był w kształcie gwiazdy lub anioła.

Tradycja wkładania smacznych niespodzianek pod poduszkę zachowała się do dziś. Tradycyjne ciasto na piernik można upiec samemu, można też kupić w sklepie - przed świętami "Mikołajki" można bez problemu znaleźć w każdym sklepie. Do piernika można dodać ulubione cukierki, pianki marshmallows lub cały zestaw słodyczy. Kiedy jeszcze warto rozkoszować się słodkimi smakołykami na wakacjach?

Nowocześni rodzice, którzy w święta zamieniają się w dobrych czarodziejów, uzupełniają słodycze. Prezenty wybierane są w oparciu o dobro dziecka. Ważne jest, aby dziecko poczuło atmosferę magii, uwierzyło w bajkę i nastawiło się na nadchodzące obchody Nowego Roku. Zabawki, gry planszowe, książki, sprzęt sportowy - każdy rodzic doskonale wie, z czego ucieszy się dziecko.

Tylko wakacje dla dzieci?

Ogólnie przyjęło się, że Mikołajki to święto dla dzieci. Ale dla dorosłych zawsze był to szczególny dreszczyk emocji. W czasach starożytnych, istniały specjalne tradycje w dniu Świętego Mikołaja.. W tym dniu ludzie starali się oddać wszystkie długi i rozwiązać wszystkie problemy. Uroczystość była wielka, bo to był pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Gospodynie gotowały świąteczne potrawy, właściciel warzył piwo, goście byli zapraszani do domu. Wierzono, że w tym dniu należy pogodzić się z tymi, z którymi było się skłóconym: skłóceni sąsiedzi zbierali się przy jednym stole. Młodzi ludzie maszerowali przez dziedzińce śpiewając majestatyczne pieśni i biorąc udział w wesołych przejażdżkach saniami.

Dzisiaj Dzień św. Mikołaja nie jest obchodzony tak hucznie jak kiedyś. Ale wielu dorosłych znajduje rano prezenty pod poduszką. W końcu, co może być lepszego niż podarować ukochanej osobie bajkę, poruszyć dziecięce wspomnienia o zbliżającym się cudzie i zachwycić miłą niespodzianką? Więc zaopatrz się również w prezenty dla dorosłych: Będą one czekać na tego dnia choć odrobinę magii.

Świeże spojrzenie na prezenty dla dzieci i dorosłych: 4 argumenty przemawiające za biżuterią jako prezentem

Wybór prezentu dla najbliższych jest zawsze wyzwaniem. A jeśli szukasz czegoś, co ucieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych w dniu Świętego Mikołaja, to nawet Twoja głowa może się kręcić. Słodycze są ukłonem w stronę tradycji. A co do nich pasuje? Książki już były, zabawki dziecko dostaje co roku... Dorosłym jeszcze trudniej zaimponować. Ale prawdziwy Mikołaj wiedział, jak robić niespodzianki: prezenty, które zostawiał, zawsze zaskakiwały obdarowanych. Weźmy przykład Cudotwórcy i poszukajmy nietrywialnych rozwiązań. Wierzymy, że najlepsze Prezent mikołajkowy - biżuteria ozdoba. Dlaczego? Oto cztery główne powody.

 1. Wszyscy kochają akcesoria. Bez względu na to, co ktoś mówi, każdy kocha biżuterię. Wiek i płeć nie mają znaczenia. Dodatek jest ważnym uzupełnieniem stylizacji. To aksjomat, którego nauczyła się już nawet silniejsza płeć. A wybierając biżuterię na prezent, nie można się pomylić.
 2. Indywidualny wybór. Produkt mogą być wybierane na podstawie gustów i zainteresowań danej osoby. Na przykład dzieci docenią akcesoria z ulubionymi bohaterami, podróżnicy będą zadowoleni z modeli z symbolicznymi elementami. Wybór odpowiedniego akcesorium będzie dowodem na to, że dobrze znasz swoją ukochaną osobę.
 3. Prezent na całe życie. Słodycze można zjeść, książki można odłożyć na półkę, ale biżuteria znaleziona pod poduszką może przypominać o magicznej uczcie przez wiele lat. A jeśli wybierzesz akcesoria o uniwersalnym wzornictwie, prezent "od Mikołaja" będzie towarzyszył obdarowanej osobie przez całe życie. Nawet jeśli Twój bliski "wyrośnie" z produktu (w tym sensie, że będzie go już za mało), emocje związane z tak niezwykłym prezentem z pewnością pozostaną na całe życie.
 4. Moment zaskoczenia. Jakie jest główne zadanie prezentu? Do zaskoczenia! Z roku na rok w święta noworoczne dostajemy standardowe prezenty i przyzwyczajamy się do nich. Z tego powodu, z czasem, poczucie magii zanika. Wyobraź sobie, jak bardzo zaskoczona jest ukochana osoba, otwierająca pudełko i widząca w nim delikatny element biżuterii! Niewyrażalne emocje dostarczone!

Instrukcja dla "Mikołaja": opcje win-win dla prezentów biżuteryjnych dla bliskich

Gdybyś odważył się wybrać Prezenty mikołajkowe w sklepie z biżuterią, należy być przygotowanym na ogromną różnorodność opcji. Jasne, to wspaniale mieć wiele do wyboru, ale czasami jest to mylące. Aby "Mikołaj" (czytaj "Ty") nie pogubił się, oto kilka pomysłów, które z pewnością spodobają się Twoim bliskim - małym i starszym.

 • Maluchy Najtrudniej jest znaleźć prezent z oferty biżuterii. Dzieciom z pewnością spodobają się sztućce ozdobione ulubionymi postaciami z kreskówek lub figurkami zwierząt. Rzemieślnicy często używają kolorowej emalii do tworzenia tych przedmiotów. Urządzenia z kolorowymi elementami na pewno przyciągną uwagę dziecka: chętnie nauczy się jeść bez pomocy rodziców. Można podarować talizman w postaci przypinki lub krzyżyka - te przedmioty będą chronić dziecko. Po prostu wybierz akcesorium, które Twój maluch będzie mógł nosić, gdy dorośnie.
 • Małe dziewczynki uwielbiałaby kolczyki w kształcie zwierząt, roślin lub postaci z bajek. Kolczyki na sztyftach są idealne dla niemowląt: są bezpieczne i nie przeszkadzają w noszeniu. Możesz wybrać model srebrny lub złoty. Najważniejsze - prezent nie powinien być drogi. Pomyśl tylko, po co małej dziewczynce diamenty? Kosztowna biżuteria może przyciągnąć uwagę intruzów. Druga opcja to piękna przypinka z wisiorkiem. Wybierz coś dziecięcego: "aniołek", "pszczółka", "rybka", "serduszko" - fidget pokocha swoją nową biżuterię.
 • Dla twojej nastoletniej córki . powinny wybrać modne akcesoria, ponieważ w tym wieku tak chcą być uważane za główne szkoły fashionistka. Modne są bransoletki z charmsami, kaffe, kółka falangi, wielowarstwowe łańcuszki, zawieszki w formie geometrycznych kształtów - wybierz z tej listy. Nie dawaj nastolatce ozdób w klasycznym stylu, z dużą ilością kamieni i innymi atrybutami, które są bardziej odpowiednie dla dorosłych pań. Nastolatki są bardziej odpowiednie lekkie i delikatne akcesoria. Opcja "dorastać" nie jest odpowiednia: podczas gdy ten prezent córki dorastają, może być już niemodny. Ponadto, prezent - to coś, co cieszy tu i teraz, a nie w jakimś czasie w przyszłości.
 • Dla nastoletniego syna, również być prezent ze sklepu jubilerskiego. Podczas gdy młodsi chłopcy raczej nie noszą biżuterii, nastolatki podążają za modą i chętnie przymierzają stylowe dodatki. Opcje win-win - oryginalne wisiorki na skórzanym sznurku, skórzane bransoletki z inkrustacjami z metali szlachetnych, modny amulet z czerwonej nici ze złotymi wisiorkami. Pamiętaj, że musisz kierować się trendami w modzie, w przeciwnym razie Twój syn będzie się po prostu wstydził nosić podarowaną biżuterię.
 • Za twoją ulubioną dziewczynę/żonę ładna Miłe zaskoczenie jest prawdopodobnie najłatwiejszą rzeczą do zrobienia. Zapewne wiesz, co lubi Twoja wybranka, jaki materiał i wzór preferuje. Zawsze kieruj się smakiem swojej ukochanej - nie zawiedziesz się. Pamiętaj, że kobiety uwielbiają prezenty z sensem. Poszukaj charmsa, który będzie jej przypominał o ważnym wydarzeniu, podaruj biżuterię z kamieniem pasującym do jej znaku zodiaku - jest naprawdę wiele opcji, aby zaskoczyć ukochaną osobę.
 • Za twojego chłopaka/męża wybrać biżuterię, skupiając się na jego osobistych preferencjach. Być może uwielbia wisiorki. Jeden więcej w kolekcji na pewno nie zaszkodzi! Ale zaszczepianie preferencji kochanka poprzez prezent nie jest dobrym pomysłem. Podarował Ci piękny masywny pierścionek i pozostanie w pudełku, jeśli facet nie lubi takich dodatków. Jeśli w kolekcji Twojego męża nie ma jeszcze biżuterii, opcją win-win byłyby spinki do mankietów, spinki do krawata. Oczywiście pod warunkiem, że Twoja bratnia dusza nosi strój biznesowy. Miłośnicy swobodnych obrazów mogą wybrać stylową bransoletkę lub wisiorek w formie znaku zodiaku na skórzanym sznurku: takie akcesoria podkreślą indywidualność.
 • Rodzice Przygotuj również prezent "pod poduszkę". Kiedyś to oni byli dla Ciebie Mikołajem, teraz kolej na niespodziankę. Mamie można podarować stylową broszkę, eleganckie kolczyki lub sznur pereł. Dla taty możesz wybrać srebrny pierścionek z amuletem, na którym widnieje napis "Save and Preserve". Opcjonalnie oboje rodzice mogą mieć amulet lub krzyżyk z wizerunkiem św.

Prezenty zawsze miło jest otrzymywać - z dobrych lub złych powodów. Ale prezenty od Mikołaja, oczywiście, jest w nim specjalna magia: widząc niespodziankę pod poduszką, natychmiast zaczynasz wierzyć w bajkę i czekać na ferie zimowe, które następują po dniu Mikołaja. Upewnijcie się więc, że Mikołaj wpadnie odwiedzić wszystkich Waszych bliskich. I nie zapominaj o sobie. W końcu od teraz to my jesteśmy magikami!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz