Post

Różnice między pierścionkami zaręczynowymi a obrączkami ślubnymi

Gratulacje, zdecydowałaś się zadać pytanie swojemu wieloletniemu partnerowi! Teraz nadchodzi czas poszukiwania idealnego pierścionka zaręczynowego. Wzór, który wybierzesz, nie tylko wyrazi Wasze przywiązanie do siebie nawzajem, ale powinien również odzwierciedlać jej osobisty styl.

Jeśli jesteś początkujący w planowaniu ślubu, pierścionki zaręczynowe i ślubne to dwa oddzielne zakupy. Gdy ona powie "tak", Ty i Twój partner wybierzecie obrączki ślubne.

Gdy zaczniesz przeglądać oferty, oto co powinieneś wiedzieć.

Podstawy pierścionka zaręczynowego

Często zdarza się, że pierścionek zaręczynowy jest bardziej ekstrawagancki. Typowy pierścionek zaręczynowy ma kamień centralny i złotą lub platynową obrączkę, ale można do niego dodać inne kamienie szlachetne lub wyjątkowe detale oprawy. Pierścionek zaręczynowy może być drogim zakupem, dlatego ważne jest, aby odpowiednio zaplanować budżet.

Zazwyczaj żonatego mężczyznę widuje się z pierścionkiem dopiero po ślubie, ale męskie pierścionki zaręczynowe zyskują coraz większą popularność. Podobnie jak pierścionek zaręczynowy kobiety jest symbolem jej przywiązania do partnera, tak pierścionek zaręczynowy mężczyzny może wyrażać jego wspólne oddanie. Podczas gdy damskie pierścionki zaręczynowe są bardziej efektowne, męskie projekty są zazwyczaj proste.

Podstawy obrączek ślubnych

Pierwsza kluczowa różnica między pierścionkami zaręczynowymi a obrączkami ślubnymi? Kiedy się je kupuje. Pierścionek zaręczynowy jest potrzebny do oświadczyn i zazwyczaj jest wybierany przez mężczyznę jako niespodzianka dla jego partnerki. Natomiast obrączki ślubne są częściej kupowane przez parę i są wymieniane podczas ceremonii.

Jak już wspomniano, obrączki ślubne są zazwyczaj prostsze niż pierścionki zaręczynowe. Jednak żaden z partnerów nie musi wybierać zwykłej złotej lub platynowej obrączki. Zewnętrzna strona może być ozdobiona kamieniami szlachetnymi, a wewnętrzna wygrawerowana datą ślubu.

Zestawy ślubne zawierają uzupełniające się pierścionki zaręczynowe i ślubne dla panny młodej, ale mogą również zawierać pasujący pierścionek ślubny pana młodego. Ten wybór może być bardziej ekonomiczny, ale w każdym przypadku należy dokonać zakupu obrączek co najmniej dwa miesiące przed ślubem.

Noszenie obrączek

Po ceremonii Panna Młoda zakłada obie obrączki na palec serdeczny lewej ręki. Najpierw wkłada się obrączkę ślubną, aby była bliżej serca, a następnie pierścionek zaręczynowy. Z tego powodu pierścionek zaręczynowy nie jest noszony podczas ceremonii ślubnej.

Po ślubie istnieje możliwość połączenia dwóch obrączek w jeden element biżuterii. Jednak zestawy ślubne są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby obrączki i pierścionki zaręczynowe pasowały do siebie jako dwa oddzielne elementy.

Czy szukasz pierścionka zaręczynowego lub ślubnego? Hannoush Jewelers of Connecticut ma największy wybór wzorów w okolicy, od klasycznych po nowoczesne. Aby przejrzeć obrączki, odwiedź jedną z naszych dogodnych lokalizacji w CT już dziś.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz