Post

Zdejmij lub załóż: nauka prawidłowego noszenia biżuterii

Prawie każdy, kto nosi biżuterię, ma swój ulubiony element biżuteriaPrawie każdy, kto nosi biżuterię, ma swój ulubiony egzemplarz, z którym nie chce się rozstać ani na chwilę. Wiele osób tak robi: akcesorium jest zawsze przy nich. I, częściej niż nie bez zdejmowania go nosić symboliczną biżuterię, taką jak obrączka czy krzyżyk. Czy możliwe jest utrzymanie akcesoriów na sobie? Jaki jest właściwy sposób noszenia biżuterii?? Spróbujmy się tego dowiedzieć.

 

Zasady noszenia biżuterii

Dobór akcesoriów to sztuka. Ważne jest, aby harmonijnie pasowały do stylizacji i podkreślały osobowość oraz dobry gust osoby noszącej. Ale nie tylko musisz dowiedzieć się, jak wybrać swoje akcesoria, ale także musisz nosić ozdoby Ale nie tylko trzeba się nauczyć, jak dobierać dodatki, ale także jak prawidłowo nosić biżuterię. To zależy od tego, jak długo Twój ulubiony element biżuterii produkt Można go nosić przez długi czas bez utraty jego początkowego piękna.

Biżuteria akcesorium nie powinno być noszone przez cały czas. Może to spowodować, że biżuteria straci swój blask i ulegnie zarysowaniu. Ale co zrobić, gdy chcesz nosić dowolną biżuterię na co dzień? Oczywiście, słuchaj tego, co chcesz. Ale to ważne. wiedziećkiedy zdjąć biżuterię i nie zrywać zasady. Poniżej wymieniono sytuacje, w których należy zdjąć biżuterię.

 • Podczas wykonywania prac domowych. Chemikalia domowe mogą uszkodzić materiał, z którego wykonana jest biżuteria, powodując powstawanie plam i zadrapań na powierzchni akcesoriów. Ostre środki chemiczne mogą również "ukraść" piękno kamieni, dlatego upewnij się, że zdejmiesz swoją biżuterię z inkrustacją przed przystąpieniem do prac domowych, takich jak sprzątanie czy zmywanie. Zaleca się również zdejmowanie biżuterii podczas przygotowywania posiłków, szczególnie pierścionków. W kuchni możesz porysować biżuterię nożem, pierścionek bardzo szybko się zabrudzi, a między ramką a wkładką mogą pozostać drobinki jedzenia.
 • Na plaży, w saunie, na basenie lub pod prysznicem. Każdy kobieta chce zawsze wyglądać czarująco. To pragnienie czasami prowadzi dziewczyny do noszenia akcesoriów biżuteryjnych w zupełnie nieodpowiednich miejscach. Na przykład na plaży lub w saunie. Kontakt z wodą negatywnie wpływa na piękno biżuterii. Dlatego akcesoriów nie powinno się nosić nawet pod prysznicem, a w przypadku pierścionków nawet do mycia rąk. Nie ma mowy o pływaniu w morzu czy basenie. Woda szczególnie źle wpływa na srebrną biżuterię, która może sczernieć i stracić swój piękny wygląd. Wysokie temperatury nie są również najlepszym sposobem, aby wpłynąć na wygląd Twojej srebrnej biżuterii. Dodaj do tego pot, a otrzymasz zmatowiony element biżuterii. Ponadto, nie wszystkie kamienie są przyjazne dla słońca, ponieważ niektóre, jak akwamaryn, mają tendencję do blaknięcia pod wpływem słońca.
 • Przed nałożeniem makijażu. Biżuteria nie jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać nadużywanie składników zawartych w kosmetykach i perfumach. Dlatego przed nałożeniem kosmetyków należy zdjąć biżuterię. Najlepiej byłoby, gdybyś wieczorem zdjęła całą biżuterię, a rano z samego rana nałożyła makijaż i perfumy. Jeśli zignorujesz tę radę, Twoje ulubione przedmioty w krótkim czasie stracą swój blask i połysk. metal a na metalu i kamieniach pojawią się plamy. Szkodliwe działanie makijażu może nie być widoczne od razu, ale jeśli zasady nie są konsekwentnie przestrzegane, plamy pozostaną na Twojej ukochanej biżuterii, nawet po jej profesjonalnym wyczyszczeniu.
 • Przed snem. Unikaj noszenia biżuterii dzień lub noc. Daj odpocząć zarówno sobie, jak i akcesoriom - usuń je przed snem. Statystyki pokazują, że najwięcej sztuk biżuterii psuje się i gubi w nocy. A nawet spanie z akcesoriami nie zawsze jest wygodne.

Jubilerzy sugerują czyszczenie biżuterii za każdym razem, gdy ją zdejmujesz. Pomoże to usunąć plamy, nie pozwalając im wsiąknąć w metal. Wyrabiając sobie ten nawyk, możesz znacznie przedłużyć żywotność swoich akcesoriów: będą wyglądały jak nowe. Przetrzyj swoją złotą i srebrną biżuterię specjalną ściereczką z mikrofibry. Biżuterię noszoną codziennie należy raz w tygodniu czyścić w roztworze mydła. Następnie wytrzyj je do sucha. Pielęgnacja domowa musi być uzupełniona pielęgnacją profesjonalną: co kilka miesięcy zabierz swoją ulubioną biżuterię do salonu jubilerskiego w celu wyczyszczenia i wypolerowania.

Wpływ biżuterii noszonej wielokrotnie na zdrowie

Od czasów starożytnych, metalom szlachetnym przypisywano moc poprawy zdrowia. zdrowie ludzkie. Wierzono, że złoto przywraca wigor, odpowiada za funkcjonowanie układu pokarmowego i krwionośnego oraz zwalcza dolegliwości serca. Wierzono również, że srebro ma moc przywracania zdrowia noszącemu je człowiekowi. W związku z tym ma również pozytywny wpływ na układ trawienny, choroby wątroby i poziom cukru we krwi. I o właściwościach leczniczych kamieni szlachetnych, a nawet w ogóle może pisać traktaty. Jednym słowem, biżuteria odpowiedniego rodzaju to prawdziwa korzyść. Ale tylko wtedy, gdy nie masz go na sobie 24 godziny na dobę.. Jeśli akcesoria nie zostaną zdjęte, mogą być szkodliwe.

Jaki wpływ ma biżuteria na zdrowie Przy ciągłym noszeniu? Metale szlachetne utleniają się z czasem, co ma negatywny wpływ na organizm. Każdy element biżuterii będzie w inny sposób wpływał na Twoje zdrowie, jeśli będzie noszony przez dłuższy czas.

 • Pierścień. Nosząc obrączkę na palcu, wiele osób nie zdejmuje jej do końca życia. Jest to jednak szkodliwe. Medycyna zna przypadki, kiedy właśnie ten symbol wierności powodował poważne problemy zdrowotne. Na palcach znajduje się wiele biologicznie aktywnych punktów, a regularne wystawianie ich na działanie może prowadzić do negatywnych skutków. Na przykład, jeśli kobieta nie może zajść w ciążę przez długi czas, obrączka ślubna może być winowajcą. Zwłaszcza, gdy pierścień jest zbyt ciasny. Jeśli pierścień nie zostanie rozłączony przez minutę, może to wywołać problemy żołądkowo-jelitowe, skoki ciśnienia, bóle głowy i arytmię. Dla silniejszej płci, ciągłe noszenie obrączki może prowadzić do utraty męskości. Wystarczy, że odeślesz to ciasne akcesorium na nocny stolik, a w mgnieniu oka odzyskasz zdrowie. Ale, oczywiście, lepiej jest kupić obrączki w rozmiarze.
 • Kolczyki. Niezależnie od rodzaju metalu, kolczyki powinny być zdejmowane przed snem. Na płatku ucha znajduje się wiele zakończeń nerwowych. Stały nacisk na nie może wywoływać nerwowość, bóle głowy i inne problemy zdrowotne.
 • Łańcuch. Spanie w takiej biżuterii nie tylko wiąże się z dyskomfortem, ale jest również niebezpieczne. Podczas snu łańcuszek może się zaplątać i zacząć ściskać szyję. Ponadto ciągłe użytkowanie osprzętu powoduje szybkie zużywanie się ogniw łańcucha.

 

Dermatolodzy ostrzegają, że ciągłe noszenie biżuterii może wywoływać alergie. Metale szlachetne są uważane za hipoalergiczne, ale złote i srebrne elementy biżuterii zawierają zanieczyszczenia, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Nikiel, na przykład, jest częstym czynnikiem wyzwalającym. Aby zabezpieczyć się przed alergiami, wystarczy zdjąć biżuterię przed snem.

Czy biżuteria stała może zmienić Twój nastrój?

 

Biżuteria jest nie tylko w stanie dostosować zdrowie osoby, ale także zmienić tło emocjonalne. Złota biżuteria poprawia nastrój, łagodzi depresję. Metal jest odpowiedzialny za witalność osoby noszącej: osoba nosząca czuje przypływ energii, a zmęczenie jest nieznane.

W przeciwieństwie do srebra, jego działanie jest kojące. Srebro pochłania negatywną energię, co poprawia samopoczucie. Srebrna biżuteria pomaga również przezwyciężyć drażliwość i stres.

A jeśli akcesorium jest inkrustowane kamieniem, ma to ogromny wpływ na stan emocjonalny osoby noszącej. Niektóre klejnoty uczyniłyby noszącego spokojniejszym, inne, przeciwnie, zwiększyłyby melancholię, jeszcze inne wywołałyby konflikty. Dlatego biżuteria z kamieniami musi być wybierana bardzo ostrożnie: ważne jest, aby wiedzieć wcześniej, jak dany minerał zmienia nasze życie.

Więc Tylko dlatego, że biżuteria ma wpływ na nastrój.Z tego powodu, biżuteria powinna być zdejmowana regularnie, aby uniknąć emocjonalnej jazdy na rollercoasterze. Na przykład srebro, przy całym swoim uspokajającym działaniu, może potęgować emocje. Noszenie srebrnego akcesorium podczas emocjonalnego zamieszania tylko pogorszy sytuację.

Złota biżuteria pozwoli Ci zasnąć, ale noszona przez dłuższy czas spowoduje irracjonalny niepokój, a w konsekwencji bezsenność. Złota biżuteria nie powinna być stale noszona przez osoby z wahaniami nastrojów: będzie je drażnić. Jeśli właściciel akcesorium nie jest odporny na stres, regularne noszenie złotej biżuterii może sprawić, że stanie się on agresywny. Wpływ tego metalu na psychiczno-emocjonalne tło człowieka mógł kiedyś wywołać gorączkę złota.

Biżuterię należy nosić przynajmniej na noc, aby wprawić się w pozytywny nastrój. Pamiętaj, że akcesoria mogą absorbować emocje - i to negatywne. Okresowo płucz je pod bieżącą wodą, aby zmyć nagromadzoną energię. Po rytualnym czyszczeniu swoich ulubionych przedmiotów, pamiętaj o ich dokładnym wyczyszczeniu: wilgoć pozostawiona na powierzchni zniszczy piękno Twojej biżuterii.

Złoto i srebro: akceptowalny tandem czy tabu?

Wiele fashionistek zastanawia się, Czy można nosić srebro i złoto w tym samym czasie. Dawniej takie połączenie było uważane za mauvais ton, ale dziś jest to trend. Za pomocą kombinacji złotej i srebrnej biżuterii można stworzyć efektowną kompozycję. Najważniejsze jest to, że akcesoria muszą wyglądać harmonijnie.

Ale jeśli odejdziemy od trendów mody i skupimy się na ezoterycznym spojrzeniu, to połączyć Połączenie metali jest niepożądane. Złoto posiada energię słońca, podczas gdy srebro jest nasycone energią księżyca. Ponieważ metale te mogą być w konflikcie ze sobą, ezoterycy nie zalecają łączenia ich ze sobą. Uważa się, że złota i srebrna biżuteria mają różny wpływ na organizm, dlatego noszenie tych dodatków jednocześnie może powodować złe samopoczucie. Konflikt energii, według ezoteryków, może wywołać wypalenie emocjonalne, zwiększyć nerwowość i spowodować problemy z narządami wewnętrznymi.

 

W rzeczywistości prawda leży gdzieś pośrodku. Możesz nosić złoto i srebro Aby jednak uniknąć negatywnych skutków, ważne jest, aby trzymać je razem przez jak najmniejszy czas. Pamiętaj o trzech prostych wskazówkach.

 1. Wybierz stylowe połączenie złota i srebra, najlepiej na wyjście, a nie do ciągłego noszenia.
 2. Biżuterię wykonaną z różnych metali należy zdejmować na noc, w przeciwnym razie rano możesz czuć się źle.
 3. Noś biżuterię z jednego metalu na tej samej ręce, w przeciwnym razie nieuchronnie dojdzie do konfliktu energii. Jeśli nosisz złoty pierścionek zaręczynowy, srebrne pierścionki i bransoletki mogą być noszone wyłącznie na drugiej ręce.

Oczywiście, biżuteria z różnych metali musi być odpowiednia i wyglądać harmonijnie. Wybierz stylowe złote i srebrne dodatki dla udanych kombinacji - megamarket jubilerski Gold.ua.. Znajdziesz tu aktualne modele, z którymi łatwo stworzyć ultra modny wizerunek.

Celebrytki, które wolą "trzymać to na wodzy

Gwiazdy uwielbiają biżuterię i ciągle pojawiają się publicznie w nowych akcesoriach. Ale niektóre gwiazdy mają swoich faworytów wśród biżuterii. Nigdy się z nimi nie rozstają.

 

 

 

 • Olivia Wilde. "Trzynastka" z "Dr. House'a" nigdy nie zdejmuje swojego złotego pierścionka zaręczynowego i bransoletki z kolekcji Ef.
 • Julianne Hough. Piosenkarka i aktorka uwielbia duże akcesoria. Jej "ulubionym" jest pierścionek Aviva Rose. Gwiazda wyznała, że nigdy ich nie zdejmuje, nawet na siłowni.
 • Gwyneth Paltrow. Hollywoodzka piękność nosiła w ostatnich latach pierścionek z ogromnym szafirem. Dostała go od Brada Falchucka na zaręczyny.
 • Coco Rocha. Supermodelka wielokrotnie wspominała, jak ważny jest dla niej pierścionek zaręczynowy i zaręczynowy. Poprosiła jubilera, aby połączył te dwa kultowe elementy biżuterii. Od tamtej pory piękność nie zdejmuje ich pod żadnym pozorem.
 • Cameron Diaz. Aktorka uwielbia nosić cienki złoty łańcuszek. Cameron rozstaje się z nim tylko na potrzeby zdjęć "czerwonego dywanu": wtedy lakoniczną biżuterię zastępuje diamentami.
 • Katie Holmes. Aktorka uwielbia swoją córkę Suri. Nic dziwnego, że piękność rzadko rozstaje się ze swoją symboliczną biżuterią - złotym wisiorkiem z literą S. Holmes znalazła swój idealny element biżuterii z kolekcji Jennifer Meyer.

Sławni mężczyźni również mają swoje ulubione elementy biżuterii, z którymi trudno im się rozstać. Na przykład, Cristiano Ronaldo nosi tylko bransoletki diamentowe podczas meczów piłki nożnej i Will Smith można było zobaczyć bez diamentów w jego uszach tylko na planie filmowym do niedawna. 

Więcej na: http://tocokocham.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz