Post

Biżuteria po kwarantannie: 12 odpowiedzi na pytanie, jak wyczyścić biżuterię w domu

  • Szczotkowanie złota: 6 prostych metod
  • Barwienie srebra: 3 domowe sposoby
  • Ulepszanie kamieni: 3 ważne wskazówki
  • I na koniec: 5 uniwersalnych zasad dotyczących przechowywania biżuterii

Napisaliśmy ten artykuł w ramach kwarantanny, ponieważ sami przeszliśmy przez wszystkie etapy pandemii: najpierw zaprzeczaliśmy rzeczywistości, potem ją zaakceptowaliśmy, pogodziliśmy się z nią - i zajęliśmy się robieniem pożytecznych rzeczy. Szkolenia z rozwoju osobistego i kursy języka japońskiego znudziły nas dość szybko. A w ramach urozmaicenia samoizolacji w domu zajęliśmy się tym, na co zwykle nie mamy czasu: uporządkowaliśmy szafy, przejrzeliśmy stare rzeczy, wytarliśmy kurz z górnej półki z książkami, która w normalnych warunkach jest nierealna do zdobycia, a nawet przesadziliśmy fikusa do większej doniczki. Ale najbardziej nieoczekiwaną rzeczą, jaką zrobiliśmy podczas kwarantanny, było zrobienie własnego czyszczenie biżuterii we własnym zakresie.co nagle okazało się łatwą i przyjemną rzeczą do zrobienia.

Gdyby nie kwarantanna, nadal bylibyśmy noszenie Ponieważ wiemy, że jest to najbardziej profesjonalny i bezpieczny sposób czyszczenia naszej biżuterii. Z jednej strony nic się w tym względzie nie zmieniło. Ale z drugiej strony, gdyby nie przymusowa samoizolacja i wyraźne trzymanie się wezwania do pozostania w domu, nigdy nie dowiedzielibyśmy się o istnieniu prostych i możliwie najdelikatniejszych sposobów czyszczenia biżuterii w domu. Dzisiejszy temat rozmowy to Jak dbać o czystość biżuteriiDzisiaj porozmawiamy o tym, jak wyczyścić naszą biżuterię bez potrzeby korzystania z profesjonalnych rzemieślników lub specjalnych środków czyszczących.

Czyszczenie złota: 6 prostych sposobów

Czyszczenie biżuterii z metali szlachetnych jest istotną częścią dbania o ulubione akcesoria i powinno być powtarzane z godną pozazdroszczenia częstotliwością. A im bardziej dbasz o swoją biżuterię, tym dłużej będzie ona wyglądać jak nowa. Oczywiście nie chodzi o to, by raz w tygodniu oddać złoto do czyszczenia. Po pierwsze, siedem dni to zbyt krótki okres czasu, aby złoto uległo zabrudzeniu. Po drugie, jest to sposób na zdobycie dziury w biżuterii. Oczywiście żartujemy, ale faktem jest, że biżuterię powinno się czyścić i myć przynajmniej raz na dwa lub trzy miesiące. Zwłaszcza jeśli w swojej pracy zawodowej lub w normalnym życiu stale stykasz się z trudnym środowiskiem. Na przykład, jeśli pracujesz w budownictwie lub jesteś florystą.

Najprostszym, najtańszym i najskuteczniejszym sposobem czyszczenia złota jest użycie miękkiej, puszystej szmatki z naturalnego materiału. Jeśli będziesz regularnie czyścić złotą biżuterię taką ściereczką, nie będziesz musiał używać silniejszych metod. Po przetarciu puszystą szmatką, złoto będzie lśniło jak po wyjściu z salonu jubilerskiego. Ale jeśli prowadzisz biżuterię, lub jeśli ma ona inkrustację, a wraz z nią niektóre zakamarki są trudno dostępne dla szmatki, to musisz przetestować bardziej agresywne metody czyszczenia.

Słowo ostrzeżenia: nie ma potrzeby obawiać się słowa "agresywny" w naszym tekście. Wszystkie metody wymienione w tym artykule i opisane szczegółowo poniżej są najdelikatniejsze z możliwych i nie wymagają użycia żadnych specjalnych środków. Określenie "agresywne" to nic innego jak porównanie, które ma na celu wskazanie, że istnieją super delikatne metody czyszczenia, na przykład przy użyciu puszystej szmatki, oraz bardziej agresywne.

  1. Roztwór mydła. Czyszczenie złotej biżuterii w warunkach domowych najczęściej polega na kąpieli biżuterii w roztworze mydła. A sposoby na taką kąpiel są dwa. Zgodnie z pierwszym, należy przygotować roztwór, dodając mydło w płynie w ciepłej wodzie (lub stałe, toaleta, wstępnie zmielone go) i dobrze wstrząsnąć. Następnie biżuterię należy zanurzyć w ciepłej mieszance i pozostawić do namoczenia na kilka godzin. Po tym czasie eksperci zalecają wyposażyć się w szczoteczkę z miękkim włosiem i przejść po powierzchni akcesoriów, zwracając szczególną uwagę na trudno dostępne miejsca. Na koniec produkt należy spłukać pod bieżącą wodą i pozostawić do dokładnego wyschnięcia na miękkim, naturalnym ręczniku. Druga metoda jest bardziej agresywna i jest przeciwwskazana w przypadku biżuterii złotej inkrustowanej kamieniami szlachetnymi, szczególnie jeśli jest ona wysadzana diamentami. Jeśli produkt nie posiada żadnych inkrustowanych kamieni, możesz spokojnie przetestować metodę mydła numer dwa. Robimy więc to samo, ale gotowy roztwór mydła wlewamy do rondelka. Stawiamy ją na kuchence i doprowadzamy do wrzenia. Gdy kompozycja czyszcząca dojdzie do wrzenia, włóż złoto do bulgoczącego płynu i ustaw timer na dwie minuty. Po upływie podanego czasu wyłączyć garnek i ostrożnie odcedzić płyn. Po wygotowaniu zalecamy przejrzeć złotą biżuterię szczotką z miękkim włosiem, następnie spłukać (jak w poprzedniej metodzie) i wysuszyć.
  2. Soda. Czyszczenie biżuterii sodą oczyszczoną wiąże się z gotowaniem, dlatego kategorycznie nie nadaje się do biżuterii z kamieniami. Ale dla "mono biżuterii", która jest wykonana wyłącznie z żółtego metalu szlachetnego, pasuje równie dobrze. Specjaliści zalecają włożenie złota do rondla, zalanie go czystą wodą i postawienie na kuchence. Jak tylko płyn w rondlu zacznie wrzeć, zaleca się dodać łyżkę sody oczyszczonej. Następnie włączyć minutnik - i dokładnie dwie minuty później wyłączyć kuchenkę. Płyn przelać przez sito. Musisz pozwolić dekoracjom ostygnąć, aby nie poparzyć sobie nimi rąk. Następnie, podobnie jak w przypadku poprzednich metod, można je udekorować za pomocą pędzla z miękkim włosiem. miękki w celu usunięcia zanieczyszczeń, które nie zdążyły się jeszcze rozpuścić. Proszę zwrócić uwagę! Nigdy nie używaj pędzla, który został obficie posypany proszkiem z sody oczyszczonej. Soda oczyszczona będzie wówczas działać jak gruboziarnisty środek ścierny, powodując nieodwracalne uszkodzenia złotej biżuterii w postaci zarysowań na powierzchni akcesorium.
  3. Woda z cukrem. Od dłuższego czasu szukamy odpowiedzi na pytanie jak czyścić złoto i kamienie w domu, aby były zarówno skuteczne, jak i delikatne. Jak się okazuje, jest to dość banalne: woda plus cukier granulowany. Weź szklankę ciepłej wody, wsyp do niej łyżkę cukru, mieszaj, aż krystaliczny składnik się rozpuści - i wrzuć do słodkiej wody. Czas przebywania ozdób w płynie cukrowym powinien wynosić trzy, maksymalnie cztery godziny. Będzie to wystarczający czas, aby tłuste zanieczyszczenia zmiękły i "rozmroziły się". Po namoczeniu w wodzie z cukrem, warto dodatkowo wyszorować złoto miękką szczoteczką. Jeśli będziesz namoczyć biżuterię w wodzie z cukrem, dobrze jest delikatnie wyszczotkować ją miękką szczoteczką i jeśli będziesz stosować tę metodę regularnie, tłuszcz, kurz i inne zabrudzenia nie pozostaną na biżuterii przez długi czas.
  4. Pasta do zębów. Inną bardzo popularną metodą, polecaną przez wiele publikacji internetowych, jest stosowanie pasty, którą rano myjemy zęby. Jubilerzy jednak nie popierają tej metody. Twierdzą, że pasta do zębów może być używana do czysty nie każdy element biżuterii. Biżuteria z kamieniami, na przykład, nie powinna być wystawiona na działanie pasty do zębów. Ponadto, należy ściśle kontrolować wielkość ciśnienia. Generalnie jednak metoda ta ma swoje miejsce, a o jej skuteczności wielokrotnie przekonali się ci, którzy kiedyś postanowili przejąć pracę jubilera i tym samym zaoszczędzić na czyszczeniu własnej biżuterii. Wszystko, czego będziemy potrzebować, to miękka szczoteczka do zębów (taka, której nie zamierzamy już używać) i pasta do zębów. Wyciśnij ilość pasty do zębów wielkości ziarnka grochu na kłaczki i wykonując delikatne, okrężne ruchy, zacznij usuwać brud z powierzchni akcesoriów. Następnie spłukać i wysuszyć błyszczący przedmiot.
  5. Sok z cebuli. Może to być zarówno świeżo wyciśnięty sok, jak i kawałek cebuli. Innymi słowy, dekorację można posmarować albo płynem cebulowym, albo miazgą cebulową - nie ma to znaczenia. Po potarciu kawałków złota układa się je na ręczniku papierowym i pozostawia do wyschnięcia. Ta metoda nie wymaga żadnych dodatkowych manipulacji pędzlem. Wysuszoną biżuterię należy spłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia w sposób naturalny lub za pomocą ręcznika papierowego.
  6. Tandem amoniaku i nadtlenku wodoru. Ze wszystkich metod opisanych w tym rozdziale, technika amoniaku i nadtlenku wodoru jest najbardziej agresywna. Nie jest zalecany do biżuterii z inkrustacjami z kamieni szlachetnych, półszlachetnych lub ozdobnych. Można go jednak bezpiecznie wypróbować na złotej biżuterii bez inkrustacji. Nalej szklankę wody, dodaj trzy duże łyżki amoniaku i dwie duże łyżki nadtlenku. Ważne jest, aby nadtlenek był trzyprocentowy. Wymieszaj składniki i dodaj do szklanki dosłownie trzy lub cztery krople mydła w płynie lub żelu pod prysznic. Mieszaj roztwór aż do uzyskania piany, a następnie namocz w nim swoją złotą biżuterię. Po dwóch do trzech godzinach biżuterię można zdjąć, opłukać pod kranem i wysuszyć. Będzie jak nowy.

Nie zapominaj również, że w domu Można również zastosować profesjonalne środki czyszczące. Są to gotowe roztwory, pasty i proszki, które udało Ci się kupić przed kwarantanną lub w okresie samoizolacji zamówione przez Internet na stronie Gold.ua.. Profesjonalny środek nie zawsze jest preparatem, który może być stosowany tylko w profesjonalnych warunkach. Często jest to środek chemiczny, który może być bezpiecznie stosowany przez amatorów, takich jak ty i ja. Ważne jest, aby zapoznać się z informacjami na butelce, opakowaniu lub ulotce dołączonej do produktu i postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Barwienie srebra: 3 domowe sposoby

Czyszczenie srebrnej biżuterii - Jest to procedura znacznie bardziej regularna niż czyszczenie złota. Jest to spowodowane tym, że srebrna biżuteria zarówno przechowuje jak i nosi się gorzej. Z czasem czernieją, co jest reakcją na siarkę zawartą w ludzkim pocie lub w kontakcie z tlenem. Jednak nawet jeśli nie nosisz biżuterii przez długi czas i była ona prawidłowo przechowywana, srebro może sczernieć. . Ale niech Cię to nie przeraża, ponieważ czernienie srebra jest dość łatwe do usunięcia. Podobnie jak inne naturalnie występujące zanieczyszczenia. Poniżej nie znajdziecie Państwo skomplikowane Znajdziesz tu jednak proste, łatwe i intuicyjne metody czyszczenia, które sprawią, że Twoja ciemna, srebrna biżuteria stanie się lśniącym i stylowym przedmiotem.

  1. Do usuwania tłustych osadów. Jeśli Twoja srebrna biżuteria ma biżuteria Jeśli na powierzchni Twojej srebrnej biżuterii nagromadziły się tłuste zabrudzenia, eksperci proponują przygotowanie specjalnego środka, który rozpuści tłusty "osad" i uwolni od niego Twoje srebro. Aby to zrobić, dodaj pięć do ośmiu kropli mydła w płynie do szklanki wody i dobrze wymieszaj, aż ciecz będzie spieniona i jednorodna. Następnie dodaj dużą łyżkę amoniaku do składu domowego środka. Następnie zanurz srebrne akcesoria w wodzie i mocz je przez godzinę. Następnie spłukać pod bieżącą wodą i wytrzeć do sucha płatkiem kłaczków. Można je również przetrzeć zwykłą szmatką. Ściereczka z okrywą włosową ma jednak dodatkowy efekt polerujący.
  2. Aby wyeliminować czerń. Ciemnienie srebra jest nieco trudniejsze do usunięcia. Ale w zasadzie, można łatwo przekształcić poczerniałe srebro w biały złoto (wizualnie, oczywiście) poprzez zastosowanie kilku prostych manipulacji. Pierwszym krokiem jest przygotowanie roztworu mydła i namoczenie biżuterii. Srebro powinno być trzymane w płynie przez około dwie godziny, tak aby roztwór miał maksymalny wpływ na metal. Drugim krokiem jest zabieg z użyciem proszku do zębów i amoniaku. Aby to zrobić, zmieszaj łyżeczkę proszku z dwiema łyżeczkami amoniaku. Przygotowaną pastę stosować do czyszczenia. Jako narzędzia można użyć miękkiego pędzla. Jeśli nie masz go pod ręką, możesz użyć niestrzępiącej się szmatki. Efekt będzie taki sam. Po przetarciu sparzyć biżuterię wrzątkiem. Następnie spłucz pod kranem i wypoleruj suchą, puszystą szmatką. W rezultacie otrzymasz błyszczące akcesorium, które będzie wyglądało jeszcze lepiej niż przed zakupem. Pamiętajmy jednak: ponieważ metoda ta wymaga kontaktu z wrzątkiem i środkiem ściernym (choć dość delikatnym), nie należy poddawać tej metodzie czyszczenia biżuterii inkrustowanej.
  3. Najprostsza metoda. Czasami trzeba szybko wyczyścić srebrną biżuterię, a nie ma się pod ręką potrzebnych składników. Soda, na przykład, lub mydło w płynie, lub ten sam amoniak. Ale w spiżarni zawsze są ziemniaki. I to właśnie ziemniak może Ci pomóc w tej sytuacji. Wystarczy, że zetrzesz na tarce miąższ ziemniaka, a następnie wyciśniesz z niego sok. Miąższ można wykorzystać do przygotowania placków ziemniaczanych lub innych dań, w których potrzebne są rozdrobnione ziemniaki. Z kolei sok warzywny to doskonały sposób na czyszczenie srebra. Zanurz biżuterię w soku lub wetrzyj go w kawałek, zanurzając wacik w soku i pozostaw na około pół godziny. Następnie spłukać i osuszyć ściereczką.

Wszystkie trzy opisane techniki są dość skuteczne. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to oczyszczanie domowe, a nie profesjonalne. Żadna z tych procedur nie jest jednak odpowiednia dla biżuterii z kamieniami. Dla diamentów takie metody czyszczenia są szkodliwe. Oczywiście srebrna galanteria inkrustowana jest fasetowanymi diamentami bardzo rzadko, w przeciwieństwie do innych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Ale dla klejnotów, ani soda oczyszczona, ani amoniak, ani proszek do zębów nie jest odpowiedni. No dobrze, możesz powiedzieć, ale jak wyczyścić akcesoria? z kamieniami szlachetnymi.? Przygotowaliśmy osobny dział z metodami, które nie zniszczą minerałów, ale odnowią je, czyniąc bardziej przejrzystymi i pięknymi.

Regeneracja biżuterii za pomocą kamieni: 3 ważne wskazówki

Czyszczenie biżuterii srebrnej W porównaniu z czyszczeniem inkrustowanych elementów biżuterii, srebro próby 925 będzie wydawać się niczym więcej jak tylko kwiatkiem. A to dlatego, że kamienie szlachetne wymagają innego rodzaju czyszczenia. Minerały nie są przecież metalami. Trzeba się z nimi obchodzić szczególnie delikatnie, aby nie uszkodzić kamienia. i zepsuć powierzchnię kamienia rysami lub, co gorsza, pęknięciami i plamami.

Eksperci zalecają samodzielne czyszczenie kamieni tylko w sytuacjach beznadziejnych, a we wszystkich innych przypadkach powierzenie klejnotów w ręce profesjonalistów. Nie oznacza to jednak, że właściciel jest bezsilny wobec kamieni. Jest jednak jedna rzecz, którą możesz zrobić.

  • Cyrkon, fianit, diament. Dbanie o naturalne i syntetyczne diamenty w domu jest dość proste. Wystarczy zanurzyć wacik w amoniaku (zwilżając jego podstawę, nie mocząc go dokładnie), a następnie delikatnie przetrzeć powierzchnię kamienia. Jeśli amoniak nie jest pod ręką, można łatwo zastąpić go wodą z mydłem, postępując zgodnie z recepturą już stosowaną w wyżej wymienionych metodach. Jeśli posiadany przez Ciebie diament jest wystarczająco duży, możesz go nawet potraktować szczoteczką do zębów o supermiękkim włosiu. Jeśli jednak masz obawy, lepiej nie ryzykować i ograniczyć się do wacika, amoniaku i mydła rozpuszczonego w wodzie.
  • Koral, turkus, perły. Te klejnoty lepiej zostawić nietknięte. Oddziaływać na nie za pomocą roztworów, alkoholu lub szczoteczki z płynem czyszczącym jest surowo zabronione. Ale przetrzeć flanelową szmatką i koral, i perły, i turkus jest możliwe. Jest to wręcz konieczne. I wskazane jest, aby robić to regularnie.
  • Rubiny, szafiry i akwamaryny. Te klejnoty mają zwiększoną gęstość. Dlatego można na nie wpływać np. proszkiem do prania rozpuszczonym w wodzie, a jeszcze lepiej żelem do prania. Alternatywnie można użyć wody z mydłem, która została spieniona do konsystencji piany. Inną opcją jest szampon do włosów rozpuszczony w ciepłej wodzie. Aby oczyścić kamienie z zanieczyszczeń, należy zanurzyć miękką, naturalną szmatkę w przygotowanym roztworze, a następnie delikatnie, ale stanowczo przetrzeć klejnot. Po umyciu opłukać kamień zimną bieżącą wodą i wysuszyć. Po tej prostej manipulacji luminescencja kamienia powinna stać się wyraźniejsza i mocniejsza.

W przypadku topazów, rubinów i granatów należy pamiętać, że kontakt z gorącą wodą dla takich kamieni szlachetnych może być śmiertelny. Jeśli włożysz którykolwiek z tych klejnotów do wrzącej wody, zmienią one swój pierwotny kolor. To nie jest korzystne. Dlatego do przygotowania roztworu oczyszczającego należy zawsze używać letniego, a lepiej - ledwie ciepłego płynu.

Kolejnym ważnym szczegółem jest zakaz kontaktu z wodą, chyba że kamień jest przyklejony do elementu biżuterii. Podłoże klejowe pod wpływem wilgoci może stracić swoje właściwości, a zminiaturyzowany kamień po prostu wypadnie ze swojej komory. Czyszczenie biżuterii srebrnej w domuCzyszczenie w domu srebrnej biżuterii z przyklejonymi kamieniami nie jest dobrym pomysłem. To samo można powiedzieć o podobnych akcesoriach wykonanych ze złota. Klejone podłoże kamienia jest wskazaniem do profesjonalnego czyszczenia. Lepiej nie eksperymentować z takimi produktami w domu.

I na koniec: 5 uniwersalnych zasad przechowywania biżuterii

Doskonale zdajesz sobie sprawę z istnienia licznych zasad i zaleceń dotyczących przechowywania akcesoriów jubilerskich. Zresztą, pisaliśmy o nich na naszym blogu już kilka razy. Jednak nie wypada nam nie przypomnieć, że właściwe przechowywanie jest kluczem do długowieczności Twojej ulubionej biżuterii. Więc proponujemy wziąć szybki, szybki bieg przez kilka podstawowych wskazówek, które są uniwersalne w naturze i będą korzystać bez względu na to, co metal szlachetny wybrać.

  1. Warunki przechowywania: w ciemnym i chłodnym miejscu. Każdy element biżuterii, czy to pierścionek z diamentem podarowany ukochanej osobie w czasie propozycji małżeństwa, czy naszyjnik z pereł odziedziczony po babci, powinien być przechowywany w tych samych warunkach. Może to być pudełko lub inny odpowiedni pojemnik. Nawet specjalna szuflada w Twojej szafie. Najważniejsze jest to, aby w pojemniku było ciemno i aby do środka nie przenikały promienie słoneczne. Upewnij się, że miejsce przechowywania ma właściwy poziom wilgotności (który, nawiasem mówiąc, jest podobny do tego, jaki zalecamy dla Ciebie i dla mnie - pomiędzy 50% a 70%). Miejsce składowania powinno być oczywiście suche.
  2. Materiał do przechowywania. Złota i platynowa biżuteria nie może być przechowywana w kartonowych pudełkach. Zawarta w tekturze siarka niekorzystnie wpływa na te metale szlachetne, powodując ciemne plamy na powierzchni akcesoriów. Srebro nie lubi naturalnego drewna. Drewno dobrze przyciąga i wchłania wilgoć. A wilgoć powoduje, że srebrna biżuteria czernieje.
  3. Pod różnymi kątami. Biżuteria złota, srebrna i kostiumowa nie powinna być mieszana. Idealnie, w prawoZłoto powinno być przechowywane oddzielnie, srebro oddzielnie, a biżuteria kostiumowa powinna być przechowywana z dala od metali szlachetnych, aby zapobiec ich wzajemnemu kontaktowi. Rozumiemy, że nie każdy ma możliwość oddzielnego przechowywania biżuterii. Dlatego proponujemy zorganizowanie wewnątrz pudełka z biżuterią improwizowanych przegródek. Mogą być wykonane ze zwykłej tektury dla dzieci, pociąć go na paski o tej samej szerokości, zszywać je razem, tworząc rodzaj kraty. Kartonowa przegródka w pudełku lub szufladzie wystarczy jako zasada W 100% spełnione. Dlaczego tak ważne jest oddzielanie biżuterii od złota? Problem w tym, że metale szlachetne są dość miękkie. Dlatego też przedmioty wykonane z materiałów nieszlachetnych mogą pozostawić zarysowania na powierzchni biżuterii, gdy wejdą z nią w kontakt. Z tego powodu ważne jest, aby unikać kontaktu z biżuterią. Zwłaszcza podczas transportu, gdy możliwość uszkodzenia jest większa.
  4. Kamienie, oddzielnie. O ile pierścionki lub wisiorki z różnych metali szlachetnych można umieścić razem w pudełku, to kamienie należy przechowywać oddzielnie. Możesz je umieścić w małych pudełeczkach zip-cases dla każdego kamienia i inkrustacji lub w oddzielnych pudełkach w pudełku na biżuterię. Każde pudełko powinno zawierać tylko jedną sztukę biżuterii, nie dwie, trzy lub więcej. Kamienie to bardzo delikatne istoty. Każdy kontakt mechaniczny może być dla nich śmiertelny.
  5. W stanie zawieszenia. Obrączki mogą spokojnie spoczywać na aksamitnej powierzchni i nie wymagają zawieszenia. Z drugiej strony, jeśli Twoja biżuteria posiada elementy wiszące i biżuterię łańcuszkową (naszyjniki, kolie, bransoletki itp.), lepiej jest przechowywać biżuterię w pozycji pionowej, tzn. wieszając ją i pozwalając jej się wyprostować.

Najlepiej nie spać z biżuterią na ciele. Jedynym wyjątkiem jest obrączka ślubna. Łańcuszki, kolczyki, pasjanse, piercing - wszystko to powinno być zdjęte przed snem. Po pierwsze po to, aby ciało odpoczęło. A po drugie, żeby nie uszkodzić lub nie zdeformować ulubionej biżuterii podczas snu.

Jesteśmy świadomi, że większość z Was nie stosuje się do tego zalecenia. Rzeczywiście, my sami nie zawsze zdejmujemy naszą biżuterię przed pójściem do łóżka: czasami zapominamy, a czasami jesteśmy po prostu leniwi. Jednak przynajmniej raz w tygodniu przetrzyjmy naszą biżuterię flanelową ściereczką, aby pozbyć się kurzu, potu i sebum, które maskują piękno naszych ulubionych egzemplarzy. To niesamowite, jak bardzo prosta czynność może zmienić życie naszej biżuterii. Będą świecić jeszcze jaśniej, uczynią Ciebie i mnie jeszcze piękniejszymi i będą trwać wielokrotnie dłużej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz