Post

Ultra modny łańcuszek na brzuch: Co i jak nosić w letnim trendzie - łańcuszku na talię

 • Malediwski szlak: jak zaczęła się tradycja
 • 3 rodzaje łańcuchów na ciało
  • Z czym nosić łańcuszki na talię
  • Z czym nosić łańcuszek do ciała
  • Jak nosić pas z łańcuchem
 • Materiał: trudności z wyborem
 • Biżuteria dla każdego czy dodatek dla chudych dziewczyn?

Jesienią 2019 roku do mody wszedł bardzo nietypowy trend - paski łańcuchowe. I to przeróżne: cienkie, szerokie, z małymi i dużymi ogniwami, tworzone za pomocą klasycznego splotu kotwicznego oraz bardzo nietypowe modele fantazyjne. Pas biodrowy Łańcuszkowy pasek w talii był łatwy do włączenia do wszystkich stylizacji jednocześnie.

Jednak gwiazdy street style'u nosiły pasek do skórzanych garniturów, wełnianych kurtek oversize, topów i sylwetek cropped oraz dżersejowych sukienek. Nie trzeba dodawać, że trendy Nawet ze zwykłego T-shirtu i dżinsów robiła się stylizacja niecodzienna, smaczna i stylowa - godna zaistnienia w modowym błyszczyku. Oczywiście, nie było funkcjonalności w pasie w postaci łańcucha wokół talii i nie może być. Taki dodatek nie jest w stanie powstrzymać spodni, które stały się nieco luźniejsze niż dotychczas. Jest to wyłącznie dekoracja, dodatek do urody. Nie umniejsza to jednak zalet tego nowomodnego przedmiotu.

Jesień odeszła, zima odeszła, a po niej przyszła wiosna. Przez cały ten czas. pas biodrowy nadal utrzymuje się na szczycie trendów. Na progu lata. Ciężkie łańcuchy, które szykownie prezentowały się na płaszczach o swobodnym kroju, są już oczywiście nieistotne. Przynajmniej do następnej chłodnej pory roku. Nie należy jednak spieszyć się z wyrzucaniem łańcuszków z konta. Zostały one zastąpione ultralekkim wariantem akcesoriów na lato -. łańcuch brzuszny. Dosłowne tłumaczenie angielskiego słowa oznacza "łańcuszek w talii"Lekka, niemal zwiewna, a jednocześnie bardzo wygodna w noszeniu biżuteria już teraz podbija listy przebojów. Nie masz jeszcze takiego łańcucha? Tutaj przychodzimy do Ciebie!

Malediwski szlak: jak zaczęła się tradycja

Ostatnio dużo się dzieje na rynku. biżuteria Biżuteria przeżywa obecnie boom na elementy inspirowane orientem. Ostatniego lata, bransoletki na kostce, dawniej noszone przez dziewczyny na subkontynencie indyjskim, były zitgeist. Nieco później do mody weszły kolczyki przeznaczone do noszenia w nosie. Producenci oferowali uwadze stylowych pań nie tylko prawdziwy piercing, ale również tzw. "obamkę", która nie wymagała przebicia skrzydełka nosa. To akcesorium również pochodzi z Azji. Teraz mamy łańcuch na brzuchu, zapożyczony ze Wschodu i uważany za główny trend na lato 2020.

Moda na noszenie łańcuchów na brzuchu wokół talii jest już dawno zapomnianym przeżytkiem. Nasze pokolenie zetknęło się z nim po raz pierwszy na początku XXI wieku. W tamtych czasach łańcuszki nosiły w pasie wszystkie uczennice i studentki. Oczywiście była to bijouterie i to bardzo niskiej jakości. Ale istota nie leży w jakości, ale w obecności trendu jako takiego. Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że tego lata wróciliśmy do mody z początku lat dziewięćdziesiątych. No właśnie, nie jest! W rzeczywistości, tradycja noszenia łańcuszków na wąskiej części kobiecego ciała narodziła się dość dawno temu: dużo później niż dinozaury, ale dużo wcześniej niż ty i ja.

Istnieje sugestia, która ma dość imponujący fakt, że łańcuchy wokół talii były atrybutem tancerek, które wykonywały taniec brzucha na Wschodzie. W ten sposób tancerze kładli akcenty i zwracali uwagę widzów na "tańczącą" część ciała. Ale tradycja tańca brzucha to tylko jeden z aspektów belly chain, i to nie jedyny. We wszystkich innych przypadkach, łańcuch wokół talii zjednoczył bogatych i sławnych, podkreślając ich obecność bezwarunkową cechę i finansowy kontrast w stosunku do reszty.

 • Malediwy. Aż do XVIII wieku. bransoletka na talię w tym wyspiarskim kraju był noszony przez wszystkich dygnitarzy. Dekoracja w istocie nie była tylko podkreśleniem wizerunku, ale symbolem, znakiem rozpoznawczym, wyróżniającym się w tłumie prawników, sędziów, naukowców i ludzi władzy. Informacja o obowiązkowym noszeniu takiego akcesorium jest utrwalona w dokumentach z tamtych czasów i one, nawiasem mówiąc, są nadal przechowywane na wyspach.
 • Indie. Na subkontynencie indyjskim do określenia gorsetu używano specjalnego terminu - patka. Ten element garderoby z jednej strony był absolutnie statusowy. Obecność takiej ozdoby na ciele Hindusów oznaczała obecność bogatej i wpływowej osoby. A pozostałe elementy biżuterii były tego dowodem. Z drugiej strony, bodhichee było bodhichee. Z drugiej strony, gorset był elementem ceremonialnym. Biżuteria była noszona jako atrybut religijny podczas udawania się na inną ceremonię w świątyni. Uważa się, że Bodhichene był noszony przez samego Krysznę. Do takiego wniosku można dojść analizując wizerunki głównego bóstwa hinduistycznego, którego talię zdobi pas ze złotych ogniw.
 • Rosja. W Rosji tradycja wschodnia przyjęła się na początku XVII wieku. Skąd Sybiracy się o tym dowiedzieli, to wielkie pytanie. Ale w tym właśnie regionie współczesnej Rosji łańcuchy na ciele byli pierwszymi, którzy nosili łańcuchy na swoich ciałach. Nie przypominały one tych zwiewnych, ażurowych kawałków, które stały się aktualnym trendem lata 2020. Ale cel ówczesnych syberyjskich łańcuchów był zupełnie inny. Były one noszone wyłącznie przez płeć żeńską wyłącznie ze względu na status. Złoty łańcuch zakładany na pas i ozdobiony po bokach frędzlami miał podkreślać bogactwo właścicielki, jej wysoki status społeczny i majątkowy. Zwykły człowiek nie mógł nosić takiej biżuterii, gdyż było to finansowo niedopuszczalne i niemożliwe. Aby uzyskać produkt o takim tonie może tylko prawdziwa bogata kobieta.

Trzeba powiedzieć, że w XVII wieku status rzeczy można było nazwać takim tylko wtedy, gdy była wykonana z metalu szlachetnego. W tamtych czasach nie było mowy o biżuterii. Po pierwsze, dzisiejsze technologie nie istniały nawet blisko tamtych czasów, a po drugie, no właśnie, czy można podkreślić swoją ekskluzywność tanim stopem? Oczywiście, że nie. Im grubsze ogniwa łańcucha na pasie, tym było chłodniej. A jeśli wziąć pod uwagę, że ówczesne damy były korpulentne, pełne ciała, o apetycznych kształtach - w ogóle, jak współczesne modelki plus-size, to można się tylko domyślać wagi biżuterii, którą nosiły na brzuchu. A im bardziej obfity był właściciel pasa, tym cięższy był artykuł!

Współczesne gorsety, o których powiemy poniżej, są zbyt odległe od tych, które ponad trzy wieki temu były noszone przez kobiety w Rosji. Zwłaszcza, że zmieniło się pojęcie piękna referencyjnego. Rubensowskie i Turgieniewowskie młode damy zostały zastąpione przez Twiggy Trostinis. Teraz powoli są one wypierane z piedestału modelek plus-size. Jednak jeszcze przez jakiś czas szczupłe modelki będą wiodły prym na stylowych listach przebojów, dyktując własne zasady i uparcie narzucając społeczeństwu mit piękna o parametrach 90-60-90.

3 rodzaje łańcuchów na ciało

Istnieją trzy rodzaje łańcuszków przeznaczonych do noszenia na ciele. W tym przypadku nie mówimy o tradycyjnej biżuterii, którą nosimy na nadgarstku, szyi, a nawet kostce (mówimy o ankletach - bransoletkach na nogę). W centrum naszej uwagi znajduje się biżuteria przeznaczona do noszenia na torsie.

 1. Łańcuch brzuszny. W tłumaczeniu z języka angielskiego, ten modny termin oznacza "łańcuch na brzuch". To jest dokładnie taki rodzaj wyposażenie dodatkowePrzeznaczony do noszenia wokół talii, jest przodkiem malediwskich pasów noszonych przez sędziów i naukowców oraz syberyjskich przepasek z metali szlachetnych, które podkreślały wypłacalność finansową kobiety - żony bogatego męża lub córki wpływowego ojca. Nowoczesny łańcuszek na brzuch to zgrabna i skromnie wykonana biżuteria, która wygląda nieskromnie tylko dlatego, że jest noszona na nagim ciele. Część ciała kobiety, na której noszony jest łańcuszek na brzuch, nie może być zakryta ubraniem. W przeciwnym razie urok biżuterii zniknie tak, jakby nigdy nie istniał.
 2. Taśma łańcuchowa. Ten rodzaj dodatków do ciała przeznaczony jest do linii bioder i najbardziej przypomina metalowy pasek, który wszedł do mody tej jesieni. Dawniej, gdy modne były dżinsy i spodnie z niskim stanem, pas łańcuchowy (zwany też biodrowym) noszono wkładając go w dziurki od paska. Dziś, gdy dżinsy z niskim stanem zostały zastąpione przez wysoką talię, pasek z łańcuszkiem został sprytnie przesunięty nieco wyżej. Pas biodrowy od łańcucha odróżnia to, że najczęściej jest noszony jako pas, a nie jako łańcuch. Istnieją jednak wyjątki. Wiele zależy od wizerunku właściciela i modelu pasa łańcuchowego.
 3. Bodice. Słowo to jest pochodzenia angielskiego i tłumaczy się jako "łańcuch ciała". Zasadniczo jest to kompromis pomiędzy dwoma rodzajami produktów opisanych powyżej. Bodychain może zaczynać się na szyi i kończyć na biodrach lub przynajmniej wokół talii. Wszystko zależy od modelu akcesorium. Różni się od innych produktów tym, że może być noszony nie tylko na gołe ciało, ale również na ubranie. W związku z tym taki dodatek może być istotny zarówno latem, jak i wiosną, a nawet zimą. Nie wszędzie jest to właściwe, ale na pewno nie ma granic sezonowych.

Przy okazji, pojawia się problem związany z płcią bodychaina. Znalezienie pięknych opcji bodychain skierowanych do pięknej połowy ludzkości jest dość proste. Jest ich naprawdę bardzo dużo. Mogą być one zarówno cenne, jak i bez wartości finansowej, ale nadal będą wyglądać szykownie. Podsumowując, wybór jest naprawdę duży. Ale bodycon dla mężczyzn to prawdziwy rarytas, który nie jest tak łatwy do znalezienia, jak mogłoby się wydawać. Jednak popyt na takie akcesorium jest znacznie niższy niż popyt na dla kobiety łańcuch ciała, ale jednak. Mężczyźni, którzy próbowali szukać takiej biżuterii, piszą, że nic godnego w ich oczach i nie natrafili. Jedna tania chińska bijouterie, na którą nie chce się nawet patrzeć, a co dopiero przymierzać.

Niedostatek tego typu wyrobów na rynku jubilerskim spowodowany jest niskim popytem na tego typu biżuterię. Trzeba przyznać, że biżuteria do ciała nie do końca pasuje do wizerunku współczesnego mężczyzny. Ale kto wie, może w niedalekiej przyszłości zmieni się podejście mężczyzn do tego rodzaju biżuterii. Dlatego też jubilerzy powinni pomyśleć o poszerzeniu zakresu swoich kolekcji dodatków do ciała.

Z czym nosić łańcuszki na talię

Jest to zdecydowanie letni dodatek. Przez cały rok może być nosić go Tylko dla tych, którzy mieszkają na przykład na Sri Lance, Goa lub Malediwach, czyli tam, gdzie jest w zasadzie wieczne lato. Łańcuszkiem można umiejętnie podkreślić nie tylko idealne wcięcie w talii, ale także wspaniałą opaleniznę, przywiezioną jako pamiątka z zagranicznych wakacji.

Co nosić z łańcuchem w talii to dość proste pytanie. Ważne jest, aby ubrania, które łączysz z tą biżuterią nie zakrywały ciała w okolicach brzucha. Odpowiednio, dżinsy z wysoką talią, długie koszule, bluzki i inne rzeczy z łańcuchem brzucha nie łączą się, od słowa "w ogóle". Ale kostiumy bikini, spodnie z niskim stanem, podobne szorty, krótkie topy, sukienki z dekoltem na plecach i na brzuchu, czyli wszystko to, co pozostawia brzuch nagi - to doskonała podstawa dla łańcucha w talii.

Taki łańcuszek powinien być umieszczony nieco poniżej linii talii, dosłownie dwa lub trzy centymetry. Zasadniczo, jeśli długość biżuterii jest prawidłowa, to taki układ będzie nieunikniony. Szerokość akcesorium nie jest istotna. Ale większość modeli jest bardzo lekka, cienka, ażurowa. W gorący letni dzień dziewczyny nie będą obciążać się heavy metalem, nawet jeśli jest to ultramodne rozwiązanie, i marzą, aby stać się głównymi gwiazdami streetstyle'u metropolii.

Z czym nosić łańcuszki na ciało

Łańcuchy na ciało to nieco inna historia. Ten dodatek może być noszony nie tylko na gołe ciało (np. z kostiumem kąpielowym). Można go organicznie łączyć z ubraniami. Muszą to być jednak koniecznie letnie ubrania: wszystkie lekkie, zwiewne, lejące się.

Istnieje niesamowita różnorodność łańcuchów na ciało. Oto tylko kilka z tych, które zespół Gold.ua spotkała się z modnymi kobietami ukraińskich miast i krajowymi celebrytkami:

 • łańcuchy wykonane w formie epoletów i noszone na ramionach;
 • łańcuchy, które zakłada się na ciało, jak fartuch;
 • Biżuteria będąca skrzyżowaniem epoletów i dużego naszyjnika, tzn. na ramiona i szyję jednocześnie;
 • Naszyjnik na szyi i łańcuszek wokół talii, oba połączone dodatkowym pionowym łańcuszkiem;
 • Dodatek, który sięga wokół talii, w dół do bioder i owija się wokół nogi.

Za najsłynniejszą fankę body chain uważa się słynną top modelkę Naomi Campbell. W jej kolekcji biżuterii znajduje się efektowny dodatek, który nosi jednocześnie wokół talii i szyi, z centralnym elementem biegnącym przez sam środek dekoltu. Swego czasu czarnoskóra supermodelka bardzo często zakładała ten ekstrawagancki dodatek na różne imprezy. Dlatego też, jeśli chcesz, możesz łatwo znaleźć zdjęcie biżuterii w sieci World Wide Web.

Jak nosić pas z łańcuchem

Łańcuszek z paskiem jest zdecydowanie najbardziej klasyczną z wyżej wymienionych opcji biżuterii. Jest jedynym, który jest łączony wyłącznie z ubraniami i nigdy nie jest noszony na gołe ciało, bez względu na szerokość akcesorium. Szeroki, cienki, pleciony, zakotwiczony lub gładki: pasek łańcuszkowy jest przede wszystkim paskiem, a dopiero w drugiej kolejności elementem biżuterii. Z czym można ją nosić?

 • Szorty, spodnie, dżinsy, spodnie typu culottes, które mają specjalne szlufki lub wymagają noszenia paska lub taśmy;
 • Spódnice, sukienki, długie koszule i tuniki;
 • letnie peleryny;
 • wydłużone swetry; i tak dalej.

Łańcuszkowy pasek jest potrzebny przede wszystkim do podkreślenia talii, zaakcentowania sylwetki, uwydatnienia wąskiej części tułowia i nadania całemu strojowi większej gracji i giętkości. Dziewczyny mogą nosić taką biżuterię niezależnie od typu figury. Ale jest mały wyjątek: większość pasów-łańcuchów styliści nie zalecają nosić właścicielkom figur typu "jabłko", ponieważ dziewczyny z tym typem figury nie mają podkreślonej talii. Oznacza to, że nie ma potrzeby zwracania uwagi na tę część ciała.

Warto zauważyć, że pasy łańcuchowe nie zawsze mogą być wykonane z metalu, a tym bardziej z metalu szlachetnego. Łańcuch może być również pleciony z innych materiałów, takich jak skóra czy guma. W niektórych modelach metal z powodzeniem łączony jest z zamszem, masą perłową, a nawet drewnem. Wszystko zależy od wyobraźni projektanta, który "projektuje" nietypowy pasek i jego zdolności do znaleźć znajdowania i realizowania oryginalnych pomysłów.

Materiał: walka o wybór

Pasek wokół talii jest akcesorium, które ma kontakt ze skórą użytkownika. Dlatego bardzo ważne jest, aby był on wykonany z wysokiej jakości hipoalergicznego materiału, który nie będzie powodował podrażnień, nie będzie powodował dyskomfortu podczas noszenia i nie będzie powodował wysypek alergicznych na ciele. Do najlepszych jakościowo opcji należy biżuteria złota, srebrna i srebrna pozłacana.

Trzeba jednak przyznać, że łańcuch wykonany z czystego złota jest dość drogim dodatkiem. Wielokrotnie droższy od standardowego łańcuszka na szyję. Chodzi przede wszystkim o długość, która przekracza jeden metr. A metr złotego łańcucha nie może być tani, rozumiesz to. Więc jeśli szukasz tańszej opcji, ale nie chcą ryzykować własnego zdrowia kupując chińskie bijouterie, przyjrzyj się uważnie produktom wykonanym z tzw. stali medycznej. Metal ten jest hipoalergiczny, nie narażony na niekorzystne działanie zjawisk atmosferycznych, trwały, nie rdzewieje i nie powoduje podrażnień skóry. A koszt wyrobów ze stali medycznej w porównaniu do złota czy nawet srebra jest o wiele bardziej przyjemny i przystępny.

Co do paska ze złotego lub srebrnego łańcucha - jest to coś z dziedziny fantastyki. Gdybyś chciał, to pewnie mógłbyś znaleźć takie egzemplarze w muzeach lub prywatnych kolekcjach. Z pewnością jeden ze słynnych projektantów w ramach eksperymentu wyprodukował takie artykuły z metalu szlachetnego w ramach kolejnej kolekcji pret-a-porter. Jednak jest mało prawdopodobne, aby zobaczyć taki produkt na ulicy. Przecież to nie jest akcesorium w stylu ulicznym: na alejach miasta w połączeniu z ubraniami w modnym stylu takie produkty będą wyglądały głupio i bez smaku, nawet jeśli prawdziwa wartość akcesorium byłaby oszałamiająca.

Zwróć uwagę, że łańcuszek do pasa często ozdobiony jest zawieszką, która może znajdować się zarówno przy pępku, jak i na plecach, czyli na plecach. Przy zakupie zalecamy również dokładne przyjrzenie się zapięciu. Najczęściej jest to okrągła sprężyna z zatrzaskiem, jeśli przedmiot jest wykonany z metalu nieszlachetnego. Jeśli użyty metal jest szlachetny, zapięcie musi być jak najbezpieczniejsze. W takich przypadkach jubilerzy umieszczają karabińczyki na łańcuszku brzusznym, aby uchronić noszącego przed zgubieniem cennego przedmiotu.

Biżuteria dla każdego czy dodatek dla chudych kobiet?

Główne pytanie dotyczące gorsetGłówne pytanie, które zaprząta głowy miłośniczek biżuterii brzmi: czy jest ona dla chudzielców, czy dla wszystkich, niezależnie od budowy i figury? Można skłamać i powiedzieć, że absolutnie każda dziewczyna może nosić takie akcesoria. Ani waga, ani kształt, ani żadne inne parametry czy kryteria nie mają nic wspólnego z bodywear. No wiesz, pozytywny stosunek do ciała i takie tam. Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej.

Jesteśmy przyzwyczajeni do wybierania biżuterii w sposób, który podkreśla zalety, a ukrywa wady. Na przykład, dziewczynom o krótkiej szyi, styliści odradzają noszenie długich kolczyków w kształcie obręczy lub chokerów, które okalają szyję. Panie o pulchnych palcach powinny zrezygnować z masywnych obrączek z dużymi elementami ozdobnymi. A właścicielki niedoskonałego dekoltu nie powinny podkreślać tej części ciała poprzez noszenie długiego łańcuszka z dużym wisiorkiem. Są to klasyczne zasady doboru biżuterii, które są zawsze aktualne, niezależnie od mody. Łańcuszek do pasa jest elementem biżuterii jak wszystkie inne. Dlatego też, gdy wybierający Dlatego sensowne jest dobieranie elementów biżuterii według ogólnie przyjętych zasad, bo innych jeszcze nie wymyślono. Oto kilka rekomendacji.

 1. Łańcuch na brzuch lepiej wygląda na szczupłych dziewczynach. Niezwykły biżuteryjny pasek podkreśla wdzięk kobiecej sylwetki i płynność linii. Natomiast na modelkach plus size jedyne, co może podkreślić taką biżuterię, to kulturystyczne przesłanie, które właścicielka wspaniałych kształtów niesie masom. To też nie jest mała rzecz, a może nawet ważniejsza niż szczupła talia. Jednak społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe na taki nacisk.
 2. Łańcuch wokół talii nie powinien ściśle przylegać do ciała. Ważne jest, aby nie wrzynał się w ciało, ale raczej układał się na nim w luźny, lekko dyndający sposób. Niedopuszczalne jest również wymachiwanie akcesoriami, ponieważ mogłoby to zepsuć ogólne wrażenie całego stroju, a biżuterii w szczególności. Jednakże różnica w obwodzie talii i długości akcesorium musi być nadmiernie znacząca.
 3. Łańcuszek bez elementów ozdobnych, pod względem wzrostu osoby noszącej, jest biżuterią uniwersalną. Może być noszony zarówno przez wysokie jak i niskie panie. Inaczej jest w przypadku łańcuszka z podłużnym elementem ozdobnym, który zwisa w dół od głównej ozdoby. Takie akcesoria optycznie zwiększają wzrost właścicielki i wydłużają jej nogi i tors. Dlatego wysokie dziewczyny są lepiej odmówić takich gorsetów, jak również wysokie obcasy.

Standardowa długość łańcucha biodrowego waha się od 100 do 120 cm. Jest to wskazówka, że taka biżuteria jest popularna wśród dziewczyn o różnym obwodzie talii i budowie ciała. Aby dowiedzieć się, jaka długość łańcuszka jest dla Ciebie odpowiednia, weź miarkę krawiecką, zmierz obwód własnej talii i dodaj 15 do 20 centymetrów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz