Post

Zamknij to natychmiast: jakie zamki do bransoletek są dostępne i czy możesz znaleźć idealne zapięcie

  • Zapięcia do bransoletek: jak nie popełnić błędu przy wyborze
  • Rodzaje zapięć na bransoletkach: wybór najlepszego z nich
    • Karabinek
    • Zamek sprężynowy
    • Zamek śrubowy
    • Przełącznik, czyli kula
    • Skrzynka zamka
    • Hak
    • Blokada czopu obrotowego
    • Zamek klamrowy
    • Clip
    • Zamek magnetyczny
  • Klamra bez zapięcia

Bransoletka Tradycyjnie uważana za jedną z najbardziej ulubionych biżuterii akcesoria. I jest to popularne biżuteria cieszy się popularnością zarówno wśród płci pięknej, jak i wśród mężczyzn. Moda na bransoletki, z jednej strony, zmienia się z godną pozazdroszczenia regularnością. A z drugiej strony, zawsze są te podstawowe produktyże my może nosić rok po roku. Wybierając bransoletkę, przede wszystkim zwracamy uwagę na wzór i koszt. To oczywiście nie jest zaskakujące. Ale zgadzam się: zapięcie na bransolecie - nie mniej ważny szczegół, od którego jakości zależy i czas noszenia akcesorium, a także Twój osobisty komfort.

Przez wieki bransoletki, jubilerzy wymyślili wiele mechanizmy użyj zapięcie. Nie wszystkie z nich przetrwały do dnia dzisiejszego, ale nadal istnieje wystarczająco dużo najbardziej bezpiecznych i wygodnych zamków dostępnych dzisiaj, aby ułatwić Ci dokonanie właściwego wyboru.

Zamki do bransoletekJak nie popełnić błędu przy wyborze

Przypomnijmy, że dowolna bransoletka składa się z Bransoletka składa się z dwóch części: właściwie ogniw, połączonych ze sobą, oraz zapięcia, które może mieć różne kształt Zapięcie może mieć różne kształty i wzory. Zapięcie odpowiada za długowieczność akcesorium i codzienny komfort użytkowania. Najbardziej nieprzyjemną rzeczą, jaka może przytrafić się zapięciu, jest jego deformacja, która z pewnością doprowadzi do zerwania. Dzieje się tak, gdy obciążenie zapięcia jest nadmierne, gdy nie przestrzega się podstawowych zasad zużycia lub gdy sam zamek jest z natury złej jakości.

Przede wszystkim określmy główne kryteria wyboru zapięcia do bransoletek. Dobre zapięcie ma pięć głównych cech.

  1. Jest ciasno. Musisz użyć trochę siły, aby otworzyć lub zamknąć zapięcie. Takie zapięcie nie grozi samoistnym otwarciem, co oznacza, że przedmiot nie spadnie z Ciebie. w najbardziej nieodpowiednim momencie.
  2. Jest gładka. Nie należy otwierać ani zamykać zamka na siłę, nie powinien się on zacinać ani poruszać szarpnięciami.
  3. Jest gładki. Żadne zadrapania, ostre kąty lub inne niedoskonałości nie są dozwolone w wysokiej jakości łącznikach. To musi być absolutnie idealne.
  4. Jest wygodny. Gładkie zapięcie jest niemal gwarancją, że będzie dla Ciebie wygodne i nie spowoduje nawet najmniejszego dyskomfortu. Nie rysuje się, nie przywiera do ubrań, nie rozrywa się itp. A mówiąc o komforcie, idealnie byłoby, gdybyś nie potrzebował żadnych pomocników do otwierania lub lub do otwierania lub zamykania lub do otwierania lub zamykania zapięcia na bransoletce. Jedna ręka powinna wystarczyć.
  5. Jest to bardzo harmonijne. Przesunęliśmy ten punkt na ostatnią pozycję, ponieważ w zapięciu funkcjonalność jest ważniejsza niż wszystko inne. Ale nie zapominaj, że ten mechanizm jest tylko częścią ogólnego projektu bransoletki. Oznacza to, że ruch musi być w idealnej harmonii z resztą biżuterii.

I należy pamiętać, że wszystkie te cechy muszą się "dogadać" w jednym zapięciu razem, czyli zapięcie musi być jednocześnie szczelne i gładkie, płynne i wygodne, a także wyglądać naturalnie na bransolecie o danym wzorze. Tylko w tym przypadku Tylko wtedy będzie on łatwy w użyciu, ruch będzie długotrwały, a Ty będziesz cieszyć się nie tylko komfortem, ale i pięknem samego dzieła.

Rodzaje zapięć na bransoletach: wybór najlepszego z nich

Do tej pory nie ma jednego uniwersalnego zapięcia, które składałoby się wyłącznie z meritum i pasowało do absolutnie każdego elementu biżuterii. Znając wady i zalety każdego zapięcia i wiedząc, które z nich będzie najlepsze dla danego elementu biżuterii, nie jest to trudne zadanie. Możesz to zrobić! Oto najpopularniejsze zamki do bransoletek.

Karabinek

O czym to jest. Karabinek to zapięcie, składające się z dwóch elementów:

  1. Na jednym końcu bransoletki znajduje się pętla z przesuwnym uchwytem;
  2. Na drugim końcu znajduje się pierścień.

Oczko przekłada się przez pierścień i zapięcie się zatrzaskuje.

Cechy mechanizmu. Aby otworzyć zapięcie, należy wcisnąć zatrzask (jest sprężynujący), a zwolniony pierścień łatwo wyskoczy z zawiasu. Pierścień nie może się wysunąć z karabinka, a zapięcie to jest uważane za jedno z najbardziej niezawodnych. Co ciekawe, istnieją "niestandardowe" karabinki, które mogą otwierać się na zewnątrz. Nie mniej interesujące są inne nazwy nadane tym niesamowitym zamkom. I tak na przykład karabinek w formie kropli często nazywany jest krabem, a prostokątny zamek - papugą.

Zalety. Główną zaletą karabinka jest jego wytrzymałość i trwałość. Zamek jest na tyle niezawodny, że wytrzyma nawet dość ciężki produkt. Ponadto taki zamek łatwiej jest otworzyć jedną ręką. Ponadto, nie mniej ważny jest fakt, że karabinek jest stosunkowo łatwy w naprawie: w przypadku zużycia lub uszkodzenia sprężyny, zamek można naprawić.

Wady. Praktycznie żadne. Jedyną wadą jest to, że od czasu do czasu trzeba będzie sprawdzać mechanizm zamka. Nieostrożne noszenie, gwałtowne szarpnięcia podczas zakładania lub używania, może spowodować deformację pętli, powstanie szczeliny między pętlą a zszywką, a pierścień łączący może w każdej chwili wyskoczyć (jak zwykle w najmniej odpowiednim momencie). Aby w porę wykryć taką sytuację, pomocne są regularne kontrole. Kolejna kwestia dotyczy miniaturowych karabinków. Im mniejsze zapięcie, tym trudniej poradzić sobie z jego otwarciem/zamknięciem bez pomocy. Zrozumiałe jest, że znalezienie pomocnika zazwyczaj nie jest problemem (i dzięki Bogu!), ale ten rodzaj braku samodzielnej pomocy w noszeniu biżuterii, musisz się zgodzić, może być przygnębiający.

Gdzie najlepiej stosować. Karabinki stosuje się na bransoletach różnej wielkości, także masywnych. To właśnie w ciężkiej biżuterii niezawodność tej bransoletki pokazuje swoje najlepsze cechy.

Zamek sprężynowy

O czym to jest. Zamek to wydrążony pierścień z umieszczoną wewnątrz sprężyną i ruchomym uchwytem.

Cechy mechanizmu. Ten okrągły zatrzask sprężynowy jest uznawany, obok karabinka, za jeden z najbardziej pożądanych zamków. Każde z tych dwóch mega popularnych zapięć ma swoich fanów i przeciwników, ponieważ są tak samo niezawodne jak każde inne, ale mają swoje problemy podczas użytkowania. Proste i niezawodne, to zapięcie jest szeroko stosowane do bransoletek i łańcuszków. Zapięcie takie jest tłoczone (tj. wykonane maszynowo), co praktycznie wyklucza ryzyko wystąpienia wad. Zamek ten pozostaje bezpieczny w każdej sytuacji. Uwaga: jeśli zapięcie jest zagłębione we wgłębieniu pierścienia, a nie opiera się na jego krawędzi, to takie zapięcie jest zdecydowanie uznawane za wyższej jakości i trwałości.

Zalety. Główną zaletą zamka sprężynowego jest niewątpliwie jego wytrzymałość. Jest to bardzo mały zamek (zarówno pod względem wagi, jak i wymiarów), co oznacza, że bez problemu wkomponuje się nawet w najmniejsze elementy biżuterii. Zapięcie to nie obciąża mniejszych, lżejszych bransoletek ani innych skrótowych elementów biżuterii, a tym samym nie zwraca na siebie uwagi. Jest to po prostu funkcjonalne - i nic więcej nie jest wymagane. A poza tym, takie zapięcie jest raczej proste w obsłudze (choć, powtórzmy, nie dla wszystkich).

Wady. Główną wadą zamka sprężynowego jest brak możliwości jego naprawy. Jeśli sprężyna, która mocuje zapięcie, pęknie lub osłabi się, albo pęknie cała klamra, nie da się jej naprawić. Oprócz tej najbardziej namacalnej wady można jeszcze dodać kwestię osobistej wygody: miniaturowe zapięcia (jak zresztą w przypadku miniaturowego karabinka) mogą być nieco trudne do samodzielnego zapięcia.

Gdzie najlepiej stosować. Zapięcia typu springleaf najczęściej spotykane są na cienkich, eleganckich bransoletkach, najczęściej jednorzędowych. Jeśli biżuteria jest masywna, lepiej nie ryzykować i wybrać inne zapięcie.

Zamek śrubowy

O czym rozmawiamy. Zapięcie, które działa na zasadzie śruby i nakrętki, czyli jedna część jest wkręcona w drugą.

Cechy mechanizmu. Dwie części, zazwyczaj podłużne i gwintowane, które skręcane są ze sobą i są tak łatwe w użyciu, jak to tylko możliwe. Tak w skrócie można opisać mechanizm blokujący. Zamek taki może wyglądać jak kula, cylinder lub beczka. Często zapięcie śrubowe jest dodatkowo wyposażone w ruchomą pętlę, która zapobiega skręcaniu się bransolety.

Zalety. Jest on niezwykle łatwy w użyciu i niezawodny. Trudno sobie wyobrazić, co musi się stać, aby móc zgubić bransoletkę z takim zapięciem.

Wady. Problem z tą bransoletką jest taki, że samodzielne jej otwieranie i zamykanie jest prawdziwym wyzwaniem. Nici na miniaturowym kawałku są bardzo cienkie. I odpowiednio, aby poprawnie przykręcić zapięcie śrubowe, potrzebujesz umiejętności, cierpliwości lub szczególnie zręcznych palców. Albo jeszcze lepiej, wszystkie z powyższych. Ponadto, podobnie jak w przypadku innych elementów złącznych, należy od czasu do czasu sprawdzać, jak mocno elementy są do siebie przymocowane. W razie potrzeby należy przekazać je rzemieślnikowi do ponownego dokręcenia.

Gdzie najlepiej stosowaćь. Produkt wygląda najlepiej, gdy zamek nie rzuca się w oczy. Tak więc, na przykład, doskonale uzupełnia bransoletkę wykonaną z koralików lub pereł. No i zgodnie z zasadami harmonii taki "okrągły" zamek będzie dobrze wyglądał z "okrągłymi" łańcuchami np. przewód lub węża.

Przełącznik, lub kula.

O czym my mówimy. Mechanizm, który nie mógłby być prostszy: długa szpilka jest włożona do pierścienia i przytrzymywana w nim.

Cechy mechanizmu. Kula (aka toggler, aka toggle) jest właściwie jednym z najstarszych mechanizmów. Znana jest już od starożytności. Jego istota jest bardzo prosta: trzpień w kształcie litery T jest wkładany przez pierścień pod kątem. Średnica pierścienia jest nieco mniejsza niż długość górnego szczebla trzpienia "T", co zapewnia dość pewne mocowanie.

Zalety. Prostota tego zamka, jego zwięzłość (nie ma tu zbędnych detali, a to oznacza, że nie ma czego zepsuć) to kluczowe zalety toggle. Jak już podkreślono, blokada ta może być uważana za dość niezawodną: jest to fizyka sprawdzona przez tysiące lat. Na koniec równie ważne jest podkreślenie, że samo zapięcie w przypadku togglera może stać się elementem wzornictwa, gdyż może być wykonane nie tylko w tradycyjnej formie koła. Jubilerzy oferują kawałki z "kulą" w postaci motywów kwiatowych (liście lub kwiaty), a nawet urocze serca. Kolejnym przyjemnym bonusem jest to, że taki zamek można łatwo wymienić w razie potrzeby. Otóż proces zapinania i odpinania takiej ozdoby jest jednym z najprostszych w porównaniu z innymi zapięciami.

Wady. Jedną z najbardziej namacalnych wad "kuli" - nie można go nazwać w stu procentach niezawodnym. Wiele modnych kobiet narzeka, że toggle się odpina, mimo odpowiedniego doboru rozmiaru biżuterii, zwłaszcza jeśli jesteś osobą dynamiczną i przyzwyczajoną do gwałtownych wymachów rąk. Jednak fani toggle słusznie zauważają: mało prawdopodobne jest, że to zapięcie przetrwałoby kilka tysiącleci użytkowania, gdyby było uważane za zawodne, prawda? Kolejną wadą, którą również można nazwać subiektywną, ale dla wielu może okazać się istotna - jest fakt, że długość bransoletka z takim zapięciem będzie niemożliwa do wyregulowania. Dlatego ważne jest, aby od początku starać się dobrać optymalny rozmiar: za mały po prostu nie da się zapiąć, a za duży na pewno będzie się rozpinał.

Gdzie go używać. Takie zapięcie na pewno nie będzie wyglądało zbyt elegancko przy cienkich, minimalistycznych bransoletach: jest zbyt rozpraszające. Ale dla bardziej "nieformalnych" modeli jest idealny: bransoletka w postaci nawleczonych koralików, dużych łańcuchów, uzupełniona o zawieszki w postaci kamieni półszlachetnych lub syntetycznych, itp. Zapięcie to szczególnie atrakcyjnie prezentuje się na oryginalnych bransoletach w stylu etno.

Zamek-skrzynka .

O czym rozmawiamy. Zapięcie to ma bardzo sprytnie skonstruowaną nazwę. W istocie jest to pusta część, w którą wkłada się pręt ze specjalnymi występami. To właśnie one pozwalają utrzymać "pudełko" w zamknięciu.

Cechy mechanizmu. Jest to pudełko z niespodzianką: w jego wnętrzu znajduje się otwór, do którego dokładnie pasują ząbki drugiego elementu blokującego, płytki zamka. Aby otworzyć pudełko, należy nacisnąć przycisk (a czasem specjalny punkt na korpusie), a wewnętrzny zatrzask łatwo wyjdzie z zamka. A pudełko nie musi mieć tradycyjnego prostokątnego kształtu. W zależności od fantazji jubilera, dopuszczalny jest kwadrat, owal lub koło - najważniejsze, aby kształt zapięcia pasował do kształtu samej bransoletki. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, zapięcia mogą być wzmocnione specjalnie zaprojektowanymi pętlami zwanymi klamrami. Mogą one występować po jednej lub obu stronach.

Zalety. Główną zaletą tego mechanizmu jest jego niezawodność, a także możliwość zastosowania nawet na bardzo ciężkich bransoletach: pudełko wytrzyma dosłownie każdy masywny produkt. Ponadto, pod względem stylistycznym, taki zamek wygląda bardzo atrakcyjnie i harmonijnie, jeśli mówimy o klasycznych modelach z wyraźną elegancją wzornictwa.

Wady. Być może jedną z poważniejszych wad tego zapięcia jest fakt, że wyroby z nim są zdecydowanie droższe niż gdyby bransoleta miała inne zapięcie. Wykonanie tego elementu nie jest łatwe i wymaga trochę wysiłku i czasu, a co za tym idzie zwiększa ostateczny koszt przedmiotu. Wielu jubilerów zgadza się, że to właśnie z powodów finansowych zamknięcie pudełkowe nie upowszechniło się na rynku jubilerskim. Poza tym taki zamek sam w sobie jest dość ciężki i dlatego cała konstrukcja przedmiotu również znacznie zwiększa jego wagę. Na krótki wieczór może być w porządku, ale na co dzień do noszenia ciężkiej bransoletki nie zgodzi się każda fashionistka. No i jeszcze jedno: zgodnie z technologią na takiej skrzynce trzeba założyć specjalne pętle zabezpieczające. Zgodnie z założeniami twórców, są one niezbędne do zapewnienia niezawodności połączeń. Ale jak na ironię, to właśnie te pętle często prowadzą do otwarcia samego zamka, ponieważ nie ma nic prostszego niż zaczepienie ich o ubranie.

Gdzie najlepiej stosować. Takie zapięcia nie stały się powszechne w przemyśle jubilerskim, ale box-lock wygląda najlepiej na masywnych elementach biżuterii (w tym bransoletkach wielosplotowych) o dużych rozmiarach i wadze (w tym bransoletkach z wieloma charmsami).

Hak

O czym to jest. Zapięcie składa się z dwóch części: właściwego haczyka i pętli, przez którą jest zapinane.

Cechy mechanizmu. Kolejny starożytny typ zamka (hak, według legendy, był nawet wcześniejszy niż starożytny toggle), który jest genialny w swojej prostocie. Podobnie jak toggle, hak w zawiasie jest utrzymywany w miejscu przez siłę naciągu. Czasami można spotkać również inne odmiany konstrukcyjne takiego zapięcia. Na przykład, dwa haki w kształcie angielskiej litery S działają na tej samej zasadzie. Zaczepiają się o siebie w dokładnie taki sam sposób i trzymają się nie mniej pewnie.

Zalety. Ten zamek jest najbardziej niezawodny, ale także praktyczny i wygodny. Oczywiście w pierwszej chwili wydaje się, że hak łatwo wyskoczy z pętli przy każdym gwałtownym ruchu. Ale uwierz mi, będziesz musiał ciężko pracować, aby to osiągnąć. Cewka jest mocno osadzona w pętli i zgodnie z wszystkimi znanymi prawami fizyki po prostu nie może wyskoczyć. Dodatkowo, zawieszka może być ozdobą bransoletki, niejako jej akcentem. Cóż, zakładanie i zdejmowanie takiej bransoletki samo w sobie na pewno nie będzie trudne. Osobna miła wiadomość - te lakoniczne i nieco brutalne w swej prostocie zapięcia świetnie prezentują się na męskich bransoletach. Skórzana linka i zapięcie w formie kotwicy - doskonałość tkwi w prostocie.

Wady. Być może główną wadą takiego zapięcia - jego "kapryśność", w tym sensie, że haczyk nie pasuje do każdego produktu. Produkty miniaturowe absolutnie nie są przystosowane do takich zamków!

Gdzie najlepiej stosować. Haczyki są zapięciami, które nie pasują do każdego elementu biżuterii. Są zbyt proste - i w tym tkwi zarówno ich siła, jak i słabość. Haczyk będzie nieodpowiedni na drobnej złotej bransoletce z rozsypanymi kamieniami, lub na srebrnej "nitce". Natomiast w przypadku biżuterii inspirowanej stylem etno, haczyki są wspaniałym dodatkiem do bransoletki. Takie haczyki sprawdzą się również w przypadku solidnych ozdób, na przykład wykonanych ze skóry, a nie z metalu.

Zatrzask zawiasowy

O czym my mówimy. Reprezentuje dwa elementy połączone bolcem.

Cechy mechanizmu. W rzeczywistości taki zamek ma prostą konstrukcję: jest to "gwóźdź" (bardziej poprawne byłoby nazwanie go szpilką), który wkłada się do wnętrza zawiasu i w ten sposób umożliwia zamocowanie zapięcia w stanie zamkniętym. Oznacza to, że oba elementy są ruchomo połączone i mogą obracać się wokół własnej osi. Same sworznie mogą być ruchome lub nie.

Zalety. Prostota i zwięzłość tego zamka jest najwyższej klasy. Nie mniej ważny jest oryginalny wygląd. Zapięcie to z pewnością przyciągnie uwagę nie mniej niż bransoleta jako całość.

Wady. Całkowicie nie nadaje się takie zapięcie do drobnej biżuterii. Zamek obrotowy ma dość imponujące rozmiary i wygląda po prostu nieharmonijnie na lakonicznych produktach.

Gdzie najlepiej stosować. Bransoletki łańcuszkowe rzadko posiadają ten typ zapięcia. Ale na modelach typu glider (czyli bransoletkach, których ogniwa połączone są sprężynami lub zawiasami) lub sztywnej biżuterii - bardzo. W obu przypadkach, zapięcia na zawiasach działają najlepiej na masywnych elementach. Są dobre w zegarkach.

Zapięcie na klamrę

Co to jest. Mechanizm ma postać klamry: jeden element to mała drabinka, a drugi to składana zapadka.

Cechy mechanizmu. Wiele kobiet doskonale zna zapięcie klamrowe, choć być może nigdy nie założy bransoletki z takim zapięciem. Dzieje się tak dlatego, że klamra jest często wykorzystywana w projektowaniu zegarków metalowych. Zapięcie takie jest nieco podobne do poprzedniego zapięcia (zawiasowego), ale w odróżnieniu od niego klamra nie posiada bolca. Szpilka została zastąpiona zapięciem, które można złożyć na pół i zamocować dzięki perforowanej blaszce.

Zalety. Taka klamra jest łatwa i wygodna w użyciu, spełnia też pewne wymogi niezawodności (choć pod tym względem klamrze daleko do ideału). Dodatkowo można regulować długość biżuterii, co również jest ważne.

Wady. Jednym z głównych problemów związanych z klamrą jest możliwość przypadkowego rozpięcia. Na przykład, panie z długimi włosami, które regulują swoje włosy wiedzą: jeśli złapiesz się w swoje włosy, zapięcie jest łatwe do otwarcia. To samo dzieje się, gdy przypadkowo złapiesz za ubranie. W związku z tym, głównym zarzutem fashionistas do tego zamka jest jego brak niezawodności. Biżuterię należy cały czas obserwować i obchodzić się z nią ostrożnie.

Gdzie najlepiej stosować. Najlepsze miejsce dla takiego zapięcia "przyjmuje" cenny zegarek - nie bez powodu myśląc o zapięciu w pierwszej kolejności myślimy właśnie o tym akcesorium. Ale nowoczesna biżuteria high-tech, taka jak bransoletki łączące metal, skórę i kauczuk, również będzie wyglądać świetnie z zapięciami.

Klip

O czym my mówimy. Jest to jedna z najprostszych konstrukcji, czyli klips, który można otworzyć jedną ręką.

Cechy mechanizmu. Inna nazwa tego zatrzasku to zatrzask beczkowy. Składa się z dwóch elementów: jedna krawędź bransolety ma gzyms, druga ma wgłębienie. Twoim zadaniem jest wsunięcie gzymsu we wgłębienie i po pewnym wysiłku zatrzaśnięcie zamka.

Zalety. Bezpieczeństwo, niezawodność, komfort użytkowania i praktyczność - o zaletach klipsów można mówić bez końca. Bransoletka na pewno się nie rozplącze i nie zgubi. Cóż, poza tym, jesteś całkowicie niezależny w zakresie łatwości otwierania / zamykania klipu: można zadzwonić do towarzysza tylko wtedy, gdy chcesz pokazać nowe akcesorium. Z technicznego punktu widzenia możesz z łatwością samodzielnie otwierać i zamykać bransoletę. Jeśli chodzi o design, to doskonale wpisuje się on w ogólną koncepcję biżuterii i może być elementem wzornictwa.

Wady. Trudno znaleźć wady tego mechanizmu. Być może, poza niewystarczająco rozpowszechnionym stosowaniem klipsa jako zapięcia specjalnie do bransoletek jubilerskich (nie do zegarków), nie udało się znaleźć innych wad.

Gdzie najlepiej stosować. Fani marki Pandora wiedzą o takich zamkach z pierwszej ręki, ale na każdym innym masywnym produkcie zapięcie będzie bardzo dobre.

Zamek magnetyczny

O. Dwie kulki lub dwa patyczki są namagnesowane i dlatego łatwo i pewnie przyciągają się do siebie.

Cechy mechanizmu. Nowoczesny trend w modzie, który zdaje się zajmować wybiegi mody przez długi czas. Aby jednak taki zamek można było uznać za niezawodny, należy zawczasu zadbać o siłę magnesu, który połączy krawędzie produktu.

Zalety. Takie bransoletki są jak najbardziej wygodne: ich rozpięcie nie wymaga dodatkowego wysiłku i "dodatkowego człowieka". Ponadto, przy odpowiednim wyborze zapięcie będzie dość niezawodne.

Minusy. Zapięcie modowe jest całkowicie nieodpowiednie dla ciężkiej, masywnej biżuterii, ponieważ magnes po prostu nie utrzyma się i nie spełni swojej funkcji. I choć istnieją precedensy stosowania takiego zapięcia w przypadku biżuterii w stylu maxi (uzupełnia się je o zapięcie obrotowe, które pomaga utrzymać brzegi bransoletki razem), to wciąż często modne kobiety zalecają, by nie ryzykować i nie stosować zapięcia magnetycznego w masywnych akcesoriach biżuteryjnych.

Gdzie najlepiej stosować. W związku z tym, zamek magnetyczny najlepiej sprawdza się w przypadku lekkiej, drobnej biżuterii. Ale zwróć uwagę nie tylko na wagę kawałka metalu, ale także na jego projekt: nowoczesność zapięcia wymaga nowoczesnego projektu dla samego kawałka.

Zapięcie bez zapięcia

Takich "brakujących" zapięć nie można lekceważyć. Oczywiście, są one stosowane tylko do niektórych rodzajów bransoletek - modeli sztywnych odlewanych ciśnieniowo. Wygląd tej bransoletki jest prosty: jest to luźny pierścionek, który zakłada się na nadgarstek. W razie potrzeby dziewczynka musi lekko rozchylić końce bransoletki, a następnie po przejściu przez najszerszą część nadgarstka lekko ścisnąć bransoletkę. Taka biżuteria jest wygodna w noszeniu i zdecydowanie przyciąga wzrok.

Przy odpowiednim rozmiarze biżuterii nie sposób jej zgubić: trudno sobie wyobrazić, co trzeba zrobić, aby taka bransoletka zsunęła się z ręki. A jedną z jego głównych zalet jest możliwość regulacji rozmiaru. Jeśli, na przykład, kupujesz bransoletkę na prezent i nie masz możliwości poznania dokładnej średnicy nadgarstka ukochanej osoby, bransoletka bez zapięcia pozwoli Ci na manewrowanie, ponieważ jest odpowiednia dla dziewczyn o różnych szerokościach nadgarstka. Ale spójrz ciężko otwarte produkty są bardzo, bardzo imponujące i wyraźnie pasują do dziewczyn o różnym kształcie dłoni, długości palców i innych parametrów.

Taka bransoletka - starożytny wynalazek, ale teraz dosłownie przeżywa drugie narodziny. Biżuteria "pod stare" do tej pory cieszą się równie dużą popularnością jak ostre nowoczesne rozwiązania, co oznacza, że "zapięcie bez zapięcia" znów jest na szczycie biżuteryjnych trendów.

Jak widać, trudno jest odpowiedzieć na pytanie, które zapięcie do bransoletek byłoby najlepsze. Różne zapięcia nadają się do różnych elementów biżuterii. Najważniejszą rzeczą jest chyba Twój komfort. Jeśli akcesorium jest wygodne dla Ciebie, to automatycznie powinno spełniać wymagania bezpieczeństwa i piękna, bo bez tych sum dokładnie nie dostaniemy sumy "komfort". Tak więc, następnym razem, gdy będziesz wybierać bransoletkę, nie zapomnij spojrzeć na jej zapięcie. Przecież teraz dokładnie wiesz, dlaczego to jest ważne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz