Post

Co to jest etykieta dbania o biżuterię?

Biżuteria to skarb, który chcemy, aby przetrwał wieki - i może to zrobić, jeśli odpowiednio o niego zadbamy. Jeśli odpowiednio traktujesz swoją biżuterię, może ona być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Istnieje wiele błędnych przekonań na temat tego, co należy, a czego nie należy robić podczas noszenia biżuterii.

Utrzymuj swoje przedmioty w dobrym stanie, stosując się do poniższych zaleceń.

Zasady noszenia biżuterii

Od pierwszej pary diamentowych ćwieków po pierścionki zaręczynowe i ślubne - nasza biżuteria opowiada pewną historię. Aby zachować te wspomnienia, możemy wahać się przed wykonywaniem pewnych czynności podczas noszenia naszych ulubionych przedmiotów - ale wykonywanie poniższych czynności z biżuterią jest całkowicie bezpieczne.

Umyj ręce

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zwykłe mycie rąk nie będzie miało wpływu na Twoje pierścionki. Jeśli zdejmiecie je w łazience, zwłaszcza w miejscu publicznym, ryzykujecie, że obrączki wpadną do odpływu. Mycie rąk usuwa brud i bakterie, więc po co zakładać brudne obrączki na czyste ręce?

Sprawdźcie, czy nie ma poluzowanych ząbków

Od czasu do czasu sprawdź, czy kamień centralny i zawleczki nie wymagają dokręcenia. Jeśli zauważysz poluzowany zestyk, natychmiast przestań nosić pierścionek. Zamiast tracić główną atrakcję, przechowuj pierścionek bezpiecznie i przynieś go do nas w celu naprawy.

Uporządkuj swoją biżuterię

Większości uszkodzeń biżuterii można zapobiec - jednym z nich jest właściwe przechowywanie. Zamiast rzucać bransoletkę na komodę lub umieszczać naszyjniki w jednej szufladzie, poświęć trochę czasu na podzielenie swojej szkatułki z biżuterią, aby nic się nie poplątało, nie porysowało i nie wgniotło.

Wyczyść swoją biżuterię

Profesjonalne czyszczenie biżuterii jest wyjątkowe, ale czyszczenie biżuterii w domu jest całkowicie bezpieczne. Jeśli obawiasz się efektów działania sklepowych środków czyszczących, możesz przygotować własną miksturę z gorącej wody, soli, sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń w misce wyłożonej folią aluminiową.

Biżuteria - przeciwwskazania

Niezależnie od tego, czy jest to biżuteria kostiumowa, czy delikatna, jest ona dla Ciebie bardzo ważna. Pamiętaj, aby podczas noszenia biżuterii nie wykonywać żadnych z poniższych czynności.

Biżuteria i kosmetyki

Nigdy nie zakładaj biżuterii podczas nakładania makijażu, balsamu lub produktów do włosów. Substancje te zawierają związki chemiczne, które mogą zmatowić metale i kamienie szlachetne. Odczekaj co najmniej 15 minut po nałożeniu perfum lub balsamu, aby założyć biżuterię. Lotion może nie tylko zmatowić lub odbarwić wykończenie pierścionka, ale także sprawić, że twoje ręce będą śliskie, więc istnieje ryzyko, że go zgubisz.

Noś biżuterię podczas gotowania

Kiedy olej i tłuszcz pryskają z kuchenki, mogą zabarwić Twoje metale. Jeśli często używasz rąk podczas gotowania, małe cząsteczki jedzenia mogą utknąć w oprawce pierścionka. Istnieje również ryzyko zgubienia biżuterii, gdy w pobliżu znajduje się zlew, wyrzucarka śmieci i śmietnik.

Noś biżuterię do łóżka

Po pierwsze i najważniejsze, noszenie naszyjnika do snu stanowi ryzyko zadławienia. Łańcuszek może łatwo zaczepić się o kawałek ubrania lub nitkę w pościeli i zacisnąć się. Istnieje również ryzyko zranienia innych osób; jeśli poruszasz się podczas snu, możesz zadrapać swojego partnera ostrym kolczykiem.

Kiedy kupujesz biżuterię od Hannoush Jewelers of Connecticut, robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci przetrwać na zawsze, od ubezpieczenia do profesjonalnego czyszczenia i aktualizacji pierścionków diamentowych. Aby kupić największy w okolicy wybór luźnych diamentów, zegarków i innej drobnej biżuterii, odwiedź jedną z naszych dogodnych lokalizacji CT już dziś!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz